اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
25 شهریور 1398 25 شهریور 1398
14:39 14:39

فلورانس ایتالیا؛ تجربه یک سفرعالی

هیچ کلمه ای نمی تواند عظمت فلورانس را بیان کند. این میراث جهانی یونسکو به عنوان مرکز تجارت و دارایی جهان قرون وسطایی و یکی از شهرهای دوره رنسانس است که دارای هنر و معماری نفیسی است. بنابراین جای تعجب ندارد که فلورانس خود را در صدر بالای لیست کشورهای توریستی قرار دهد. برای تجربه کامل فلورانس به زمان نیاز دارید و زمان آن چیزی نیست که یک سفر یک روزه یا تور مسافرتی فراهم کند.

مکان های دیدنی برای بازدید کنندگان

  1. Piazz della signoria

شکل L این منطقه میدان اصلی فلورانس به حساب می‌آید. همراه با مجسمه نپتون که بر فراز چشمه بزرگی در مقابل کاخ قرار دارد. در این کاخ همچنین مجسمه های برنزی زیبایی قرار دارد.

  1. گالری uffizi

محبوب ترین موزه هنری در فلورانس و یکی از بزرگترین و مشهورترین موزه های جهان است. این گالری پر از تعداد بی شماری از آثار بی نظیر رنسانس ایتالیایی توسط میکل آنژ و لئوناردو داوینچی و موارد مشابه در قرن شانزدهم است که از سال ۱۷۶۵ رسماً در معرض دید عموم قرار گرفت.

  1. گالری dell academia

این موزه بیشتر به خاطر مجسمه مرمر سفید رنگ از دیوید به ارتفاع ۱۴ فوت مشهور است، که یکی از برجسته ‌ترین آثار مجسمه ‌ساز نقاش میکل آنژ است. در این گالری همچنین زندانیان اثر میکل آنژ نیز نگهداری می‌شود، مجسمه هایی که پس از مرگ وی برای همیشه ناتمام ماند.

  1. دوومو

کلیسای جامع با گنبد قرمز رنگ و نمای سنگ مرمر و یک ناقوس برازنده که بر کل شهر حاکم است و بزرگترین نماد فلورانس در سال ۱۲۶۹ بود. ولی تکمیل این کلیسا ۱۵۰ سال به طول انجامید. چیزی حدود ۴۱۴ یا ۴۶۳ پله دارد. بسیاری از افراد برای دیدن نقاشی های دیواری چشمگیر در گنبد و تعمید وارد این مکان می شوند.

  1. دالان وساری

این بنا در سال ۱۵۶۴ توسط جورجیو و اساری به ‌عنوان یک پیاده رو با پوشش تاریخی ساخته شده است. این پیاده رو دفتر دوک را به اقامتگاه جدیدتر در کاخ پیتی در آن طرف رودخانه وصل می‌ کند. علائم خیابانی و سطل زباله این موارد معمولاً در فلورانس قابل توجه هستند. این نشانه ها مانند سایر مواردی است که در ایتالیا دیده می‌شود. برچسب‌هایی که توسط هنرمند معروف طراحی شده است و شامل پیام های هوشمندانه و طنز آمیزی برای ورزش و تفکیک زباله هستند. ظروف کوچک فلزی که به یک محفظه بزرگتر وصل شده است و کامیون‌هایی که همگی با تکنولوژی پیشرفته و شگفت‌انگیز زباله ها را جابجا می کنند.

  1. موزه گالیله

فیزیکدان، ستاره‌شناس، ریاضیدان و فیلسوف قرن هفدهم و پدر علم مدرن به حساب می‌آید. دراین موزه انواع اکتشافات علمی نگهداری می‌شود.

بهتر ازهر عطر، بوی چرم به معنای واقعی از سراسر مغازه ها و بازارهای فلورانس شنیده می‌شود.

  1. مرکز خرید mercato

این ساختمان چدنی و شیشه ای دارای یک طبقه زیرزمین با بازار و فروشگاه‌های مواد غذایی خاص و لذیذ است. در اطراف این ساختمان غرفه های بسیار زیادی است که از چرم تا سوغات می فروشند. محبوب ترین زمان برای سفر به فلورانس بهار یا پاییز است هنگامی که هوا خنک است و جمعیت کمتر می شود. با توجه به اینکه تعداد بیشتری از مردم دنیا برای سفر به آنجا می‌آیند صنعت گردشگری در آنجا رو به رشد است.

خرید چرم

به جای بوی عطر، بوی چرم به معنای واقعی از سراسر مغازه ها و بازارهای فلورانس شنیده می ‌شود که شما را برای خرید انواع وسایل چرمی وسوسه می کند. سفربه فلورانس، تجربه یک سفر کامل است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news