اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 28 شهریور 1398
21 شهریور 1398 21 شهریور 1398
16:46 16:46

مخالفت اروپا با رمزارز فیسبوکی

وزیر اقتصاد فرانسه اعلام کرد که اتحادیه اروپا مانع از توسعه رمزارز لیبرا خواهد شد زیرا آن را تهدیدی برای استقلال پولی خود تلقی می مند

به گزارش سلام نو، برونو لو میر وزیر اقتصاد فرانسه که در کنفرانس سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در رابطه با رمزارزها حضور یافته بود گفت:

من می خواهم کاملا روشن باشم: در این شرایط ما نمی توانیم مجوز توسعه لیبرا در خاک اروپا را بدهیم.

رمزارز لیبرا که اوایل امسال معرفی شد قرار است در سال ۲۰۲۰ عرضه شود. این پول دیجیتالی به مردم امکان خواهد داد که پرداخت های خود را از طریق مجموعه اپ های فیسبوک شامل واتس اپ و مسنجر فیسبوک انجام دهند و در توسعه آن از تجربه و توان برخی از بزرگ ترین شرکت های خدمات پرداخت در سراسر دنیا کمک گرفته شده است.

لیبرا در آمریکا، اروپا و انگلستان به شدت زیر ذره بین قرار گرفته و پیش بینی می شود که موانع حقوقی زیادی را در پیش رو داده باشد.

دیوید مارکوس مدیر لیبرا چندی پیش هم در کمیته بانکداری، مسکن و شهرسازی سنای آمریکا حاضر شد و در آن جلسه سناتورهای آمریکایی به او اعلام کردند که فیسبوک نتوانسته اعتماد ما را جلب کند و باید با آن مانند شرکت های انتفاعی برخورد شود.

اواخر همین ماه نیز سیاستمداران انگلیسی در رابطه با پروژه لیبرا ابراز نگرانی کردند. دامین کالینز رئیس کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس این کشور به خبرگزاری ها چنین گفت:

از نظر من لیبرا نشان می دهد که فیسبوک در تلاش است تا خود را به یک کشور مستقل تبدیل کند. فیسبوک یک سازمان جهانی است که هیچ مرز فیزیکی ندارد اما در واقعیت جامعه ای جهانی دارد که صرفا زیر نظر مارک زاکربرگ هستند/ دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

پرداخت مالیاتی سنگین گوگل به فرانسه

شرکت آمریکایی گوگل با صدور بیانیه‌ ای از موافقت خود برای پرداخت حدودیک میلیارد و یکصد...

برای اولین بار در کشور ؛ رشته حقوق تجارت بین‌الملل به زبان فرانسه

پروژه راه‌اندازی رشته حقوق تجارت بین‌الملل به زبان فرانسه  برای اولین بار در ایران با...

گوگل جریمه شد

کمیسیون اروپا گوگل را به دلیل تحمیل برنامه های خود به تلفن های هوشمند کاربران و جلوگی...

سرنوشت قرارداد پژو و ایران خودرو در دوران تحریم چه می شود؟

با توجه به تحریم های اعمال شده علیه ایران باید منتظر ماند دید که سرنوشت قرارداد همکار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news