اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
18 شهریور 1398 18 شهریور 1398
16:51 16:51
عضو هیأت مدیره نظام پرستاری تهران:

پرستاران در تأمین نیازهای اولیه شان هم مشکل دارند / پرستاران به جای تشویق و پاداش با تهدید و تنبیه مواجهند

فرشید الازمنی‌نوده عضو هیأت مدیره نظام پرستاری تهران گفت: پرستاران با مشکلات عدیده‌ای مواجهند و هیچگونه سیستم تشویقی و رفاهی ندارند، این در حالی است که وجود سیستم تشویقی به حفظ روحیه و کیفیت خدمات و مراقبت‌های پرستاری می‌انجامد اما متأسفانه همکاران ما فقط تهدید و تنبیه می‌شوند.

به گزارش سلام نو، فرشید الازمنی‌نوده مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با پایگاه خبری نظام پرستاری تهران با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و با اشاره به نقش حضرت زینب(س) به عنوان پرستار دشت کربلا و پیام‌رسان قیام عاشورا در ادامه اظهار کرد: حضرت زینب کبری علاوه‌بر پیام‌رسانی قیام عاشورا تسکین‌دهنده زخم‌ها و دردهای بازماندگان واقعه کربلا هم بودند.
وی ادامه داد: ما نیز به‌عنوان نمایندگان ائتلاف رفاه و همدلی حق دفاع از پرستاران حسینی را داریم ما پرستاران رسالت زینب گونه برعهده داریم که آرامش‌دهنده دردهای بیماران و همراهان آن‌ها هستیم.
عضو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران با بیان این‌که این قشر زحمتکش و حامی بیماران به حمایت همه جانبه نیاز دارند، افزود: این حمایت باید به لحاظ مادی و معنوی باشد.
دکتر الازمنی با اظهار تأسف از این‌که این حمایت‌های مادی و معنوی از سوی مسئولان برای پرستاران لحاظ نمی‌شود، خاطرنشان کرد: جای بسی تأسف است که در قرن مدرن امروزی حتی نیازهای اولیه پرستاران این همکاران زحمتکش و خدوم تأمین نمی‌شود.
وی تأخیر در پرداخت کارانه و اضافه کار، ادغام بی‌دلیل کارانه و اضافه کار و نبود پانسیون و اتاق رست مناسب را از نمونه‌های بارز آن در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برشمرد و افزود: حذف وعده غذایی همکاران پرستار در کشیک، تأخیر در پرداخت حق لباس از دیگر موارد آن است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news