اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
25 شهریور 1398 25 شهریور 1398
12:27 12:27

8 نکته مهم قبل از جابه جایی به خانه جدید

شما می خواهید به مکان جدید خود بروید. قبل از حرکت، مطمئناً باید یک لیست کوچک تهیه کنید. این لیست شامل نکاتی است که حتی قبل از ورود به خانه جدید خود باید مورد توجه و اجرا قرار بگیرد.

هنگام برنامه ریزی برای انتقال به خانه جدید، باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز روبه راه است. لیست خود را تا حد امکان کوتاه کنید و تلاش کنید تا همه چیز به موقع انجام شود. در اینجا 8 کاری که قبل از ورود به مکان جدید  باید انجام دهید، بیان شده است:

  1. قفل های جدید را مدیریت کنید

یکی از موارد اصلی برای شروع کار، امتحان کردن و تعویض قفل های قدیمی است. این اولین قدم است که شما باید برای حفظ امنیت خانواده خود انجام می دهید. بنابراین جایگزینی قفل جدید با قفل قدیمی بهترین گزینه است. یک قفل جدید اطمینان می دهد که وسایل شما در معرض خطر دیگران قرار نمی گیرد.

  1. آدرس جدید خود را مدیریت کنید

برای خدمات جابجایی، بدیهی است که ممکن است لازم باشد حتی در آدرس جدید خود برای پرداختی ها با آنها تماس بگیرید. این بدان معنی است که شما باید آدرس جدید خود را به روز کنید و با آدرس قدیمی خود جایگزین کنید.

بسیاری از موارد، از جمله حساب های بانکی خود، را به آدرس جدید تغییر دهید. محل کار شما باید از آدرس جدید شما مطلع شود. اگر بچه دارید و اگر از سرویس اتوبوس مدرسه استفاده می کنند، قبل از حرکت باید آنها را به روز کنید.

  1. از سالم بودن لوله ها مطمئن شوید

قبل از رفتن به خانه جدید خود، توصیه می شود همه خطوط لوله آب را برای نشت بررسی کنید. حتی اگر یک خط گاز متمرکز وجود داشته باشد، باید قبل از تسویه حساب، نشتی آن را بررسی کرد. این ها کارهای کوچکی هستند، اما باید قبل از ورود به خانه جدید انجام شوند. شما می توانید اطمینان حاصل کنید که این بازرسی ها توسط متخصصان انجام شود. لیست کاملی از تمام خطوط نشت تهیه کرده و صاحب خانه را از آن آگاه کنید.

  1. صندلی توالت جدید

مطمئناً هیچ کس نمی خواهد از صندلی های توالت قدیمی آسیب دیده استفاده کند. صندلی های توالت ناخوشایند ممکن است برای هیچ کس آرامش بخش نباشد. قبل از شروع کار، می توانید لیست وسایل خانه را از قبل، به صورت آنلاین جستجو کنید.

  1. هشدار ها و لوازم جانبی امنیتی را بررسی کنید

قبل از شروع کار، لازم است که همه لوازم جانبی امنیتی را بررسی کنید که عملکرد آنها بدون مشکل باشد. این برای امنیت خانواده مهم است. این بدان معناست که شما باید با دستگاه های ردیاب و دوربین های هوشمند را بررسی کنید.

  1. اتصالات الکتریکی را بررسی کنید

یکی از نکات اساسی که باید در نظر داشته باشید بررسی تمام وسایل های الکتریکی ممکن است. هنگامی که به خانه جدید خود نقل مکان کردید، نمی­خواهید با نوسانات برق و سوئیچ ها روبرو شوید. بنابراین می توانید یک برقکار حرفه ای را استخدام کنید و هر نقطه را از قبل بررسی کنید.

بررسی دستگاه کنتور برق و سیم کشی برق نیز ضروری است.

  1. کابینت و کمد

قبل از حرکت همیشه از وسایل اولیه، مانند مبلمان، کمد و کابینت اطمینان حاصل کنید. در صورت امکان، تمام قفل های قدیمی روی کابینت ها و کمد ها را با وسایل جدید جایگزین کنید. در عین حال، شما نیز ممکن است مجبور شوید آنها را تمیز کنید تا بتوانید وسایل خود را درون آن قرار دهید.

  1. به تعمیر، نگهداری و خدمات توجه کنید

مسلم است که هنگام جابجایی، شما نمی خواهید با صورتحساب خدمات و هزینه های نگهداری روبرو شوید. به آخرین صورت حساب های پرداختی توسط صاحب خانه قبلی نگاه کنید. در صورت امکان مطمئن شوید که همه چیز از قبل تسویه شده است.

هنگام برنامه ریزی برای انتقال به خانه جدید خود، باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز به خوبی مورد بررسی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

icon news

برخی از نکات خانه داری/از پختن گوشت سفید تا نگهداری عسل

در این مطلب قصد داریم به برخی از نکات خانه داری اشاره کنیم. از نرم کردن گوشت سفید تا ...

نکات خانه داری

برای این که جرم آهکی داخل سماور و کتری را از بین ببرید باید آب و سرکه را به نسبت مساو...

نکات خانه داری/ از برطرف کردن بوی غذا از فر تا تمیز کردن لکه های روی شیشه

برای تمیز کردن لکه های شیشه باید مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید و با استفاده از شیشه...

نکات خانه داری/برخی از اصطلاحات خانه داری

برای افرادی که زیاد خونریزی کرده اند زرده تخم مرغ بهترین داروست.   اگر تخم مرغ را به ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news