اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 28 مهر 1398
22 شهریور 1398 22 شهریور 1398
10:40 10:40

حداکثر تقاضای جهان برای طلای سیاه تا سه سال دیگر

شرکت مشاور انرژی DNL GL نروژ  بر اساس پیش بینی هایی که انجام داده بر این باور است که تا سه سال دیگر تقاضا برای طلای سیاه به حداکثر خود رسیده و از آن به بعد تا حداقل هفت هشت سال دیگر تقاضا به ثبات و یکنواختی خواهد رسید.

صادرات نفت

شرکت مشاور انرژی DNL GL نروژ پیش‌بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت تا سه سال دیگر به اوج خواهد رسید و تا حدود سال ۲۰۳۰ یکنواخت می‌شود.

به گزارش سلام نو، اکثر شرکت‌های  نفتی انتظار دارند تقاضا برای نفت بین اواخر دهه ۲۰۲۰ تا دهه ۲۰۴۰ به اوج خود برسد. آژانس بین‌المللی انرژی که به اقتصادهای غربی درباره سیاست انرژی مشاوره می‌دهد، اوج تقاضا برای نفت تا پیش از سال ۲۰۴۰ را انتظار ندارد زیرا بر این باور است که رشد تقاضای بخش هواپیمایی و پتروشیمی، افت تقاضا برای نفت از سوی بخش حمل و نقل جاده ای را کاملا جبران خواهد کرد.

با این حال در یک پیش بینی جدید شرکت DNL GL که در بیش از ۱۰۰ کشور فعالیت دارد و به شرکت‌های  بخش نفت و انرژی تجدیدپذیر مشاوره می دهد، پیش‌بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت تا سه سال دیگر به حداکثر خواهد رسید که برخلاف سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز جدید در حال توسعه است.

مدیر دورنمای گذر انرژی DNL GL در گفت وگو با رویترز اظهار کرد دلیل چنین پیش‌بینی باور قوی این شرکت درباره اوج گیری خودروهای برقی و همچنین رشد کمتر بخش پتروشیمی بوده است.

شرکت DNL GL انتظار دارد خودروهای برقی به ۵۰ درصد از فروش خودروهای جدید در سال ۲۰۳۲ برسند؛ در حالی که سال گذشته پیش‌بینی کرده بود تا اواسط دهه ۲۰۳۰ به چنین موفقیتی نایل خواهند شد. این شرکت برآورد کرده که تا اواسط قرن جاری، ۷۳ درصد از خودروهای سواری برقی خواهند بود که بالاتر از ۲.۵ درصد فعلی است.

در نروژ که مقر مرکزی شرکت DNL GL است، بیش از ۴۰ درصد از خودروهای جدید به فروش رفته در هشت ماه نخست سال ۲۰۱۹، خودروهای برقی بوده‌اند و دولت نروژ مایل است تا سال ۲۰۲۵ فروش خودروهای برقی به ۱۰۰ درصد برسد.

همچنین شرکت DNL GL برآورد کرد که تقاضا برای گاز طبیعی که پلی برای گذر از سوختهای فسیلی به انرژی تجدیدپذیر است، در سال ۲۰۲۶ از تقاضا برای نفت پیشی خواهد گرفت و در سال ۲۰۳۳ ثابت می‌شود.

طبق پیش‌بینی شرکت DNL GL، هزینه سالانه شبکه نیرو برای اتصال هزاران مزرعه خورشیدی و بادی جدید و میلیون‌ها خودروی برقی، بیش از دو برابر شده و به ۱.۷ تریلیون دلار می‌رسد. سرمایه گذاری در بخش بالادستی سوخت‌های فسیلی به عنوان بخشی از کل هزینه انرژی، از ۶۹ درصد به ۳۸ درصد کاهش پیدا می‌کند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

عقب نشینی قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت نفت در معاملات امروز بازار جهانی کاهش یافت و دلیل آن افزایش ذخایر نفت آمریکا به ...

پیش‌بینی قیمت نفت در سال آینده/در محدوده ۵۰ دلار می ماند

بزرگترین مدیران صنعت نفت پیش بینی کرده اند قیمت نفت در سال آینده میلادی تغییر نمی کند...

تنش چین و آمریکا بهای نفت را نزولی کرد

خبرگزاری رویترز گزارش داد که با تشدید تنش‌ ها میان آمریکا و چین، قیمت نفت به ۵۸.۱۶ دل...

قیمت نفت به کانال 57 دلار بازگشت

کاهش رشد اقتصاد آمریکا باعث کاهش قیمت طلای سیاه و افزایش قیمت طلای زرد شد، به دلیل کا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news