اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
24 شهریور 1398 24 شهریور 1398
18:54 18:54

حمله پمپئو به ایران برای پوشاندن ضعف پاتریویت

یک رسانه عرب زبان علت خشم وزیر خارجه آمریکا و خطاکار دانستن ایران در قضیه حمله پهپادی به آرامکو را سرپوشی بر ضعف سامانه دفاعی پاتریوت آمریکا دانسته است که قرار بوده از عربستان محافظت کند

پمپئو حرف بی ربط می‌زند/ سامانه های آمریکایی ناکارآمد است

به گزارش سلام نو، رای الیوم در مطلبی با اشاره به حمله یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به اهداف راهبردی در دورترین نقطه شرقی عربستان آورده است: پس از حمله حوثی ها به اهداف راهبردی در عربستان با هدف قرار دادن تاسیسات نفتی آرامکو و تاثیر این حمله بر تولید نفت، ادعای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه منشاء حملات ایران یا عراق بوده است، مطرح شد که این ادعا در واقع تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر سامانه های ناکارآمد آمریکا که به عربستان داده است، محسوب می شود.

این رسانه می نویسد: این حمله موفقیت بزرگی برای حوثی ها محسوب می شود که پهپادهای آنها مسافت طولانی را پیموده و تاسیسات نفتی در بقیق و خریص هدف قرار دادند. در حالی که همه از موفقیت حوثی ها سخن می گویند، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا داستان عجیبی نقل کرده است و اینکه منشاء حملات عراق و ایران و با موشک بوده است!

رای الیوم نوشت: کارشناسان امور نظامی و تسلیحاتی حرفهای پمپئو را به باد سخره گرفته اند. واشنگتن ماهواره ها و رادارهایی در ناوها و پایگاههای نظامی خود در کشورهای حوزه خلیج فارس دارد که شناسایی منشاء حملات با آن کار سختی نیست. پمپئو داستان بدون مدرک و دلیل نقل کرده است و مایل به سرپوش گذاشتن بر شکست سامانه دفاعی آمریکایی که از آرامکو حفاظت می کند، است. آرامکو با پدافند و موشک های پیشرفته ای که آمریکایی بر آن نظارت دارند، حمایت می شود زیرا آن شاهرگ اقتصادی عربستان و راهبردی اقتصاد جهانی است.

این رسانه در ادامه آورده است: جنگ یمن ناکارآمدی موشک های آمریکایی در رهگیری موشک های بالستیک و بالدار حوثی ها و پهپادهای یمنی ها را نمایان ساخت. پنتاگون کارشناسانی برای نظارت بر رادارهایی که عربستان از آنها استفاده می کند اعزام کرد و تاکنون موفق به رهگیری بیشتر پهپادها و موشکهای یمنی ها نشده اند./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ: متشکرم ایران!

  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از ورود مایکل وایت زندانی آمریکایی به خاک این کشو...

تصمیم جدید فیس ‌بوک برای رسانه‌های دولتی ایران ، روسیه و چین

فیس بوک اعلام کرد پیام شبکه‌های دولتی روسیه، چین و ایران را علامت گذاری می‌کند. 

پمپئو خواستار تداوم ائتلاف جهانی علیه داعش شد

وزیر امورخارجه آمریکا در پیام توییتری نوشت: تلاش ائتلاف جهانی برای ریشه کن کردن داعش ...

کره شمالی: پمپئو مزخرف‌ می گوید

کره شمالی با صدور بیانیه ای از اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره چین انتقاد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news