اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
20 شهریور 1398 20 شهریور 1398
10:20 10:20

به سخره گرفته شدن سرود ملی چین

به گفته رئیس فدراسیون هنگ کنگ، هو شدن سرود ملی چین توسط هواداران در ورزشگاه ممکن است باعث جریمه شدن تیم  از طرف ای‌اف‌سی شود. 

به گزارش سلام نو، در جریان دیدار دیروز تیم ملی کشورمان مقابل هنگ کنگ که در جریان رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2022 در این شهر برگزار شد و با پیروزی 2-0 ایران به پایان رسید پیش از شروع بازی زمانی که بازیکنان در میدان صف کشیده بودند تا سرود ملی دو کشور به رسم معمول پخش شود در زمان پخش سرود ملی چین، عده زیادی از تماشاچیان هنگ کنگی حاضر در استادیوم شروع به هو کردن این سرود ملی کردند.

علت این ماجرا ناآرامی‌های اجتماعی اخیر در هنگ کنگ است که به درگیری‌های شدیدی منجر شده است. بخش گسترده‌ای از مردم هنگ کنگ به سیاست‌های دولت چین در اداره دولت این شهر معترض هستند. هنگ کنگ چندین سال پیش بعد از مدتها در اختیار انگلیس بودن به حاکمیت چین عودت داده شد ولی حکومت مرکزی چین اعلام کرد که هنگ کنگ را بر اساس سیاست " یک کشور- دو سیستم" اداره خواهد کرد و اختیارات زیادی به حکومت این شهر خواهد داد. ولی ناراضیان هنگ کنگی به دخالتهای بیش از حد و آنچه از آن به عنوان استبداد فزاینده مدل چینی یاد می‌کنند معترض هستند.

پوی کوان کای، رئیس فدراسیون هنگ کنگ بعد از بازی دیروز از فضای مثبت ورزشگاه که حدود 14هزار نفر در آن حضور داشتند تمجید کرد ولی تایید کرد که هو شدن سرود ملی چین در ورزشگاه می‌تواند برای فوتبال هنگ کنگ تبعاتی داشته باشد.

رئیس فدراسیون هنگ کنگ گفت:" وقتی شنیدم که هواداران هنگ کنگی سرود ملی چین را هو می‌کنند تا حدودی نگران شدم. همه چیز بستگی به این دارد که ناظر بازی در گزارش خود به ای اف سی چه مطالبی را مطرح می‌کند".

رئیس فدراسیون هنگ کنگ در ادامه گفت:" اگر ای اف سی، فدراسیون فوتبال هنگ کنگ را جریمه کند کاری از دست ما ساخته نیست. ولی هواداران ما عالی بودند و تیم ملی‌شان را خیلی خوب تشویق کردند. جو ورزشگاه واقعا عالی بود"./ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

اسکوچیچ چه کار بزرگی برای فوتبال ایران کرده که سرمربی شود!

سهراب انتظاری پیشکسوت باشگاه پرسپولیس انتخاب اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی را تصمیم...

یک دقیقه سکوت در بازی تیم ملی امید با ازبکستان

بازیکنان تیم ملی امید با توجه به اتفاقات تلخ و تاثر برانگیز روزهای گذشته با بازوبند م...

سایه سنگین کی‌روش روی سر فدراسیون، ویلموتس و تیم ملی فوتبال

با این همه نباید از یاد برد که باوجود تفاوت‌ها از زمین تا آسمان کی‌روش و ویلموتس دورا...

ایران و عراق در نیمه اول امتیازها را تقسیم کردند

تیم های ملی فوتبال ایران و عراق که در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 مقابل ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news