اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
23 شهریور 1398 23 شهریور 1398
17:06 17:06

تظاهرات حامیان چین در هنگ کنگ

متعاقب اعتراضات در هنگ کنگ علیه دخالت چین، تعدادی از شهروندان حامی دولت چین نیز امروز شنبه به حمایت از چین و دولت محلی هنگ کنگ پرداختند

طرفداران چین در هنگ کنگ تظاهرات کردند

به گزارش سلام نو، طرفداران چین که شمار آنها حدود هزار نفر برآورد شده است شب گذشته و امروز شنبه با تجمع در مقابل مرکز تجارت جهانی در هنگ کنگ خواستار پایان دادن تظاهرات مخالفان ضد دولتی در این شهر شدند.

همزمان با تجمع طرفداران چین در این مرکز، معترضان به دخالت های چین در هنگ کنگ نیز در این منطقه تجمع کردند که باعث برخورد و درگیری میان موافقان و مخالفان چین شد پلیس در نهایت مجبور شد برای جلوگیری از زد و خورد میان این دو گروه مداخله کند و چندین نفر از دو طرف را دستگیر کند.

در این تجمع تعدادی از مخالفان دولت محلی، یک خبرنگار حامی چین را وادار کردند عکس‌های حافظه دوربینش را پاک کند آنها به این کار راضی نشدند حتی کارت حاطفه دوربین این خبرنگار را هم خرد کردند.

نا آرامی ها در هنگ کنگ که سه ماه پیش در اعتراض به طرح لایحه استرداد متهمان به چین آغاز شد اکنون علیرغم عقب نشینی دولت محلی از این طرح، با طرح مطالبات بیشتر در زمینه دمکراسی و نیز کاهش نفود چین در این منطقه همچنان ادامه دارد.

چین از نفوذ کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلستان برای تحریک معترضان انتقاد کرده و به آلمان نیز هشدار داده است در مسایل داخلی این منطقه مداخله نکند.

منطقه خودمختار هنگ کنگ با هفت میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت، شهری جزیره‌ای در جنوب چین و از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به شمار می‌رود این شهر از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ جزو مستعمرات امپراتوری بریتانیا بود ولی در سال ۱۹۹۷ و پس از پایان یافتن پیمان پیشین به جمهوری خلق چین پیوست.

منطقه هنگ کنگ در کنار ماکائو یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار چین به تایوان

ما شیایوگوانگ، سخنگوی اداره امور تایوان اعلام کرد صحبت‌های رهبر تایوان برای مردم این ...

چین در مساله کشمیر از پاکستان حمایت کرد

رییس جمهوری چین ضمن اعلام حمایت از اسلام آباد در مسئله کشمیر، اظهار امیدواری کرد طرف‌...

28 شرکت و نهاد دولتی چین از سوی آمریکا تحریم شدند

بخاطر نقض حقوق بشر، وزارت بازرگانی آمریکا 28 نهاد و شرکت چینی را تحریم کرد. این اتفاق...

چین: پاریس و بروکسل درباره اعتراضات هنگ‌کنگ ریاکاری می کنند

امروز دوشنبه، سفارت چین در پاریس ضمن انتقاد از واکنش «ریاکارانه» اتحادیه اروپا و فران...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news