اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
17:17 17:17

فرانسه عملیات پهپادی علیه آرامکو را قویا محکوم کرد

در تداوم حمایت حامیان غربی رژیم عربستان سعودی از این کشور، امروز دولت فرانسه نی با انتشار بیانیه ای حملات پهپادی به آرامکو را به شدت محکوم کرد

واکنش فرانسه به عملیات پهپادی علیه تأسیسات نفتی عربستان

به گزارش سلام نو، روز شنبه پس از آنکه خبرهایی درباره آتش گرفتن تأسیسات نفتی آرامکوی سعودی منتشر شد، «یحیی سریع» سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی این کشور با ۱۰ پهپاد پالایشگاه‌های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در «شرقیه» سعودی را هدف قرار داد.

سرتیپ «یحیی سریع» افزود: «این عملیات در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفت».

به گزارش « رویترز »، وزارت خارجه فرانسه در واکنش به این عملیات پهپادی، امروز بیانیه صادر کرده و پاسخ یمنی‌ها به تجاوزات ادامه‌دار سعودی‌ها را محکوم کرده است.

در این بیانیه آمده است: «فرانسه حملات روز گذشته به تاسیسات نفتی بقیق و خریص را قویا محکوم می‌کند. این اقدامات تنها می‌تواند سبب تشدید تنش‌های منطقه و ریسک درگیری‌ها شود. مهم است که این حملات پایان یابند».

محکومیت این عملیات پهپادی در حالی انجام شده که مقام‌های فرانسوی مانند دیگر کشورهای غربی در واکنش به تجاوزات ائتلاف سعودی به یمن و محاصره این کشور که از ششم فروردین ۱۳۹۴ آغاز شده است، همچنان در حال حمایت از سعودی‌ها هستند./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

استقبال گریفیث از وقفه در حملات یمن علیه عربستان

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن از تصمیم انصارالله یمن برای توقف حملات به مو...

فرانسه بازداشت زم را قویا محکوم کرد

سخنگوی وزارت امورخارجه مدعی شد که برای دفاع از آزادی بیان و آزادی درخواست پناهندگی، ب...

هشدار فرانسه درباره اظهارات روحانی!

 امروز چهارشنبه، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور کشورمان درب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news