اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
20 شهریور 1398 20 شهریور 1398
10:20 10:20

به سخره گرفته شدن سرود ملی چین

به گفته رئیس فدراسیون هنگ کنگ، هو شدن سرود ملی چین توسط هواداران در ورزشگاه ممکن است باعث جریمه شدن تیم  از طرف ای‌اف‌سی شود. 

به گزارش سلام نو، در جریان دیدار دیروز تیم ملی کشورمان مقابل هنگ کنگ که در جریان رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2022 در این شهر برگزار شد و با پیروزی 2-0 ایران به پایان رسید پیش از شروع بازی زمانی که بازیکنان در میدان صف کشیده بودند تا سرود ملی دو کشور به رسم معمول پخش شود در زمان پخش سرود ملی چین، عده زیادی از تماشاچیان هنگ کنگی حاضر در استادیوم شروع به هو کردن این سرود ملی کردند.

علت این ماجرا ناآرامی‌های اجتماعی اخیر در هنگ کنگ است که به درگیری‌های شدیدی منجر شده است. بخش گسترده‌ای از مردم هنگ کنگ به سیاست‌های دولت چین در اداره دولت این شهر معترض هستند. هنگ کنگ چندین سال پیش بعد از مدتها در اختیار انگلیس بودن به حاکمیت چین عودت داده شد ولی حکومت مرکزی چین اعلام کرد که هنگ کنگ را بر اساس سیاست " یک کشور- دو سیستم" اداره خواهد کرد و اختیارات زیادی به حکومت این شهر خواهد داد. ولی ناراضیان هنگ کنگی به دخالتهای بیش از حد و آنچه از آن به عنوان استبداد فزاینده مدل چینی یاد می‌کنند معترض هستند.

پوی کوان کای، رئیس فدراسیون هنگ کنگ بعد از بازی دیروز از فضای مثبت ورزشگاه که حدود 14هزار نفر در آن حضور داشتند تمجید کرد ولی تایید کرد که هو شدن سرود ملی چین در ورزشگاه می‌تواند برای فوتبال هنگ کنگ تبعاتی داشته باشد.

رئیس فدراسیون هنگ کنگ گفت:" وقتی شنیدم که هواداران هنگ کنگی سرود ملی چین را هو می‌کنند تا حدودی نگران شدم. همه چیز بستگی به این دارد که ناظر بازی در گزارش خود به ای اف سی چه مطالبی را مطرح می‌کند".

رئیس فدراسیون هنگ کنگ در ادامه گفت:" اگر ای اف سی، فدراسیون فوتبال هنگ کنگ را جریمه کند کاری از دست ما ساخته نیست. ولی هواداران ما عالی بودند و تیم ملی‌شان را خیلی خوب تشویق کردند. جو ورزشگاه واقعا عالی بود"./ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

کاروان تیم ملی فوتبال به تهران رسید

فدراسیون فوتبال اعلام کرد بازیکنان و کادر فنی تیم ملی بعد از سفر طولانی به هنگ کنگ به...

خودداری کریم انصاری فر از شادی بعد از گل+عکس

کریم انصاری فرد که در هر دو گل ایران به هنگ کنگ نقش داشت بعد از گل زدن از خوشحالی امت...

خداحافظی ایران با تیم دفاعی کیروش

یک کارشناس فوتبال و پیشکسوت سابق پرسپولیس می گوید که تیم ملی ایران بازی دفاعی دوره کی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news