اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 آذر 1398
20 شهریور 1398 20 شهریور 1398
11:39 11:39

برنامه‌های متنوع "موزه سینما"به مناسبت روز ملی سینما

امسال روز ملی سینما با ایام عزاداری محرم مقارن شد بنابراین موزه سینما برنامه‌های گرامیداشت این روز را به  22 شهریورماه موکول کرده است.

موزه سينما

به گزارش سلام نو به نقل از روابط عمومی موزه سینما، با توجه به مصادف شدن روز ملی سینما با ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)  و شهادت حضرت امام زین العابدین (ع) برنامه‌های تدارک دیده شده برای روز ملی سینما روز جمعه ۲۲ شهریورماه برگزار می‌شود.

بازدید از تالارهای موزه سینمای ایران در روزهای پنجشنبه ۲۱ شهریورماه و جمعه ۲۲ شهریورماه ازساعت ۹ الی ۱۹  به صورت رایگان خواهد بود. (آخرین ورود به تالارهای موزه ساعت ۱۸)

فیلم «تمرین آخر، تعزیه حر دلاور» ساخته ناصر تقوایی روز جمعه ۲۲ شهریور ساعت ۱۹ در سالن سینمافردوس برای علاقمندان به نمایش درمی‌آید.

«تمرین آخر؛ تعزیه حر دلاور» که در سال ۱۳۸۳ ساخته شده مستندی است از تمرین تعزیه حر دلاور که متن آن در اوایل دوره قاجار توسط «میرعزای کشی» مشهور به «کاشانی» نوشته شده است. «تقوایی» در این مستند توانسته ترکیبی از جنبه‌های مختلف تعزیه، موسیقی، آواز، روایت و بازیگری خاص تعزیه را عرضه کند. این فیلم برای ثبت هنر تعزیه در فهرست میراث جهانی به یونسکو ارسال شد.

همچنین برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع سینما، حضورسینماگران ، هنرمندان و پیشکسوتان سینما، حضورهنرمندان نقاش برای تصویرگری سینماگران حاضر در این مجموعه فرهنگی و نمایش نخستین تصاویرسینمای ایران « فیلم‌های میرزا ابراهیم خان عکاس باشی» در محوطه باز از دیگر برنامه‌های موزه سینما در روزجمعه ۲۲ شهریور است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بعد از ۸۵ سال مردم «فردوسی» را دیدند

شامگاه چهارشنبه ۱۳ آذر نسخه مرمت شده فیلم سینمایی «فردوسی» توسط موزه سینمای ایران در ...

اکران‌ ویژه «مطرب» و «شیرسنگی» لغو شد

 فیلم‌های مطرب و شیر سنگی که قرار بود امروز در پردیس چارسو و موزه سینما نمایش ویژه دا...

نوستالژی دهه 60 در موزه سینما

روابط عمومی موزه سینما اعلام کرد در هفته کودک هفت فیلم از تولیدات سینمای کانون در موز...

اعزام سینمای سیار به شهرستان‌ها

 ۷۰ واحد سیار سینما از سوی وزارت کشور به شهرستان‌ها فرستاده شده تا نسل کنونی در همه ش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news