اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
22 شهریور 1398 22 شهریور 1398
21:05 21:05

حماس: تا آزادی فلسطین مبارزه می کنیم

مسئول روابط خارجی حماس اعلام کرد که راهبرد ما نبرد با اسرائیل و هدف ما آزادی سرزمین های اشغالی است

حماس: نبرد با رژیم صهیونیستی تا آزادی فلسطین ادامه دارد

به گزارش سلام نو به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسامه حمدان از عربستان خواست، محمد الخضری یکی از رهبران فلسطینی را بر اساس این قاعده که «آنان که برای فلسطین کار می‌کنند باید تکریم شوند نه زندانی»، آزاد کند.

وی گفت: جنبش حماس در ۳۰ سال گذشته مصیبت های زیادی متحمل شده است و بسیاری از دوستان و نزدیکانش به آن بدی کرده اند.

حمدان افزود: تاکنون در این باره سخنی نگفته ایم، البته نه از روی ضعف و ناتوانی، در حالی که همیشه و در هر لحظه‌ای می‌توانستیم صدای اعتراض خود را بلند کنیم، اما مسئولیت ما این است که در راستای هدف خود یعنی آزادسازی فلسطین تلاش کنیم و امت اسلام را وارد آزمایش‌هایی نکنیم که تنها به نفع دشمنان است.

وی گفت: به همین خاطر، نسبت به بازداشت الخضری و شمار دیگری از فلسطینیان در عربستان سکوت کردیم و تلاش‌هایی از سوی رهبران حماس برای حل و فصل بی سر و صدای این مشکل انجام شد اما در نهایت به مرحله‌ای رسیدیم که نمی‌شد دیگر سکوت کرد و از این رو حماس با صدور بیانیه‌ای از بازداشت یکی از شصصیت های کلیدی خود در این کشور  یعنی الخضری خبر داد.

حمدان با اشاره به ادامه تلاش‌ها برای آزادی الخضری و دیگر فلسطینیان دربند، عنوان کرد که امیدوارم این موضع حماس که برابر رژیم صهیونیستی مقاومت و مقابل فشارهای آمریکا ایستادگی کرده و بسیاری از رهبران آن شهید شده‌اند و از ورود به هیچ نبردی عاجز و ناتوان نیست، به عنوان ضعف و ناتوانی تلقی نشود.

وی گفت: نبرد ما همچنان با دشمن صهیونیستی است و اگر کسی بخواهد در کنار این رژیم ایستاده و قدس را بفروشد، باید بداند که این هرگز به نفعش نخواهد بود.

حمدان ضمن اشاره به ادامه تلاش ها برای آزادی فلسطینیان بازداشت شده در عربستان، ابراز امیدواری کرد که این تلاش ها نتیجه داده و الخضری  و تمامی فلسطینیان بازداشتی، هرچه زودتر آزاد شوند.

حماس دوشنبه گذشته برای نخستین بار خبر دستگیری الخصری (۸۱ ساله) یکی از رهبران خود را که پنج ماه پیش از سوی مقام های سعودی انجام شده بود، فاش کرد. وی از ۳۰ سال پیش در شهر جده اقامت داشت./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

نخستین هواپیمای اسرائیلی در آسمان سودان

یک هفته از دیدار نخست وزیر رژیم صهیونیستی با رئیس شورای حاکمیتی سودان می گذرد که خبر ...

اعضای کمیته اجرایی «معامله قرن» مشخص شدند

طبق اعلام رسانه‌های اسرائیلی، دونالد ترامپ اعضای کمیته اجرایی طرح موسوم به «معامله قر...

بولتون: محکومیت تلاش‌ها برای منزوی کردن اسرائیل

جان بولتون با انتشار توییتی از اقدام سازمان ملل برای انتشار فهرست سیاه انتقاد کرد.

وحشت رژیم صهیونیستی از موشک‌های نقطه زن ایرانی

یک تحلیلگر مسائل اسرائیل گفت: اسرائیل به شدت از انتقال تجهیزات نظامی از ایران به لبنا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news