اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
18 شهریور 1398 18 شهریور 1398
15:48 15:48

همزمان با روز تاسوعا اولین پرواز مشهد در فرودگاه پیام انجام شد

امروز دوشنبه همزمان با روز تاسوعا در فرودگاه پیام کرج پرواز مشهد به کرج و بالعکس انجام شد و نخستین جابه‌جایی مسافران انجام شد.

اولین مسافران فرودگاه پیام در مسیر مشهد- کرج جا به جا شدند

به گزارش سلام نو، این فرودگاه که سال ها است به عنوان تنها فرودگاه کارگو(باری) کشور در حال فعالیت است، جاذبهای دیگر در دل آن افزوده شده، جاذبهای کهعلاوه بر کمک به توسعه استان می تواند به پیشرفت هر چه بیشتر منطقه نیز کمک کند.

همزمان با تاسوعا حسینی، نخستین پرواز پس از به تصویب رسیدن بخش مسافری این فرودگاه در هیات دولت روز دوشنبه از مبدا مشهد مقدس در کرج به زمین نشست و ساعت ۱۴ نیز کرج را به مقصد مشهدالرضا(ع) ترک کرد.

امروز عزم مسئولان ملی و استانی جواب داد و آرزوی دیرینه مردم استان البرز یعنی مسافری شدن این فرودگاه بین المللی به بار نشست.

نادر ثناگو مطلق مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی  و فرودگاه مسافری پیام در حاشیه راه اندازی بخش مسافری این فرودگاه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت:با پیگیری های دکتر جهانگیری معان اول رئیس جمهوری، وزرای راه و شهرسازی و ارتباطات و استاندار البرز توانسته ایم با تصویب مسافری شدن پیام، نخستین پرواز را در آن به مرحله اجرا در آوریم.

مجوز انجام پروازها از این فرودگاه از هیات دولت دریافت شده و هدف این است که از این پس در هفته در ابتدا ۲ پرواز به مقصد مشهد مقدس و در ادامه گسترش پروازها به دیگر مسیرهای کشور را داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت و تنوع جمعیتی که در استان وجود دارد، پیام این آمادگی را دارد تا مسیرهای پروازی خود را به نقاط مختلف کشور گسترش دهد که  از طریق همکاری با ایرلاین های مختلف بنا داریم تا به این مهم دست یابیم.

توسعه بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام در کنار دیگر ظرفیت های آن از جمله بخش کارگو و منطقه ویژه اقتصادی می تواند موجب توسعه هر چه بیشتر این فرودگاه و استان شود.

بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام از شهریور ماه سال گذشته به صورت غیر رسمی آغاز به کار کردکه  این پروازها پس از مدتی متوقف شد.

از این پس از در هفته ۲ پرواز بین مشهد مقدس و کرج انجام می شود که قرار است پروازها به دیگر نقاط کشور نیز انجام شود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

دو هزار دانش آموز مشهدی از عواید حذف قبض برق هدیه گرفتند

 دو هزار بسته اقلام تحصیلی مورد نیاز دانش آموزان مشهدی از محل حذف قبض های کاغذی برق و...

وضعیت قرمز برق در مشهد

بنا بر نقشه پهنه‌بندی مصرف روزانه برق به جز سمنان، مرکزی و مشهد تمام مناطق کشور در مح...

مسدود شدن جاده نیشابور به مشهد در پی بارشهای اخیر و جاری شدن سیلاب

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در پی بارشهای اخیر و جاری شدن سیلاب که موجب...

بالا رفتن قیمت ارز باعث شده بسیاری از مردم دیگر به سفرهای خارجی نروند

رئیس اتحادیه هتل‌داران مشهد گفت: تاکنون بیش از 80 درصد از ظرفیت هتل‌های مشهد در تعطیل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news