اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
22 شهریور 1398 22 شهریور 1398
18:08 18:08

کانادا اموال28 میلیون دلاری ایران را به فروش گذاشت

طبق حکم دیوان عالی انتاریو، در کانادا، اموال حاصل از فروش دو ساختمان متعلق به حکومت ایران که بیش از 28 میلیون دلار ارزش داشتند، به قربانیان «‌گروه‌های تروریستی مورد حمایت حکومت ایران» پرداخت شده است

گروه بین‌الملل: کانادا ده‌ها میلیون دلار از اموال مصادره شده ایران را به «قربانیان تروریسم» پرداخت کرده است.

کانادا اموال مصادره‌ شده ایران را فروخت

به گزارش سلام نو، بر اساس گزارش «‌گلوبال نیوز»، طبق حکم دیوان عالی انتاریو، اموال حاصل از فروش دو ساختمان متعلق به حکومت ایران به قربانیان «‌گروه‌های تروریستی مورد حمایت حکومت ایران» پرداخت شده است. «گلوبال‌نیوز» گزارش داد به سندی که اخیرا (ماه گذشته) در دیوان عالی «اُنتاریو» ارائه شده، دست پیدا کرده که نشان می‌دهد قربانیان [ادعایی] تروریسم، هر کدام بخشی از مبلغ فروش ساختمان‌های ایران در دو شهر اتاوا و تورنتو را دریافت کرده‌اند. بر اساس این گزارش، سند مذکور نشان می‌دهد اموال فروخته شده بیش از 28 میلیون دلار ارزش داشتند. شرکت «آلبرت گلمان» در تاریخ هفتم آگوست به دیوان عالی کانادا اطلاع داد: «توزیع پول‌ها بین طلبکارانی که از سوی دادگاه اعلام شدند، انجام گردید». وکیل یکی از آن قربانیان ادعایی نیز دریافت این پول‌ها را تایید کرد. یکی از این اموال فروخته شده، ساختمان مرکز فرهنگی ایران در نزدیکی دانشگاه اتاوا بود به تنهایی به قیمت 26.5 میلیون دلار به یک شرکت ساختمانی از مونترال فروخته شد. ساختمان مرکز مطالعات ایران در شهر تورنتو نیز که ریاست آن برعهده یکی از مقامات سفارتخانه ایران در کانادا بود، به قیمت 1.85 میلیون دلار فروش رفت.

گروه موسوم به «ائتلاف کانادایی ضد تروریسم» با ابراز خرسندی از فروش اموال ایران در کانادا، مدعی شد: «رژیم ایران ده‌ها میلیارد دلار بودجه به سازمان‌های تروریستی ارائه می‌کند که جان انسان‌های بی‌گناه از جمله کانادایی‌ها را می‌گیرند». دولت محافظه‌کار پیشین کانادا در سال 2012 قانونی تصویب کرد که به تبع آن شهروندان این کشور می‌توانند خواستار مصادره و فروش اموال ایران جهت پرداخت غرامت قربانیان تروریسم شوند که اکنون با فروش دو ساختمان مذکور به نظر این قانون دیگر به پایان راه رسیده است. دولت جمهوری اسلامی ایران از چند سال پیش با «سیاسی» خواندن فرایند قضایی جهت مصادره اموال خود، یک شرکت حقوقی را برای اعتراض به دیوان انتاریو استخدام کرد. گلوبال نیوز در ادامه می‌نویسد که علاوه بر فروش دو ساختمان مذکور، مبلغ 2.6 میلیون دلار نیز از حساب‌های بانکی ایران در کانادا برداشت و به آن قربانیان ادعایی پرداخت شده است. دولت کانادا در سال 2012 به بهانه حمایت ایران از دولت سوریه در برابر تروریست‌ها، روابط دیپلماتیک با تهران را برهم زد و تاکنون نیز این وضعیت ادامه دارد.

اخبار مرتبط

icon news

2000 کشته در چین در اثر ابتلا به ویروس کرونا

دولت چین اعلام کرد تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 2000 نفر رسید.

تاکید کانادا بر بررسی مستقل جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی

معاون نخست‌وزیر کانادا بر بررسی مستقل جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی که به طور غیرعمد در...

گلایه کانادا از آمریکا برای پنهانکاری در طرح ترور سردار سلیمانی

دو منبع ارشد دولتی کانادا اعلام کردند که آمریکا باید قبل از ترور سردار قاسم سلیمانی، ...

توقف فعالیت‌های آموزشی کانادا در عراق

مقام‌های وزارت دفاع ملی کانادا اعلام کردند نیروهای نظامی کانادایی از عراق خارج نمی شو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news