اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
21 شهریور 1398 21 شهریور 1398
08:00 08:00

خشم عمومی از دو مرد متجاوز به کودکان

پرونده 2 متهم متجاوز در آلمان باعث خشم و ترس عمومی شده است. این 2مرد به آزار جنسی ده‌ها دختر اعتراف کردند اما گمتن می‌رود قربانیان بیشتری وجود دارد. 

دو مرد آلمانی ده‌ها دختر را آزار جنسی قرار دادند

به گزارش سلام نو، پایگاه اینترنتی ایندیپندنت روز پنجشنبه افزود: «آندریاس وی»، و «ماریو اس» در دادگاه منطقه‌ دورتموند گفتند که در طول بیش از یک دهه، صدها بار مرتکب جرم شده‌اند.

این دو نفر، قربانیانشان را که از سه تا ۱۴ ساله بودند، با فریب‌ به شهر لوگده می‌کشاندند و حین ارتکاب جرم، از آن‌ها عکس و فیلم می‌گرفتند. هرچند این دو به آزار ۳۲ دختر  از  سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ اعتراف کرده اند، اما مسئولان گفتند که گمان می‌رود شمار واقعی قربانیان صدها نفر باشد.

این پرونده خشم شدید مردم را برانگیخته است، زیرا آندریاس ۵۶ ساله مسئول نگه‌داری از کودکان بی‌سرپرست بود و هر هفته ماموران ارتباط با خانواده، با او دیدار می‌کردند.

همچنین روشن شد که او قبلا به جرم آزار جنسی یک کودک چهار ساله در سال ۲۰۰۲ پرونده‌ داشته‌ است. مجرم  دیگر نیز ۳۴ ساله و از همسایگان آندریاس است.

پس از آن که یکی  از قربانیان موضوع آزار جنسی را به مادرش اطلاع داد تحقیقات در این باره شروع شد، این دو مرد به ترتیب به ۱۳ و ۱۲ سال زندان محکوم شدند.

قاضی "آنکه گرودا" گفت که «مشکل است بتوان جملاتی برای شرح این پرونده پیدا کرد». وی این دو نفر را «نفرت‌انگیز، دیوسیرت و چندش‌آور» خواند.

او خطاب به مجرمان گفت: «پس از ۱۰ روز محاکمه هنوز نمی‌توانیم عمق این جنایات را درک کنیم. هر دوی شما ۳۲ نوجوان و کودک را بازیچه‌ ای برای تمایلات جنسی خود قرار دادید و با این کار، دوران کودکی ۳۲ نفر را نابود کردید».

متهم سوم که «هایکو وی» نام دارد و ۴۹ ساله است، در دادگاهی جداگانه به جرم کودک‌آزاری آنلاین، به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شد. ولی این احکام پایانی بر پیامدهای پرونده نیست.

تحقیقات پلیس با رسوایی همراه بود، زیرا در ماه ژانویه، چمدانی حاوی مدارک، از جمله فیلم، از اتاق مدارک پلیس ناپدید شد. حالا 2 مامور پلیس متهم به اخلال مورد تحقیق قرار دارند.

هم‌زمان، تحقیق جداگانه نشان داد که مسئولانی که اجازه داده بودند کودک‌آزاری ادامه یابد «مرتکب یک رشته قصور بی‌سابقه» شده‌اند. هشت مامور محافظت از کودکان هم‌اکنون به اتهام احتمال کوتاهی در انجام ماموریت در انجام وظیفه مورد تحقیق‌ قرار دارند.

به گزارش ایرنا، پلیس آلمان در گزارشی بی‌سابقه در ماه ژوئن ۲۰۱۹ (خرداد ۱۳۹۷) اعلام کرد که به‌طور معمول روزانه ۴۰ کودک در این کشور مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند و تنها در سال ۲۰۱۸ یک‌صد کودک کشته شدند.

به گزارش شبکه دویچه وله، آمارهای کیفری در سال ۲۰۱۸ بیانگر تصویر تاریکی از جامعه آلمان است.

بر اساس این گزارش، ۱۳۶ کودک که ۸۰ درصد آنان زیر شش سال بودند در سال ۲۰۱۸ کشته شدند. در همین زمان برای کشتن ۹۸ کودک دیگر نیز تلاش صورت گرفته است.

با نگاهی به آمارهای کیفری آلمان باید گفت که حجم آزار و اذیت جنسی کودکان در سال گذشته ۶.۴۳ درصد افزایش داشته که در مجموع به ۱۴ هزار و ۶۰۰ پرونده کیفری رسیده است.

به گفته پلیس آلمان، انتظار می‌رود که آمار جرایم کیفری، بسیار بیشتر از این باشد زیرا بیشتر کودکان توسط خانواده، دوستان و نزدیکان خود مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند و در نتیجه، شکایت از آنان برای کودکان بسیار دشوار بوده است.

«هولکر مونش» رئیس اداره مبارزه با جرایم جنایی در آلمان می‌گوید؛ پلیس به ۸۰ درصد پرونده‌های اذیت و آزار جنسی کودکان رسیدگی کرده و این تنها جرایمی بوده‌اند که پلیس در مورد آنان اطلاعات به دست آورده است. وی گفت: ما باید در نظر داشته باشیم که ممکن است جرایم زیاد این چنینی پنهان بمانند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

دام شیطانی ناپدری برای دختردانشجو

کامران 39 ساله که معتاد به شیشه بود در اقدامی شیطانی دختر ناتنی که دانشجو بود را مورد...

اقدام شیطانی پسر تهرانی با دختر مقیم کانادا

پسر تهرانی دختر تحصیل کرده مقیم کانادا را فریب داد و با دعوت او به خانه او را آزار و ...

تصاویر کودکان مظلوم سیل زده

وضعیت کودکان سیل‌زده‌ی سیستان و بلوچستان را می توانید در تصاویر زیر ببینید.

فیلمی از قدم زدن آدولف هیتلر در خیابان های آلمان !

ویدئویی در آلمان در حال دست به دست شدن است که نشان می‌دهد دو مرد آلمانی با پوشش آدولف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news