اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
25 شهریور 1398 25 شهریور 1398
08:10 08:10

دزدی زن طلاساز ایرانی از بازرگان چینی

یک زن بازرگان چینی به دادسرای ناحیه 2 تهران رفته و بر علیه زنی ایرانی که مدعی بوده طلا ساز است شکایت کرد. زن چینی گفت که صدها میلیون تومان طلا را به زن ایرانی داده و وی متواری شده است. 

زن ایرانی 300میلیون تومان جوهرات زن چینی را گرفت و گم شد

به گزارش سلام نو،وی افزود:اوایل سال 98 با خانم جوانی به‌نام دنیا آشنا شدم و صمیمیت زیادی بین ما ایجاد شد. روزی به او گفتم من علاوه بر بازرگانی در کار جواهرات نیز هستم و تعدادی سنگ قیمتی که همراه داشتم به او نشان دادم. دنیا با دیدن جواهرات گفت من هم در کار جواهرسازی هستم بعد هم پیشنهاد داد که می‌تواند برای سنگ‌ها رکاب بسازد. من هم که به او اعتماد داشتم پس از تحویل سنگ‌های قیمتی به ارزش 300 میلیون تومان مجبور شدم به کشورم برگردم اما پس از یک ماه که به ایران برگشتم با دنیا تماس گرفتم که تلفن همراهش خاموش بود بعد هم متوجه شدم دنیا با جلب اعتماد من اقدام به کلاهبرداری کرده است.

پس از این شکایت، پرونده به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 2 تهران برای دستگیری و کشف اموال، در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم(ویژه مبارزه با جرایم کلاهبرداری) قرار گرفت. ‌سرهنگ جهانگیر تقی پور- معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ - در تشریح این خبر گفت: با بررسی پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم، پلیس موفق به شناسایی هویت واقعی متهم به نام «سارا» شد و مأموران موفق شدند او را به همراه سنگ‌های قیمتی در مخفیگاهش در محدوده شمال غرب تهران دستگیر کنند.
دختر جوان ضمن اعتراف به سرقت جواهرات گفت: چند سال است در حرفه جواهرسازی مشغول به‌کار هستم. پس از آنکه شاکی سنگ‌های قیمتی را به من نشان داد وسوسه شدم تا آنها را به دست آورم. به‌همین خاطر با نشان دادن صفحه اینستاگرام ساخت و فروش جواهر مربوط به محل کارم، اعتماد وی را جلب و متقاعدش کردم تا سنگ‌ها را از او بگیرم. وقتی هم دیدم او به کشورش بازگشته فرصت را مناسب دیدم و گوشی‌ام را خاموش کردم. با توجه به دستگیری متهم، وی با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی روانه زندان شد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

شش کارگر بازداشتی هفت‌تپه آزاد شدند

محمد خنیفر، از کارگران بازداشتی هفت تپه دیروز با قرار وثیقه 100 میلیون تومانی آزاد شد...

کارگران هفت تپه شب گذشته بازداشت شدند

کارگران هفت تپه که شب گذشته برای دیدار با نمایندگان مجلس راهی تهران شده بودند بازداشت...

جرایم "سحر تبر" چه بود؟+ عکس

فاطمه خ. مشهور به "سحر تبر" که با عمل های زیبایی مختلف و گریم های مختلف به جذف فالور ...

کشف کلاهبرداری 800 میلیونی با جعل اسناد

فرمانده انتظامی استان همدان اعلام کرد که یک کلاهبرداری 800 میلیون تومانی در شهرستان «...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news