اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
22 شهریور 1398 22 شهریور 1398
21:05 21:05

حماس: تا آزادی فلسطین مبارزه می کنیم

مسئول روابط خارجی حماس اعلام کرد که راهبرد ما نبرد با اسرائیل و هدف ما آزادی سرزمین های اشغالی است

حماس: نبرد با رژیم صهیونیستی تا آزادی فلسطین ادامه دارد

به گزارش سلام نو به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسامه حمدان از عربستان خواست، محمد الخضری یکی از رهبران فلسطینی را بر اساس این قاعده که «آنان که برای فلسطین کار می‌کنند باید تکریم شوند نه زندانی»، آزاد کند.

وی گفت: جنبش حماس در ۳۰ سال گذشته مصیبت های زیادی متحمل شده است و بسیاری از دوستان و نزدیکانش به آن بدی کرده اند.

حمدان افزود: تاکنون در این باره سخنی نگفته ایم، البته نه از روی ضعف و ناتوانی، در حالی که همیشه و در هر لحظه‌ای می‌توانستیم صدای اعتراض خود را بلند کنیم، اما مسئولیت ما این است که در راستای هدف خود یعنی آزادسازی فلسطین تلاش کنیم و امت اسلام را وارد آزمایش‌هایی نکنیم که تنها به نفع دشمنان است.

وی گفت: به همین خاطر، نسبت به بازداشت الخضری و شمار دیگری از فلسطینیان در عربستان سکوت کردیم و تلاش‌هایی از سوی رهبران حماس برای حل و فصل بی سر و صدای این مشکل انجام شد اما در نهایت به مرحله‌ای رسیدیم که نمی‌شد دیگر سکوت کرد و از این رو حماس با صدور بیانیه‌ای از بازداشت یکی از شصصیت های کلیدی خود در این کشور  یعنی الخضری خبر داد.

حمدان با اشاره به ادامه تلاش‌ها برای آزادی الخضری و دیگر فلسطینیان دربند، عنوان کرد که امیدوارم این موضع حماس که برابر رژیم صهیونیستی مقاومت و مقابل فشارهای آمریکا ایستادگی کرده و بسیاری از رهبران آن شهید شده‌اند و از ورود به هیچ نبردی عاجز و ناتوان نیست، به عنوان ضعف و ناتوانی تلقی نشود.

وی گفت: نبرد ما همچنان با دشمن صهیونیستی است و اگر کسی بخواهد در کنار این رژیم ایستاده و قدس را بفروشد، باید بداند که این هرگز به نفعش نخواهد بود.

حمدان ضمن اشاره به ادامه تلاش ها برای آزادی فلسطینیان بازداشت شده در عربستان، ابراز امیدواری کرد که این تلاش ها نتیجه داده و الخضری  و تمامی فلسطینیان بازداشتی، هرچه زودتر آزاد شوند.

حماس دوشنبه گذشته برای نخستین بار خبر دستگیری الخصری (۸۱ ساله) یکی از رهبران خود را که پنج ماه پیش از سوی مقام های سعودی انجام شده بود، فاش کرد. وی از ۳۰ سال پیش در شهر جده اقامت داشت./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

به رغم مخالفت ها، تیم فوتبال عربستان وارد رام الله شد

تیم ملی فوتبال عربستان برای بازی در مقابل تیم فلسطین وارد قدس اشغالی شد و به شدت مورد...

اسرائیل به شهروندانش درباره سفر به روسیه هشدار داد

مقامات رژیم صهیونیستی به شهروندان خود برای سفر به روسیه در پی  بازداشت ایساخار  ۲۶ سا...

حماس سفر فوتبالیستهای عربستان به رام الله را محکوم کرد

سفر تیم ملی عربستان به رام الله برای دیدار دوستانه با تیم ملی فلسطین مورد انتقاد شدید...

هشدار نتانیاهو درباره پاکسازی نژادی کردها در سوریه!

عملیات نظامی ترکیه علیه مناطق شمال سوریه از جانب نخست وزیر رژیم صهیونیستی محکوم شد و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news