اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
14:36 14:36

هشدار به شهروندان پایتخت؛ هوای تهران ناسالم است

امشب افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها در شهر تهران باعث آلودگی هوا شده و شرایط برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد ناسالم است که توصیه می‌شود از تردد غیرضروری خودداری شود.

هوای مناطق شلوغ تهران امشب برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود

به گزارش سلام نو، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، برقراری جوی نسبتاً آرام و آسمانی صاف در صبحگاه روز یکشنبه (۲۴ شهریور ۹۸) همراه با آغاز تردد خودروها در سطح شهر، موجب تجمع غلظت ذرات معلق در برخی مناطق خواهد شد.

رفته‌رفته با تابش خورشید و در حضور سایر عوامل موردنیاز برای شکل‌گیری آلاینده ازن، برای برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات ۱۴ الی ۱۸) افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور انتظار می‌رود. هرچند وزش باد در برخی ساعات روز جاری در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهد بود.

به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه یکشنبه، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها پیش‌بینی می‌شود که برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

با احتمال وزش باد در برخی ساعات نخستین روز دوشنبه (۲۵ شهریور ۹۸)، شرایط لازم برای پراکندگی آلاینده‌های ناشی از تردد خودروها فراهم شده، به طوری‌که ذرات معلق نسبت به صبح روز قبل از غلظت کمتری برخوردار خواهد بود. با افزایش دما در طی روز بر غلظت آلاینده ازن به‌طور موقت افزوده شده که احتمال می‌رود سبب کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت شود.

همچنین در اواخر وقت دوشنبه روند افزایشی در غلظت آلاینده‌ها (ذرات معلق) مشاهده خواهد شد که عمدتاً ناشی از ازدیاد حجم ترافیک در این بازه زمانی خواهد بود.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

کیفیت هوای در 12 اردیبهشت ماه

هوای تهران در 24 ساعت گذشته با شاخص متوسط 75 قابل قبول بوده است و هم اکنون شاخص کیفیت...

هوای تهران مطلوب است

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد هوای پایتخت در شرایط قابل قبول - سالم-  قرار دا...

تابستان داغ تهران در یکشنبه آینده / گرمای هوا ۳۹ درجه می شود

سازمان هواشناسی اعلام کرد که برای روز یک شنبه دمای هوای تهران به ۳۹ درجه می‌رسد و در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news