اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
17:59 17:59

چگونه قبض کاغذی را حذف کنیم؟

قبض کاغذی برق از اول مهر حذف می شود و همه مشترکین باید  هر چه زودتر اطلاعات خود را در سامانه برق ثبت کنند تا اطلاعات برق به شکل پیامکی در اختیار آنان قرار گیرد

بامن24

به گزارش سلام نو، بنابراعلام بامن۲۴،  از اول مهرماه قبض برق همه مشترکین حذف خواهد شد. هادی مدقق (مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و امور مشترکین توانیر) در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، به ثبت اطلاعات ۹۰ درصد از مشترکین برای حذف قبض کاغذی برق اشاره کرد و افزود: "براساس ارزیابی صورت گرفته این رقم تا پایان شهریور به ۹۸ درصد خواهد رسید. " افراد از این پس می‌توانند برای پرداخت قبض برق خود به سامانه جامع پرداخت قبض بامن ۲۴ به آدرس اینترنتی baman24.ir بمنظور پرداخت قبض برق، تلفن ثابت، آب، گاز و دیگر قبوض مراجعه کنند و با وارد نمودن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خود را به راحتی پرداخت نمایند.

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای مهر دیگر هیچ قبض کاغذی برق در کشور توزیع نخواهد شد، افزود: مشترکان باقی مانده نیز هر چه سریع‌تر شناسه قبض خود را به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ ارسال کنند تا پس از این قبوض خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.

تشریح روش‌های حذف قبض برق

روش‌های درنظر گرفته شده به منظور دریافت شماره تلفن همراه مشترکین، برای صدور قبض پیامکی به شرح زیر است:

· با مراجعه مأموران قرائت کنتور به منازل، شماره تلفن همراه مشترکین را دریافت کرده و در سامانه ثبت خواهند کرد.

· وزارت نیرو سرشماره‌ای را اعلام کرد، تا مشترکین با پیامک شناسه اشتراک خود، به راحتی اطلاعات خود را ثبت کنند. تمامی مشترکین در سطح کشور می‌توانند با ارسال پیامک به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ برای صدور قبض پیامکی اقدام کنند.

· مشترکین می‌توانند برای ثبت اطلاعات به سامانه شرکت توزیع برق استان خود مراجعه کنند. هم چنین در سایت‌های یاد شده، اپلیکیشنی معرفی می‌شود که از آن برای دریافت قبوض الکترونیکی و خدمات دیگر وزارت نیرو، استفاده می‌شود.

مستأجرها چه کنند؟

در صورتی که فردی مالک منزل نیست و مستأجر است، بعد از آن که منزل را تخلیه کرد، باید شناسه قبض به همراه ستاره دو را به شماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ پیامک کند. با این کار فرایند ارسال قبض این شناسه متوقف خواهد شد. با نقل مکان به منزل جدید، شناسه قبض آن را به همراه ستاره یک به شماره مذکور پیامک کند.

در صورتی که مشترک چند قبض برق دارد، باید شناسه همه آنها را به همراه ستاره یک، به صورت جداگانه پیامک کند.

۵ روش پرداخت قبض پیامکی برق

برای پرداخت قبض روش های مختلفی وجود دارد. از قبیل:

· مراجعه به سامانه جامع پرداخت قبض بامَن ۲۴

· مراجعه به دفاتر پیشخوان

· دستگاه خودپرداز

· تلفن بانک

· اپلیکیشن های بانکی

مراجعه به سامانه بامَن ۲۴ یکی از بهترین روش های پرداخت قبض است که با چند کلیک ساده به راحتی این امکان را فراهم ساخته است. این سامانه علاوه بر پرداخت قبض، خدمات خرید شارژ و خرید بسته اینترنتی را ارائه می‌دهد.

پس از ورود به سامانه بامَن ۲۴، گزینه "پرداخت قبض" را انتخاب کنید. سپس گزینه‌های پرداخت قبض تلفن ثابت، همراه اول، ایرانسل، برق، گاز، آب، عوارض شهرداری، جریمه راهنمایی و رانندگی و مالیات را مشاهده می‌کنید.

با انتخاب پرداخت قبض برق، شناسه پرداخت و شناسه قبض را وارد کنید. سپس اطلاعات مورد نیاز را در درگاه اینترنتی وارد کرده و پرداخت قبض را انجام دهید.

برای ورود به سامانه جامع پرداخت قبض به آدرس baman24.ir مراجعه فرمایید./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وزارت نیرو وقوع سیل در چند استان را پیش بینی کرد

پژوهشکده مطالعات و تحقیقات منابع آب موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، احتمال وقوع سیل را د...

انتقال آب خزر در اختیار وزارت نیروست و به هیچ کسی ربطی ندارد

عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: انتقال آب خزر وظیفه وزارت نیرو است و به...

دریاچه ارومیه جان گرفت / وزارت نیرو حجم آب دریاچه را ۳ برابر عنوان کرد

آخرین آمارها حاکیست با وجود کاهش آب دریاچه ارومیه در فصل تابستان بدلیل تبخیر و گرمای ...

تهیه آب آشامیدنی علت حمله گاندو به کودک سیستانی بود؟ + تکذیب وزارت نیرو

 حمله گاندو به دختر بچه سیستانی آن قدر دردناک بود که تا چند روزمردم در فضای مجازی از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news