اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 02 بهمن 1398
20 شهریور 1398 20 شهریور 1398
19:55 19:55

گامی تازه در داخلی سازی صنعت خودرو/ میز دوم تعمیق داخلی تشکیل شد

یک مقام صمت از تشکیل میزدوم تعمیق ساخت داخل (در قالب سامانه‌ای به نام توان ایران) در صنعت خودرو درآینده ای نزدیک خبرداد 

تشکیل میز دوم تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو

به گزارش سلام نو و به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه دومین نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: تلاش برای پیاده سازی عملی نهضت ساخت داخل با محوریت خود اتکایی در تولید کالاهای حساس، ضروری و راهبردی از مهمترین سیاست های معاونت امور صنایع در سال جاری است.
وی هدف از پیاده سازی این نهضت را کاهش آسیب پذیری و افزایش استحکام و توسعه و تعمیق ساخت داخل در صنایع مزیت دار اعلام کرد.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در ادامه به ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولید ملی و رونمایی از سامانه توان ایران اشاره وخاطرنشان کرد:این سامانه در راستای اجرای این قانون و بهم رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی، معدنی و... در کشور ایجاد و بستر را برای توسعه تولید ایرانی دارای مشابه خارجی فراهم خواهد کرد.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت با نگاهی به برخی از مواد این قانون خاطر نشان کرد:آیین نامه اجرایی این قانون با محوریت مرکز توسعه ساخت داخل در حال پیگیری است و با همکاری سایر نهادها ، پیش نویس این آیین نامه آماده خواهد شد.


صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش به تشکیل میز دوم تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو پرداخت و تصریح کرد: این میز تخصصی نیز به زودی با محوریت تشکل های تخصصی در صنعت قطعه سازی کشور برگزار خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به موضوعات مطروحه در نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع گفت: در این نشست مهمترین اقدامات انجام شده در صنایع مختلف و اولویت های وزارت صنعت در توسعه ساخت داخل با هدف کاهش ارزبری و مدیریت واردات مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است، در این نشست ضمن بررسی مهمترین اقدامات انجام شده در دفاتر تخصصی موضوعات نظیر، تبیین وضعیت اجرای سامانه توان ایران و بهم رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی، رتبه بندی صنایع کل کشور، برگزاری میزهای تخصصی، تحلیل وضعیت شاخص بهای کالاها در بورس، بررسی وضعیت صنعت نساجی، ماشین سازی، خودرو، لوازم خانگی، برق الکترونیک و... پرداخته شد./ خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

قیمت پراید به 52 میلیون رسید+جزئیات

قیمت پراید در بازار امروز به 52 میلیون تومان رسید که دلیل آن را توقف تولید آن اعلام ک...

قیمت خودرو از پارسال ارزان‌تر شده؟+ جدول

گرانی بیش از حد قیمت خودرو سال گذشته باعث افت خرید و فروش خودرو شد قیمت ها در کارخانه...

کاهش قیمت انواع خودرو +جدول

رکود در معاملات خودرو باعث کاهش قیمت‌ها شده است و انتظار می‌رود این روند در پاییز هم ...

خودرو ارزان شد + جدول قیمت خودروهای داخلی

به تازگی لیستی از قیمت انواع خودروهای داخلی منتشر شده که نشان از افت قیمت‌ها دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news