اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
25 شهریور 1398 25 شهریور 1398
14:34 14:34

گزارش: اتلتیکو با سیمئونه همچنان در مسیر موفقیت

درخشش اتلتیکو مادرید با دیگو سیمئونه همچنان ادامه دارد و این مربی تیمش را به تیمی قدر تبدیل کرده که رقیب جدی بارسا و رئال برای کسب لالیگا و دیگر عناوین موجود در فوتبال اسپانیا تبدیل کرده است که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت.

به گزارش سلام نو، درخشش اتلتیکو با دیگو سیمئونه امسال نیز ادامه دار بوده و این سرمربی توانسته بعد از گذشت چهار هفته از لالیگا تیمش را بالا تر از تیم هایی همچون بارسلونا و رئال مادرید در جدول رده بندی و با 9 امتیاز قرار دهد.

او پس از یک سال موفق در کاتانیا از سال 2012 هدایت این تیم مادریدی را بر عهده گرفت تا آغاز گر فصل نوین و البته رویایی این تیم در سطح اسپانیا و حتی اروپا شود .

سیمئونه تا این لحظه موفق به کسب یک لالیگا، یک کوپا دلری، دو لیگ اروپا و همچنین دو سوپرکاپ اروپا با اتلتیکو مادرید شده است و دو بار هم این تیم را به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسانده اما با بدشانسی دستش به این جام بزرگ نرسیده است .

در همین رابطه روزنامه مارکا در گزارشی به تمجید از عملکرد دیگو سیمئونه پرداخت. مارکا گزارش خود را این چنین عنوان کرده است: "هنگامی که  سیمئونه برنده می شود از او انتقاد می شود، هنگامی که تیمش بازی را با نتیجه 1-0 می برد از او انتقاد می شود، هنگامی که تیمش دفاع می کند باز هم او مورد انتقاد قرار می گیرد. در شرایطی که  او به این اندازه انتظارات را بالا برده چگونه باید انتظار داشته باشیم وقتی تیمش شکست می خورد مورد انتقاد قرار نگیرد؟ او اگرچه تغییرات زیادی در تابستان برای تیمش به وجود آمد اما با این وجود تیمش بازهم امیدوار کننده ظاهر شده است و در حال حاضر در جدول لالیگا بالاتر از بارسلونا و رئال مادرید در صدر جدول قرار دارد .

سیمئونه هیچوقت روی خرید ابر ستاره ها دست نگذاشته است و در تابستان هم با خرید ژوائو فلیکس 19 ساله نشان داد بیشتر به ساختن ستاره اعتقاد دارد تا خرید آن و با همین رویه نیز طی این 7 سال دو بار اتلتیکو را به فینال لیگ قهرمانان رسانده است ."

مارکا در ادامه به درآمدزایی این مربی آرژانتینی برای اتلتیکومادرید پرداخته است. مارکا در این باره اظهار داشته: "سیمئونه طی فصول اخیر توانسته تیمش را همواره در جمع مدعیان لیگ قهرمانان اروپا ظاهر کند. همچنین توانسته با درآمدزایی 147 میلیون یورویی در این رقابت ها برای تیمش علاوه بر افزایش تراز مالی باشگاه باعث تسویه بدهی های قبلی اتلتیکو از این راه شود. همچنین اتلتیکو مادرید توانسته از درآمدهای این چند فصل اخیرش  در راه ساخت ورزشگاه وندا متروپولیتانو استفاده کند ."

سیمئونه کار خود را در دنیای مربی گری از سال  2006 از کشورش و با باشگاه راسینگ کلاب آغاز کرد. او پس از چند سال حضور به عنوان سرمربی در کشورش و هدایت تیم هایی مثل استودیانتس، لیورپلاته و سن لورنزو تصمیم به کوچ از آرژانتین و عزیمت به ایتالیا گرفت. او در سال 2011 هدایت کاتانیا را بر عهده گرفت و اتفاقا توانست در آن سال به شکلی معجزه آسا این تیم را در سری آ حفظ کند.

اخبار مرتبط

icon news

۸ روز فوتبال بدون وقفه در لالیگا + برنامه بازی‌ها

لالیگا برنامه بازی‌های دو هفته آینده‌اش را اعلام کرد که قرار است با داربی سویا آغاز ش...

لالیگا اواسط ژوئن راه میفتد

خاویر تباس رییس لالیگا اعلام کرد: اواسط ژوئن (خرداد) لالیگا از سر گرفته می‌شود.

لالیگا اواخر خرداد از سر گرفته می شود

رقابت های لیگ فوتبال اسپانیا حدود یک ماه دیگر آغاز خواهد شد.

آمار کرونا در لالیگا اعلام شد

بازیکنان دسته یک و دو لالیگا آزمایش کووید 19 دادند و هنوز آمار رسمی این نتایج اعلام ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news