اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
23 شهریور 1398 23 شهریور 1398
15:52 15:52

ایران طبق قانون نفت آدریان دریا را روی دریا فروخته است

"نقض عهد" در توافق ایران با دولت جبل الطارق صورت نگرفته و نفتکش آدریان دریا نفتش را روی دریا  به یک شرکت خصوصی فروخته و بعد به سوریه منتقل شده است.

آدریان دریا

به گزارش سلام نو، سفیر کشورمان در لندن با اشاره به برخی ادعاها درباره "نقض عهد" ایران مبنی بر ارسال نشدن نفت نفتکش آدریان دریا به سوریه گفت: خوشحالیم برای همه کاملا مشخص شد که منظور طرف انگلیسی از تعهد ایران همان اظهارات رسمی و متن یادداشت رسمی سفارت ایران بوده است.

فابیان پیکاردو، رئیس دولت جبل الطارق گفت که ایران اعلام کرده بود نفت ایران به مقصد کشور تحت تحریم اتحادیه اروپا نخواهد رفت، اما تعهدی به ما نداده بود که نفت ایران از سوریه سر در نیاورد. از این رو با فروش نفت به شرکت خصوصی حتی اگر نفت از سوریه سر در بیاورد نمی‌توان ایران را متهم به نقض موضع رسمی خود کرد.

حمید بعیدی‌نژاد در کانال تلگرام خود با اشاره به خبر فوق نوشت: اظهارات آقای پیکاردو موید همان مواضع و توضیحات اعلام شده از سوی ایران است. وقتی مقامات انگلیس و جبل الطارق بعد از تصمیم به رفع توقیف نفتکش، به تعهد ایران اشاره کردند، برخی از معاندان که نمی‌توانستند آزادی نفتکش در سایه اقتدار سیاسی و دیپلماتیک ایران را باور کنند، این تعهد را به دروغ به سپردن ضمانت‌های سنگین ایران نزد دولت انگلیس و زد و بند سیاسی تفسیر کردند. ولی امروز خوشحالیم که برای همه کاملا مشخص گردید که منظور طرف انگلیسی از تعهد ایران همان اظهارات رسمی و متن یادداشت رسمی سفارت ایران بوده است.

وی ادامه داد: امروز مشخص شد که ایران نفت خود را به یک شرکت خصوصی در دریا فروخته که این هم نقض اظهارات رسمی مقامات کشور مورد اشاره در یادداشت سفارت نیست.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکا: اشتباه دولت سابق واشنگتن باعث تقویت روسیه در سوریه شد

دیوید شنکر، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه اعلام کرد اشتباه دولت سابق آمر...

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در سوریه

ستاد مقابله با کرونا در سوریه اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱...

ورود تجهیزات نظامی جدید آمریکا به سوریه

منابع محلی در سوریه گزارش دادند یک کاروان خودروهای نظامی آمریکا حامل تجهیزات و مواد ل...

برگزاری مانور مشترک روسیه و سوریه در طرطوس

 ویاچسلاو رودیونوف، فرمانده پایگاه روسیه در طرطوس اعلام کرد مانور مشترکی را با ارتش س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news