اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
23 شهریور 1398 23 شهریور 1398
17:06 17:06

تظاهرات حامیان چین در هنگ کنگ

متعاقب اعتراضات در هنگ کنگ علیه دخالت چین، تعدادی از شهروندان حامی دولت چین نیز امروز شنبه به حمایت از چین و دولت محلی هنگ کنگ پرداختند

طرفداران چین در هنگ کنگ تظاهرات کردند

به گزارش سلام نو، طرفداران چین که شمار آنها حدود هزار نفر برآورد شده است شب گذشته و امروز شنبه با تجمع در مقابل مرکز تجارت جهانی در هنگ کنگ خواستار پایان دادن تظاهرات مخالفان ضد دولتی در این شهر شدند.

همزمان با تجمع طرفداران چین در این مرکز، معترضان به دخالت های چین در هنگ کنگ نیز در این منطقه تجمع کردند که باعث برخورد و درگیری میان موافقان و مخالفان چین شد پلیس در نهایت مجبور شد برای جلوگیری از زد و خورد میان این دو گروه مداخله کند و چندین نفر از دو طرف را دستگیر کند.

در این تجمع تعدادی از مخالفان دولت محلی، یک خبرنگار حامی چین را وادار کردند عکس‌های حافظه دوربینش را پاک کند آنها به این کار راضی نشدند حتی کارت حاطفه دوربین این خبرنگار را هم خرد کردند.

نا آرامی ها در هنگ کنگ که سه ماه پیش در اعتراض به طرح لایحه استرداد متهمان به چین آغاز شد اکنون علیرغم عقب نشینی دولت محلی از این طرح، با طرح مطالبات بیشتر در زمینه دمکراسی و نیز کاهش نفود چین در این منطقه همچنان ادامه دارد.

چین از نفوذ کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلستان برای تحریک معترضان انتقاد کرده و به آلمان نیز هشدار داده است در مسایل داخلی این منطقه مداخله نکند.

منطقه خودمختار هنگ کنگ با هفت میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت، شهری جزیره‌ای در جنوب چین و از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به شمار می‌رود این شهر از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ جزو مستعمرات امپراتوری بریتانیا بود ولی در سال ۱۹۹۷ و پس از پایان یافتن پیمان پیشین به جمهوری خلق چین پیوست.

منطقه هنگ کنگ در کنار ماکائو یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

از سرگیری پروازها از مصر به چین

شرکت هواپیمایی اجیپت ایر که در اوایل ماه جاری میلادی پروازها به چین را به حالت تعلیق ...

۳۱ ابتلا به کرونا در یک روز در کره جنوبی!

بنابر اعلام مقامات کره جنوبی در روز گذشته ۳۱ مورد ابتلا به کروناویروس در این کشور تای...

کرونا تا امروز ۲۱۱۲ تن را کشته است!

با مرگ ۱۰۸ مورد جدید در چین بر اثر ویروس کرونا تعداد قربانیان این ویروس به ۲ هزار و ۱...

دومین مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در هنگ‌کنگ

بیمارستان پرینسس مارگارت هنگ کنگ اعلام کرد یک زن 70 ساله بر اثر ابتلا به ویروس کرونا ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news