اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
25 شهریور 1398 25 شهریور 1398
11:47 11:47

بحران برنج‌ امروز تمام می‌شود

برنج‌های تنظیم بازاری امروز از گمرک ترخیص می‌شوند. یک مقام آگاه گفت ستاد تنظیم بازار، برنج‌هایی که تامین ارز آن‌ها انجام و برایشان پروانه صادر شده را ترخیص و به بازار عرضه می‌کند.

برنج‌های تنظیم بازار از امروز وارد بازار می‌شوند

به گزارش سلام نو، «مهرداد جمال ارونقی» درباره وضعیت برنج‌های ترخیص نشده در گمرک گفت: برای ترخیص برنج‌هایی که تامین ارز آن‌ها انجام شده و برایشان پروانه صادر شده بود و مشکل خاصی برای خروج نداشتند، با موانعی رو به رو شده بودیم و دلیل این بود که تاریخ ممنوعیت فصلی واردات برنج اعلام نشده بود، بنابراین مکاتبات متعدد با ستاد تنظیم بازار انجام شد که تاریخ ممنوعیت را اعلام کنند.

وی ادامه داد: در نهایت در ساعات پایانی روز گذشته (یکشنبه) ستاد تنظیم بازار موافقت کرد برنج‌هایی که تامین ارز آن‌ها انجام شده و برایشان پروانه صادر شده، با نظارت وزارت جهاد کشاورزی ترخیص شوند.

ارونقی همچنین تاکید کرد: از همین امروز صاحبان محموله‌های برنج که واجد شرایط ترخیص محموله‌هایشان هستند، می‌توانند به گمرک مراجعه کرده و نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کنند.

به گفته معاون فنی گمرک ایران، میزان محموله‌های برنج که از فردا ترخیص می‌شوند هنوز معلوم نیست و ساعاتی دیگر اعلام می‌شود.ارونقی درباره محموله‌هایی که تامین ارزشان انجام نشده گفت: آن‌ها باید فرایند ثبت سفارش و صدور پروانه خود را کامل کنند و کد ساتا بگیرند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

عراق مرز مهران را بست

 کشور عراق در پی شیوع کرونا  تا اطلاع ثانوی مرزهای خود با ایران را بسته است.

جدیدترین آمار از قیمت کالاهای اساسی + جدول

قیمت برنج ایرانی در دی ماه امسال نسبت به دی سال گذشته به طور متوسط 46 درصد افزایش قیم...

تاثیر ترخیص 1000 خودروی لوکس روی بازار خودرو

فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد گفت: در شرایط فعلی امکان باز شدن کلی ثبت سفارش خودرو وجود ن...

پشت پرده ذرت‌های آلوده چیست؟

مهدی میر اشرفی، رییس کل گمرک ایران گفت:  درباره ذرت‌های آلوده بیش از چهار سازمان اعما...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news