اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
22 شهریور 1398 22 شهریور 1398
10:35 10:35

گلایه اتوئو از نرسیدن توپ طلا به بازیکنان آفریقایی

سامموئل اتوئو، مهاجم پیشین بارسلونا و کسی که سابقه بهترین بازیکن سال آفریقا را در کارنامه خود دارد معتقد است باید به پشت پرده نرسیدن توپ طلا  به بازیکنان آفریقایی واکنش جدی نشان داده شود. اتوئو که به اخیرا از دنیای فوتبال خداحافظی کرده علی رغم درخشش فراوان در سالهای بازیگری اش هیچوقت در بین نامزدهای توپ طلا قرار نگرفت.

اتوئو

مهاجم پیشین بارسلونا، اینتر و چلسی عنوان کرد هیچ‌وقت به بازیکنان آفریقایی آن طور که باید احترام گذاشته نمی‌شود و جایزه‌ای چون توپ طلا به همین خاطر هیچ‌وقت به این بازیکنان نمی‌رسد.

به گزارش سلام نو و به نقل از اسپورت، ساموئل اتوئو یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال آفریقا به شمار می‌آید که سال‌ها در فوتبال اروپا درخشید و عناوین و افتخارات زیادی هم به دست آورد. او در ۳۸ سالگی در حالی تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفت که هیچ‌وقت در بین نامزدهای توپ طلا قرار نداشت.

امسال نیز در شرایطی که سادیو مانه، محمد صلاح و اوبامیانگ در لیگ برتر در زمره آقای گل‌ها بودند نتوانستند جایی در بین نامزدها داشته باشند. در همین رابطه اتوئو گفت: این چیزها را نمی‌شود تغییر داد. ما آفریقایی‌ها تنها برای این خوب هستیم که بتوانیم در خدمت تیم باشیم و تیم را جلو ببریم. به ما احترامی گذاشته نمی‌شود. هیچ‌وقت توپ طلا به بازیکنانی چون سادیو مانه و محمد صلاح نمی‌رسد. من نمی‌توانم بفهمم واقعا چرا بازیکنانی چون سادیو مانه، محمد صلاح و اوبامیانگ که بهترین گلزنان لیگ برتر انگلیس بودند در بین ۵ بازیکن برتر توپ طلا قرار نداشتند. بله قبول دارم مسی و رونالدو فوق‌العاده هستند ولی چه کسی لیگ قهرمانان را برد؟ حتی اگر مسی و رونالدو بهترین بازیکنان جهان باشند، در این فصل مانه و صلاح بهترین بودند. اگر قانون است باید برای همه یکسان باشد نه این که وقتی خودتان بخواهید این قانون را تغییر دهید.

محمد صلاح و سادیو مانه در این فصل با گل‌های خود به لیورپول کمک کردند تا به قهرمانی در لیگ قهرمانان برسد ولی این فیرجیل فان دایک هم تیمی آن‌ها بود که باید مسی و رونالدو را در مراسم توپ طلا که در دسامبر برگزار می‌شود همراهی کند. البته هنوز مشخص نیست مانه و صلاح در بین ۵ بازیکن برتر قرار نگیرند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

عاشقانه همسر رونالدو پس از ناکامی در توپ طلا

جورجینا رودریگز، همسر رونالدو پستی در اینستاگرام منتشر کرد و حمایت ویژه‌ای از این فوق...

جایزه ویژه رونالدو در شبی که مسی توپ طلا برد

 جایزه بهترین فوتبالیست سال ایتالیا دیشب در حالی به رونالدو رسید که لیونل مسی، رقیب ا...

رکوردزنی مسی برای دریافت توپ طلا

لیونل مسی امشب با دریافت توپ طلا، در دریافت این توپ رکوردزنی خواهد کرد.

توپ طلا 2019 حق رونالدو است

ایکر کاسیاس سنگربان تیم پورتو در اظهاراتی گفت  توپ طلای 2019 حق کریستیانو رونالدو است...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news