اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
25 شهریور 1398 25 شهریور 1398
12:13 12:13

دانشجویان و خبرنگاران چگونه رایگان از «بیدود» استفاده کنند؟

فقط دانشجویان و خبرنگاران می‌توانند از طرح رایگان دوچرخه‌های هوشمند بیدود استفاده کنند و دانش آموزان شامل این طرح نمی‌شوند. مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک، جزئیات طرح شهرداری برای رایگان کردن ودیعه ۱۵۹ هزار تومانی دوچرخه‌های بیدود را تشریح کرد.

بیدود

به گزارش سلام نو، یوسف حجت در مورد جزئیات طرح شهرداری تهران برای رایگان کردن ودیعه دوچرخه‌های هوشمند بیدود گفت: آیین نامه این طرح در حال تدوین است و به نظر می‌رسد تا یک  ماه آینده نهایی و ابلاغ شود.

وی با بیان این که براساس این طرح شهرداری تهران در راستای توسعه حمل و نقل پاک ودیعه ۱۵۹ هزار تومانی دوچرخه‌های اشتراکی بیدود را برای دانشجویان و خبرنگاران پرداخت می‌کند گفت: از آن جا که برای دسترسی به این دوچرخه‌ها باید از اپلیکیشن موبایلی استفاده کرد و دانش آموزان نیز موبایل نباید به همراه داشته باشند، این طرح شامل دانش آموزان نمی‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در توضیح روال اجرای این طرح اظهار کرد: از دانشگاه‌ها لیست دانشجویان را دریافت خواهیم کرد و آن را به شرکت بیدود می‌دهیم تا ودیعه برای این دانشجویان رایگان شود، البته دقت داشته باشید که هزینه هر بار سفر و مبلغ بیمه ۳۰ هزار تومانی برعهده استفاده کننده است.

وی با بیان این که اگر افراد کمتر از ۸ بار در ماه از این دوچرخه‌ها استفاده کنند، بعد از سه ماه ودیعه را حذف می‌کنیم و آن را به شخص دیگری می‌دهیم، در مورد شرایط خبرنگاران نیز گفت: خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت کرده‌اند مشمول این طرح نمی‌شوند اما دارندگان کارت بلیت خبرنگاری می‌توانند از ودیعه رایگان بیدود استفاده کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ساخت‌وسازهای تهران 40 درصدکاهش یافت

به گفته شهردار تهران، هم اکنون که ۴۰ درصد ساخت‌وسازها در تهران کاهش پیدا کرده، وابستگ...

چند نکته درباره پرونده های عجیب و غریب حقوقی شهرداری تهران

محمود میر لوحی رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران از پرونده های...

شهرداری تهران ۱۵ تا ۲۰ هزار پرونده قضایی دارد

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران ۱۵ تا ۲۰ هزار پرونده حقوقی دارد که...

تمهیدات اتوبوسرانی تهران برای خدمت به زائران اربعین

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خبرازانتقال 600 دستگاه اتوبوس به مرز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news