اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 15 خرداد 1399
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
09:55 09:55

ترامپ اقتصاد آمریکا را نابود کرد

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به هیچکدام از وعده هایش عمل نکرده و این کشور کسری بودجه زیادی دارد که باعث نارضایتی مردم از او شود.

عملکرد ویرانگر ترامپ در زمینه اقتصاد

به گزارش سلام نو، به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، میزان رضایت مردم ایالات متحده از عملکرد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، در زمینه مذاکرات اقتصادی به ۳۵ درصد کاهش یافته است. البته تعجبی هم ندارد. او وعده کرده بود که با مذاکرات تجاری خود و همچنین اعمال تعرفه‌های تجاری می‌تواند کسری بودجه این کشور را جبران کند. این وعده در کارزار انتخاباتی ترامپ برای سال ۲۰۲۰ از اهمیت بسیاری برخوردار است. با این حال، این وعده محقق نشده است.

کسره بودجه آمریکا، همراه با ۱۰ شریک تجاری بزرگ این کشور از سال ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۸ افزایش یافت. این میزان در سال ۲۰۱۹ به ۸۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید و انتظار می‌رود که این رقم در سال ۲۰۱۹ هفت الی هشت درصد افزایش یابد.

کسری تجارت آمریکا با چین از زمان به قدرت رسیدن ترامپ از ۳۴۷ میلیارد دلار به رقم ۴۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است. این رقم در سال ۲۰۱۹ تا پایان ماه جولای ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. این در حالی است که صادرات آمریکا به چین در اثر سیاست‌های تعرفه‌ای ترامپ بیش از ۲۶ درصد کاهش یافته است.

البته صادرات گسترده سویا به چین توانست مرهمی بر این کسری باشد، اما از زمان توقف این صادرات، ۱۰ میلیارد دلار افت را شاهد بوده است. چین اعلام کرده بود که در واکنش به افزایش تعرفه‌های تجاری از سوی ترامپ،‌ واردات سویا و دیگر محصولات کشاورزی از آمریکا را متوقف می‌کند.

این‌ها همه نشان از آن دارد که ترامپ درک درستی از چگونگی کنترل کسری ندارد و اقدام‌هایش در جهت تقویت اقتصاد این کشور پیش نمی‌رود. این در حالی است که حتی جمهوری‌خواهان نیز از اقدامات مخرب ترامپ در زمینه اقتصاد به ستوه آمده‌اند.  برخلاف مدعاهای مکرر ترامپ درباره تهدید علیه امنیت ملی آمریکا، این خود تعرفه‌های او هستند که تهدیدی برای امنیت ایالات متحده به شمار می‌آیند.

/ایانا

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ تبادل زندانی با ایران را تایید کرد

رئیس جمهور آمریکا که درگیر اعتراضات داخلی است خبر داده که مایک وایت، نظامی زندانی این...

واکنش ترامپ به «آزادی مایکل وایت» در ایران

رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری به آزادی شهروند بازداشت‌شده این کشور در ایران واک...

ترامپ: جیمز متیس یک سگ دیوانه است

رییس جمهور آمریکا  به انتقاد وزیر دفاع پیشین خود واکنش تند نشان داد.

توهین رئیس پلیس هیوستون خطاب به ترامپ

رئیس پلیس «هیوستون» در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» واکنش تندی به سخنان اخیر «دو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news