اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
22 شهریور 1398 22 شهریور 1398
18:08 18:08

کانادا اموال28 میلیون دلاری ایران را به فروش گذاشت

طبق حکم دیوان عالی انتاریو، در کانادا، اموال حاصل از فروش دو ساختمان متعلق به حکومت ایران که بیش از 28 میلیون دلار ارزش داشتند، به قربانیان «‌گروه‌های تروریستی مورد حمایت حکومت ایران» پرداخت شده است

گروه بین‌الملل: کانادا ده‌ها میلیون دلار از اموال مصادره شده ایران را به «قربانیان تروریسم» پرداخت کرده است.

کانادا اموال مصادره‌ شده ایران را فروخت

به گزارش سلام نو، بر اساس گزارش «‌گلوبال نیوز»، طبق حکم دیوان عالی انتاریو، اموال حاصل از فروش دو ساختمان متعلق به حکومت ایران به قربانیان «‌گروه‌های تروریستی مورد حمایت حکومت ایران» پرداخت شده است. «گلوبال‌نیوز» گزارش داد به سندی که اخیرا (ماه گذشته) در دیوان عالی «اُنتاریو» ارائه شده، دست پیدا کرده که نشان می‌دهد قربانیان [ادعایی] تروریسم، هر کدام بخشی از مبلغ فروش ساختمان‌های ایران در دو شهر اتاوا و تورنتو را دریافت کرده‌اند. بر اساس این گزارش، سند مذکور نشان می‌دهد اموال فروخته شده بیش از 28 میلیون دلار ارزش داشتند. شرکت «آلبرت گلمان» در تاریخ هفتم آگوست به دیوان عالی کانادا اطلاع داد: «توزیع پول‌ها بین طلبکارانی که از سوی دادگاه اعلام شدند، انجام گردید». وکیل یکی از آن قربانیان ادعایی نیز دریافت این پول‌ها را تایید کرد. یکی از این اموال فروخته شده، ساختمان مرکز فرهنگی ایران در نزدیکی دانشگاه اتاوا بود به تنهایی به قیمت 26.5 میلیون دلار به یک شرکت ساختمانی از مونترال فروخته شد. ساختمان مرکز مطالعات ایران در شهر تورنتو نیز که ریاست آن برعهده یکی از مقامات سفارتخانه ایران در کانادا بود، به قیمت 1.85 میلیون دلار فروش رفت.

گروه موسوم به «ائتلاف کانادایی ضد تروریسم» با ابراز خرسندی از فروش اموال ایران در کانادا، مدعی شد: «رژیم ایران ده‌ها میلیارد دلار بودجه به سازمان‌های تروریستی ارائه می‌کند که جان انسان‌های بی‌گناه از جمله کانادایی‌ها را می‌گیرند». دولت محافظه‌کار پیشین کانادا در سال 2012 قانونی تصویب کرد که به تبع آن شهروندان این کشور می‌توانند خواستار مصادره و فروش اموال ایران جهت پرداخت غرامت قربانیان تروریسم شوند که اکنون با فروش دو ساختمان مذکور به نظر این قانون دیگر به پایان راه رسیده است. دولت جمهوری اسلامی ایران از چند سال پیش با «سیاسی» خواندن فرایند قضایی جهت مصادره اموال خود، یک شرکت حقوقی را برای اعتراض به دیوان انتاریو استخدام کرد. گلوبال نیوز در ادامه می‌نویسد که علاوه بر فروش دو ساختمان مذکور، مبلغ 2.6 میلیون دلار نیز از حساب‌های بانکی ایران در کانادا برداشت و به آن قربانیان ادعایی پرداخت شده است. دولت کانادا در سال 2012 به بهانه حمایت ایران از دولت سوریه در برابر تروریست‌ها، روابط دیپلماتیک با تهران را برهم زد و تاکنون نیز این وضعیت ادامه دارد.

اخبار مرتبط

icon news

سقوط هواپیمای نیروی هوایی !

هواپیمای آموزشی CT-144 Tutor  نیروی هوایی کانادا در نزدیکی ایالت جورجیا در جنوب شرقی ...

انتقاد ولید معلم از سکوت جهان در برابر تروریسم در سوریه

وزیر خارجه سوریه در 74مین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: درحالی که تروریسم خطر بزرگی...

السیسی: میخواستند با تروریسم سوریه را ویران کنند

رئیس جمهور مصر اظهار داشت که تروریسم مانند سرطان برای بدن است و تروریسم در سوریه نیز ...

تعداد مصدومین بمب گذاری در شمال سوریه اعلام شد + فیلم

یک کشته و ۱۱ زخمی بر اثر انفجاری که در بازار شهر "اعزاز" واقع در حومه حلب در شمال سور...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news