اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
09:55 09:55

ترامپ اقتصاد آمریکا را نابود کرد

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به هیچکدام از وعده هایش عمل نکرده و این کشور کسری بودجه زیادی دارد که باعث نارضایتی مردم از او شود.

عملکرد ویرانگر ترامپ در زمینه اقتصاد

به گزارش سلام نو، به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، میزان رضایت مردم ایالات متحده از عملکرد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، در زمینه مذاکرات اقتصادی به ۳۵ درصد کاهش یافته است. البته تعجبی هم ندارد. او وعده کرده بود که با مذاکرات تجاری خود و همچنین اعمال تعرفه‌های تجاری می‌تواند کسری بودجه این کشور را جبران کند. این وعده در کارزار انتخاباتی ترامپ برای سال ۲۰۲۰ از اهمیت بسیاری برخوردار است. با این حال، این وعده محقق نشده است.

کسره بودجه آمریکا، همراه با ۱۰ شریک تجاری بزرگ این کشور از سال ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۸ افزایش یافت. این میزان در سال ۲۰۱۹ به ۸۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید و انتظار می‌رود که این رقم در سال ۲۰۱۹ هفت الی هشت درصد افزایش یابد.

کسری تجارت آمریکا با چین از زمان به قدرت رسیدن ترامپ از ۳۴۷ میلیارد دلار به رقم ۴۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است. این رقم در سال ۲۰۱۹ تا پایان ماه جولای ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. این در حالی است که صادرات آمریکا به چین در اثر سیاست‌های تعرفه‌ای ترامپ بیش از ۲۶ درصد کاهش یافته است.

البته صادرات گسترده سویا به چین توانست مرهمی بر این کسری باشد، اما از زمان توقف این صادرات، ۱۰ میلیارد دلار افت را شاهد بوده است. چین اعلام کرده بود که در واکنش به افزایش تعرفه‌های تجاری از سوی ترامپ،‌ واردات سویا و دیگر محصولات کشاورزی از آمریکا را متوقف می‌کند.

این‌ها همه نشان از آن دارد که ترامپ درک درستی از چگونگی کنترل کسری ندارد و اقدام‌هایش در جهت تقویت اقتصاد این کشور پیش نمی‌رود. این در حالی است که حتی جمهوری‌خواهان نیز از اقدامات مخرب ترامپ در زمینه اقتصاد به ستوه آمده‌اند.  برخلاف مدعاهای مکرر ترامپ درباره تهدید علیه امنیت ملی آمریکا، این خود تعرفه‌های او هستند که تهدیدی برای امنیت ایالات متحده به شمار می‌آیند.

/ایانا

اخبار مرتبط

icon news

تمجید ترامپ از اردوغان به خاطر تعلیق عملیات/ ما و کردها و ترکها خوش‌حالیم!

رئیس‌ جمهور آمریکا متعاقب توافق با ترکیه برای آتش‌بس موقت در شمال شرقی سوریه اظهار کر...

قدردانی ترامپ از اردوغان/ ترکیه جان میلیونها نفر را نجات داد!

رئیس جمهوری آمریکا بعد از پایان جلسات مایک پنس با رجب طیب اردوغان در مورد پایان حملات...

نمره صفر ترامپ در درس تاریخ+ فیلم

سخنان ترامپ درباره تاریخ مشترک آمریکا و روم باستان دستمایه طنز رسانه های دنیا قرار گر...

جان بولتون از پشت به ترامپ خنجر می‌زند؟

اتفاقات اخیر در آمریکا می‌تواند جان بولتون را حسابی برای رقابت با ترامپ هیجان زده کند...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news