اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
25 شهریور 1398 25 شهریور 1398
08:10 08:10

دزدی زن طلاساز ایرانی از بازرگان چینی

یک زن بازرگان چینی به دادسرای ناحیه 2 تهران رفته و بر علیه زنی ایرانی که مدعی بوده طلا ساز است شکایت کرد. زن چینی گفت که صدها میلیون تومان طلا را به زن ایرانی داده و وی متواری شده است. 

زن ایرانی 300میلیون تومان جوهرات زن چینی را گرفت و گم شد

به گزارش سلام نو،وی افزود:اوایل سال 98 با خانم جوانی به‌نام دنیا آشنا شدم و صمیمیت زیادی بین ما ایجاد شد. روزی به او گفتم من علاوه بر بازرگانی در کار جواهرات نیز هستم و تعدادی سنگ قیمتی که همراه داشتم به او نشان دادم. دنیا با دیدن جواهرات گفت من هم در کار جواهرسازی هستم بعد هم پیشنهاد داد که می‌تواند برای سنگ‌ها رکاب بسازد. من هم که به او اعتماد داشتم پس از تحویل سنگ‌های قیمتی به ارزش 300 میلیون تومان مجبور شدم به کشورم برگردم اما پس از یک ماه که به ایران برگشتم با دنیا تماس گرفتم که تلفن همراهش خاموش بود بعد هم متوجه شدم دنیا با جلب اعتماد من اقدام به کلاهبرداری کرده است.

پس از این شکایت، پرونده به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 2 تهران برای دستگیری و کشف اموال، در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم(ویژه مبارزه با جرایم کلاهبرداری) قرار گرفت. ‌سرهنگ جهانگیر تقی پور- معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ - در تشریح این خبر گفت: با بررسی پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم، پلیس موفق به شناسایی هویت واقعی متهم به نام «سارا» شد و مأموران موفق شدند او را به همراه سنگ‌های قیمتی در مخفیگاهش در محدوده شمال غرب تهران دستگیر کنند.
دختر جوان ضمن اعتراف به سرقت جواهرات گفت: چند سال است در حرفه جواهرسازی مشغول به‌کار هستم. پس از آنکه شاکی سنگ‌های قیمتی را به من نشان داد وسوسه شدم تا آنها را به دست آورم. به‌همین خاطر با نشان دادن صفحه اینستاگرام ساخت و فروش جواهر مربوط به محل کارم، اعتماد وی را جلب و متقاعدش کردم تا سنگ‌ها را از او بگیرم. وقتی هم دیدم او به کشورش بازگشته فرصت را مناسب دیدم و گوشی‌ام را خاموش کردم. با توجه به دستگیری متهم، وی با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی روانه زندان شد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

شگردهای خاص دزدان خانه برای سرقت طلا و سکه ها

فرودین امسال موضوع سرقت از یک خانه در خیابان 17 شهریور به پلیس اطلاع داده شد که مقدار...

هکر ۱۶ ساله حساب اراکی ها را بهم ریخت!

سرهنگ آنقی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اراک گفت: هکر ۱۶ ساله اراکی با روش ف...

مراقب کلاهبرداران در مورد سهام عدالت باشید

سرهنگ علی محمد رجبی، رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا گفت: شه...

شرکت در مسابقات تلفنی با حضور افراد مشهور کلاهبرداری است

 سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: طی سال های گذشته یکی از ترفندها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news