اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
11:31 11:31

۱.۵ میلیون کلاس اولی مهر ماه به مدرسه می روند

رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رشد نزدیک به 2 درصدی کلاس اولی ها می گوید تا این لحظه بیش از 1.5 میلیون نفر برای ورود به مدرسه در مقطع اول دبستان ثبت نام کرده اند.

كلاس اولي

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آمار ثبت نام کلاس اولی‌ها اظهار کرد: پیش بینی ما این است که جمعیت کلاس اول نسبت به جمعیت کل ابتدایی تا ۱.۹۸ صدم درصد رشد داشته باشد. تا کنون بیش از ۱.۵ میلیون کلاس اولی ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش سلام نو، رضوان حکیم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آمار ثبت نام کلاس اولی‌ها اظهار کرد: پیش بینی ما این است که جمعیت کلاس اول نسبت به جمعیت کل ابتدایی تا ۱.۹۸ صدم درصد رشد داشته باشد.

وی افزود: تا کنون بیش از ۱.۵ میلیون کلاس اولی ثبت نام کرده‌اند؛ با پایان یافتن ساماندهی مدارس و ثبت نام‌ها در اول مهر، آمار دقیق کلاس‌ها و تعداد مدارس را به تفکیک دوره‌ها اعلام می‌کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش توصیه‌هایی نیز به خانواده‌ نوآموزان داشت و گفت: از اولیاء درخواست می‌کنم ورود کودکان را به مدرسه به عنوان اتفاقی بسیار خوشایند تلقی و شرایط را طوری فراهم کنند که فرزندانشان با امیدواری و انگیزه وارد مدرسه شوند.

وی ادامه داد: پیام‌های مثبتی که اولیاء می‌توانند به کودکان خود بدهند در شکل‌گیری خودپنداره مثبت آنها در مدرسه اثرگذار است. اگر خانواده‌های ما به کسب موفقیت فرزندانشان علاقه مند هستند باید بدانند که دادن امید، انگیزه، جرات و باور به توانمندی‌های آنها می‌تواند بهترین عامل برای یادگیری موفق در مدارس باشد.

اخبار مرتبط

icon news

زمان آغاز سال تحصیلی جدید از زبان وزیر آموزش و پرورش

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: احتمال شروع سال تحصیلی جدید از تابستان وجو...

هشدار کرونایی به خانواده دانش آموزان

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی خطاب به خانواده دانش آموزان گفت که تمام ...

آموزش و پرورش درباره قتل «رومینا»چه گفت؟

مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموز...

اعلام ساعت کار جدید آموزش‌وپرورش

وزارت آموزش و پرورش با ابلاغ بخشنامه‌ای اعلام کرد ساعت کاری کارکنان این وزارتخانه از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news