اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
20 شهریور 1398 20 شهریور 1398
14:50 14:50

علائم دردهای در حال رشد  کودکان

دردهای در حال رشد، درد در ماهیچه ها و استخوان ها هستند و هنگامی که کودکان رشد سریع را تجربه می کنند، بیشتر بروز می کنند. کودکانی که دردهای در حال رشد دارند، معمولاً در اواخر روز یا نیمه شب در پاهای خود درد دارند. این دردها بعد از یک روز فعالیت بدنی شدید می تواند افزایش یابد. اما همیشه مشخص نیست که چه عواملی باعث ایجاد آنها می شود.

کودکانی که دردهای در حال رشد دارند معمولاً علائم دیگری از قبیل کاهش وزن، افتادن بدن، تب یا تورم مفصل را ندارند و این درد نباید باعث محدودیت در فعالیت آنها شود. در بیش از ۳۰ درصد کودکان بین سه تا پنج سال و بین هشت تا دوازده سال، این دردها، در هر دو پا، در قسمت جلوی ران، در عضله قسمت پشت پا، در عضلات پشت زانو و پاشنه پا اتفاق می افتد.

نحوه درمان دردهای در حال رشد دکودکان

اگر شما قادر به درمان درد هنگام بروز هستید و فرزند شما مدتی خوب است و مدتی بعد درد دوباره شروع می شود، بسته به اینکه چند بار اتفاق می افتد طبیعی است.

در اینجا چند روش درمانی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند

  1. استفاده از ماساژ

اگر دردهای در حال رشد باعث درد پا در کودک شما می شود، ماساژ آن ناحیه به  او کمک خواهد کرد تا درد کاهش پیدا کند. در حالی که آسیب دیدگی یا وضعیت پزشکی دیگری باعث ایجاد درد شده است، لمس کردن یا ماساژ در ناحیه احتمالاً درد را بدتر می کند.

روزهایی که فعالیت بدن بسیار زیاد (بعد از تمرین فوتبال) دارد، به او ایبوپروفن (Motrin یا Advil) بدهید تا ببیند آیا از شروع درد در شب جلوگیری می کند یا خیر. شما نباید این کار را هر شب یا حتی در بیشتر شبها انجام دهید، بدون اینکه ابتدا با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید.

  1. می توانید روی قسمت هایی که درد وجود دارد کمپرس یخ بگذارید

اگر به نظر می رسد در روزهایی که ورزش می کند، درد او شدیدتر است، مدت زمان یا شدت فعالیت بدنی وی را کمی محدود کرده و او را به استراحت ترغیب کنید، تا ببینید که آیا این کمک کننده است یا خیر.

  1. چه زمانی فرزندتان را برای مراجعه به پزشک ببرید

اگر درمان شما به کاهش درد به طور موقت کمک می کند، اما درد همیشه در بعضی از نقاط برمی گردد، احتمالاً باید برای ارزیابی به پزشک متخصص اطفال خود مراجعه کنید .

اگرچه دردهای در حال رشد اغلب با درد پا شناخته می شوند، اما شرایط دیگری وجود دارد که می تواند باعث درد پا شود و ممکن است کودک شما برای اطمینان از اینکه واقعاً دردهای در حال رشد است، نیاز به آزمایش خون یا عکس برداری با اشعه ایکس داشته باشد.

شما و پزشک ممکن است بخواهید علل احتمالی دیگری از جمله عفونت ها، شکستگی ها، تومورها و پوکی استخوان (OCD) را تست کنید، شرایطی که باعث ایجاد غضروف شل و روماتیسم می شوند.

اخبار مرتبط

icon news

علل رفتارهای تکانشی در کودکان

برخی از دلایلی که باعث می شود کودکتان تکانشی عمل کند چیست؟ آگاهی از این موضوع که رفتا...

مزایای بازی با خاک رس در رشد کودکان

   بازی با خاک رس یا همان گل بازی به کودکان فرصتی می دهد تا خلاق باشند و ضمن داشتن تف...

میزان رشد عادی برای کودکان و خردسالان

اندازه گیری منظم قد و وزن كودك و ترسیم آنها در نمودار رشد، روش مناسبی برای دیدن رشد ف...

توسعه و تاخیر مهارتهای حرکتی اندام های درشت در دوران کودکی

مهارتهای حرکتی اندام های درشت، مواردی است که برای حرکت دادن بازوها، پاها و نیم تنه به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news