اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
18 شهریور 1398 18 شهریور 1398
11:50 11:50

خنک‌ترین تابستان در تهران / کاهش محسوس دما در اکثر استانها

خنکای پاییز از راه رسیده و تهران روزهای خنکی را سپری میکند.دما در پایتخت به زیر ۲۰ درجه رسیده و در استان‌های نیمه شمالی کاهش دما را شاهد هستیم.

​به گزارش سلام نو،محمد اصغری امروز به افزایش روند کاهش دما اشاره کرد و گفت:​ حداقل دما در پایتخت به زیر ۲۰ درجه رفت و در بسیاری از استان‌های نیمه شمالی کشور این کاهش دما ملموس است.

وی تاکید کرد: صیفی کاران برای جمع آوری محصولات خود امروز فرصت دارند.
اصغری با اشاره به ادامه بارش‌ها در سواحل دریای خزر گفت:​ پدیده رگبار، ​رعد و برق را در آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل داریم و احتمال طغیان رودخانه‌ها در این مناطق وجود دارد. به همین دلیل از اطراق در اطراف مسیل‌ها باید چشم پوشی کنید.
اصغری افزود: در ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، ​تهران و سمنان هم بعد از ظهر امروز همین وضعیت حاکم است، به همین دلیل برف پاک کن خودروها باید برای رفت و آمد در این مسیرها بازبینی شود.
کارشناس هواشناسی با اشاره به پدیده رگبار در شمال شرق کشور گفت:​ از عصر امروز در خراسان شمالی و بخش‌هایی از خراسان رضوی مثل دره گز، چناران، قوچان و توابع مشهد مقدس رعد و برق ایجاد می‌شود.
اصغری همچنین درباره وضعیت آب و هوای نیمه جنوب کشور توضیح داد:​ در جنوب تهران، بخش‌هایی از استان مرکزی، قم، شمال اصفهان و یزد از عصر امروز وزش باد، گرد و خاک وجود خواهد داشت، این وضعیت تا حدودی در خوزستان و ایلام هم وجود دارد و هوای استنشاقی در ایلام تا حدودی از استاندارد خارج می‌شود. همین وضعیت در مناطقی از کردستان و غرب کرمانشاه هم وجود دارد.
وی تاکید کرد:​ غبار تا حدودی در بوشهر هم دیده می‌شود. احتمال دارد آب‌ها در مناطق شرقی تنگه هرمز، اطراف جاسک و سواحل دریای عمان تا حدودی مواج شود. قایق‌های موتوری، سبک و صیادی باید با احتیاط از این مناطق عبور کنند.
کارشناس هواشناسی با اشاره به روند افزایش دما در شرق کشور گفت:​ زاهدان و بیرجند نسبت به دیروز بیشترین افزایش دما را داشتند. کاهش دما از امشب با خیزش گرد و خاک در مناطقی مثل زابل، نهبندان، ​هامون و مرز کرمان ایجاد می‌شود. شب هنگام و فردا برای عبور با خودرو در این مناطق باید احتیاط شود.
/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

محورهای ورودی تهران بسته شد

محدوده ورودی پایتخت از جمله محور کرج با ترافیک نیمه سنگین مواجه است. پلیس راهور اعلام...

تهران با کاهش بار ترافیک به استقبال مهر می‌رود

محسن هاشمی خبر از اجرای طرح‌های استقبال از مهر داد که با هدف کاهش ترافیک و تسهیل در ع...

هوای تهران فردا ناسالم است

غلظت آلاینده‌های هوا در شهر تهران فردا افزایش می‌یابد و هوا در شرایط نامطلوب قرار می‌...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news