اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 01 اسفند 1398
21 شهریور 1398 21 شهریور 1398
17:28 17:28

ارتقاء کیفیت گوشت مرغ در ۶۸ کشتارگاه

از مهر امسال، با عرضه گوشت مرغ در 68 کشتارگاه کشور، ارتقاء کیفیت آن به منظور صادرات این محصول در دستورکار قرار می گیرد

طرح ارتقای عرضه گوشت مرغ در ۶۸ کشتارگاه کشور اجرا می‌شود

به گزارش سلام نو، رئیس سازمان دامپزشکی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بخش های مختلف اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس این طرح باید در ارائه گوشت تولیدی ضوابط خاصی رعایت شود که با تجهیز ۶۸ کشتارگاه به خط ۲ کشتار، تخلیه و بسته بندی اتوماتیک زمینه این امر فراهم شده است.

علیرضا رفیعی پور گفت: مرغ های استحصال شده در این کشتارگاه ها، با وزن ۱.۲ تا ۱.۸ کیلوگرم است که البته اولویت ما، تامین بازار داخل و سپس صدور این فرآورده دامی است.

وی افزود: فرآورده های خام دامی کشور به مقصد کشورهای قطر، عمان، عراق، افغانستان و برخی دیگر از کشورهای آسیای میانه صادر می شود و صادرکنندگان تلاش دارند تا در بازار کشورهای اروپایی، روسیه و ترکیه هم حضور یابند.

وی گفت: در چند ماه گذشته حدود ۱۴ هزار تن تخم مرغ تولیدی کشور صادر و حدود هزار تن گوشت مرغ هم راهی بازارهای خارج کشور شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی خاطرنشان کرد: برای ارتقای توان رقابتی کشور در بازار خارج، تلاش ما این است که در آینده ۲۶۰ کشتارگاه، به خط ۲ مجهز شود.

رفیعی پور افزود: سالانه سه میلیون تن فرآورده دامی از کشور، صادر می شود.

وی درباره واردات گوشت هم گفت: دنبال این هستیم تا با صنعتی شدن دامداری ها، بهره وری در دامپروری افزایش یابد و با توسعه تولید دام، واردات گوشت به صفر برسد.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: اکنون سالانه ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزار تن گوشت وارد کشور می شود و نیاز سالانه کشور به این محصول ۹۰۰ هزار تن است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

قیمت گوشت مرغ نسبت به سال گذشته ۶۵.۹ درصدرشد کرد

 براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، هر کیلو گوشت مرغ تازه در تیر امسال به طور م...

پرواز مرغ در دوردست ها/ مرغ در برخی نقاط به 18000 تومان رسید

قیمت مرغ در روزهای اخیر در برخی جاها به 16000 تومان و در برخی جاها نیز به 18000 تومان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news