اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
10:56 10:56
تاثیر حمله به آرامکو؛

کاهش 50 درصدی تولید نفت سعودی‌هاتایید شد

عربستان سعودی میزان تولید نفت خود را تا ۵۰ درصد کاهش داده است. این مساله به خاطر حمله ای بوده که اخیرا به آرامکو شده است. باید منتظر افزایش قیمت جهانی نفت به خاطر این حادثه باشیم.

عربستان سعودی تأیید کرد که در پی حمله پهپادی نیروهای حوثی یمن به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در شرق این کشور، میزان تولید نفت عربستان ۵۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش سلام نو به نقل از راشاتودی، در پی حمله پهپادی ارتش و کمیته مردمی یمن به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در استانهای «بقیق» و «هجره خریص» عربستان و بروز آتش سوزی گسترده در این تأسیسات، مقامات سعودی تأیید کردند که میزان تولید نفت این کشور ۵۰ درصد کاهش یافت.

پیش از این نیز خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مرتبط با ریاض گزارش داد که تولید و صادرات نفت عربستان در نتیجه حمله های پهپادی صورت گرفته از سوی نیروهای یمنی دچار اختلال شده است.

در همین ارتباط سه منبع نزدیک به عربستان سعودی اعلام کردند که در نتیجه این حمله پهپادی موفق نیروهای یمنی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی، روزانه ۵ میلیون بشکه نفت تولیدی این کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد که این میزان نیمی از تولیدات روزانه نفت عربستان را تشکیل می دهد

در همین ارتباط، وزارت کشور عربستان با تائید این حمله اعلام کرد: «بامداد امروز (شنبه) دو آتش‌سوزی در تاسیسات نفتی در استان «بقیق» و «هجره خریص» به وقوع پیوست که این دو آتش‌سوزی در نتیجه هدف قرار گرفتن شرکت آرامکو به وسیله پهپاد اتفاق افتاده است».

همچنین «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن چند ساعت پس از این حملات ضمن تائید بزرگترین حمله به تاسیسات نفتی در دورترین نقطه شرقی عربستان، از ادامه این حملات در صورت تداوم جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن خبر داد./تابناک

اخبار مرتبط

icon news

حمایت از اعزام نظامیان بیشتر آمریکایی به عربستان

وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد از اعزام نظامیان بیشتر آمریکایی به عربستان ح...

استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در خاک عربستان

«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان با استقرار نیرو و تجهیزات نظامی آمریکا در خاک عرب...

ادعاهای بی پایه و اساس پمپئو درباره ایران

مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا درباره حادثه نفتکش ایرانی در دریای سرخ اعلام کرد فق...

مدیر اجرایی آرامکو ایران را عامل حملات معرفی کرد

مدیر اجرایی آرامکو در اظهاراتی اعلام کرد که حملات به این شرکت از طرف ایران بوده و مدع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news