اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 28 مهر 1398
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
11:31 11:31

۱.۵ میلیون کلاس اولی مهر ماه به مدرسه می روند

رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رشد نزدیک به 2 درصدی کلاس اولی ها می گوید تا این لحظه بیش از 1.5 میلیون نفر برای ورود به مدرسه در مقطع اول دبستان ثبت نام کرده اند.

كلاس اولي

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آمار ثبت نام کلاس اولی‌ها اظهار کرد: پیش بینی ما این است که جمعیت کلاس اول نسبت به جمعیت کل ابتدایی تا ۱.۹۸ صدم درصد رشد داشته باشد. تا کنون بیش از ۱.۵ میلیون کلاس اولی ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش سلام نو، رضوان حکیم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آمار ثبت نام کلاس اولی‌ها اظهار کرد: پیش بینی ما این است که جمعیت کلاس اول نسبت به جمعیت کل ابتدایی تا ۱.۹۸ صدم درصد رشد داشته باشد.

وی افزود: تا کنون بیش از ۱.۵ میلیون کلاس اولی ثبت نام کرده‌اند؛ با پایان یافتن ساماندهی مدارس و ثبت نام‌ها در اول مهر، آمار دقیق کلاس‌ها و تعداد مدارس را به تفکیک دوره‌ها اعلام می‌کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش توصیه‌هایی نیز به خانواده‌ نوآموزان داشت و گفت: از اولیاء درخواست می‌کنم ورود کودکان را به مدرسه به عنوان اتفاقی بسیار خوشایند تلقی و شرایط را طوری فراهم کنند که فرزندانشان با امیدواری و انگیزه وارد مدرسه شوند.

وی ادامه داد: پیام‌های مثبتی که اولیاء می‌توانند به کودکان خود بدهند در شکل‌گیری خودپنداره مثبت آنها در مدرسه اثرگذار است. اگر خانواده‌های ما به کسب موفقیت فرزندانشان علاقه مند هستند باید بدانند که دادن امید، انگیزه، جرات و باور به توانمندی‌های آنها می‌تواند بهترین عامل برای یادگیری موفق در مدارس باشد.

اخبار مرتبط

icon news

کمبود ۱۰۰ هزار معلم برای سال تحصیلی جاری

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: 100 هزار معلم برای سال تحصیلی جدید کمبود دا...

تذکر نسبت به دسته بندی دانش‌آموزان ابتدایی

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: دسته بندی دانش آموزان در...

30 درصد مدارس ایران فرسوده اند

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که امروز 30 درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و...

کدام مدرسه شهریه‌ ۴۰ میلیونی گرفته است؟

مجتبی زینی‌وند  رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: نمایندگان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news