اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
11 دی 1397 11 دی 1397
15:00 15:00

تحرم آمریکا علیه ایران هواپیمای نروژی را در شیراز زمین گیر کرد

یک هواپیمای نروژی "بوئینگ 737 مکس" که 18 روز پیش از دوبی به مقصد اسلو در پرواز بود به دلیل نقض فنی در فرودگاه شیراز به زمین نشست و همچنان این هواپیما به دلیل مشکل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در ایران مانده است.

به گزارش سلام نو، " سیمپل فلایینگ"، این هواپیمای نو بوئینگ جمعه دو هفته پیش از دوبی عازم اسلو بود که به دلیل از کار افتادن یکی از موتورهای هواپیما در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد.

مشکل تحریم‌های ایران برای هواپیمای زمین‌گیر نروژی در ایران

پس از این فرود اضطراری، 170 سرنشین این هواپیما و 18 خدمه آن با یک پرواز اختصاصی از شیراز به اسلو، به نروژ بازگشتند اما هواپیمای نقص فنی دیده همچنان گرفتار تحریم‌های آمریکا علیه ایران در فرودگاه شیراز زمین‌گیر است.

بر اساس گزارش "سیمپل فلایینگ" یک تیم کارشناسی از نروژ به شیراز آمده و نقص آن را بررسی کردند و تشخیص دادند که هواپیما برای پرواز دوباره نیاز به یک موتور جدید دارد.

اما بر اساس این گزارش به دلیل تحریم‌های هوایی آمریکا علیه ایران و نیز تعطیلات سال نو میلادی روند ورود یک موتور جدید بوئینگ به ایران برای سوار کردن روی این هواپیما با موانعی برخورد کرده و این هواپیما همچنان در فرودگاه شیراز مانده است.

هواپیمای نروژی در فرودگاه شیراز

مشکل تحریم‌های ایران برای هواپیمای زمین‌گیر نروژی در ایران

بر اساس این گزارش، مسیر پروازی این هواپیما اساسا از آسمان ایران نبوده است و این هواپیما به دلیل نقض فنی مجبور به عبور از حریم هوایی ایران و نشستن در فرودگاه شیراز شد در حالی که به نوشته این گزارش هم‌اینک هواپیماهای بوئینگی از شرکت‌های هواپیمایی چون "فلای دوبی" و "ترکیش ایرویز" هستند که به شهرهای مختلف ایران پرواز دارند که ممکن است در صورت وجود نقص فنی مشابه پرواز " دوبی- اسلو"، مشکلات مشابهی برای آنها نیز پیش بیاید.

هواپیمایی "فلای دوبی" یکی از این شرکت‌هاست که هفته ای سه پرواز با هواپیمای مشابه بوئینگ 737 از دوبی به شیراز دارد؛ شرکت "ترکیش ایرویز" نیز به صورت هفتگی پروازهایی با این مدل هواپیما از استانبول به شیراز دارد./عصرایران

اخبار مرتبط

icon news

حریف دیپلماسی ظریف نشدند، تحریمش کردند

سخنگوی فراکسیون امید مجلس در حساب توئیتر خود نوشت: حالا که نتوانستند در عرصه دیپلماسی...

برزیل به کشتی‌های ایرانی سوخت‌رسانی می‌کند

 وزیر خارجه برزیل گفت: با وجود احتمال تحریم از سوی آمریکا بر اساس قانون کشورشان سوخت‌...

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا

 خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد تحریم های جدیدی علیه ۱۰ شخص حقیقی و ۱۳ شرکت...

خزانه‌داری آمریکا ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران را تهدید کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی را تهدید کرد که اگر  ارائه خ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news