اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
25 شهریور 1398 25 شهریور 1398
15:24 15:24

هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری در ایام اربعین

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به ایام اربعین حسینی (ع) به مردم هشدار داد و گفت:  با توجه به آداب و رسومات مذهبی ویژه این ایام، مبنی بر افزایش سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، فرصت برای کلاهبرداران نیز فراهم است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن اشاره به ایام اربعین حسینی (ع) بر هوشیاری زائران جهت حضور در کشور عراق تاکید کرد و از شهروندانی که تصمیم به عزیمت به آن مکان مقدس را دارند خواست : هشدارها و توصیه‌های سایبری را جدی بگیرند.

به گزارش سلام نو، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا در تشریح این خبر اظهار داشت : باتوجه به قرار گرفتن در ماه محرم‌الحرام و نزدیک شدن به ایام ماه صفر و اربعین حسینی (ع) و با توجه به آداب و رسومات مذهبی ویژه این ایام، مبنی بر افزایش سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، فرصت برای کلاهبرداران نیز فراهم است.

این مقام مسئول ادامه داد : افراد مجرم و کلاهبردار با سوءاستفاده از وقایع جاری و با درج تبلیغات دروغین در سایت‌های مختلف مبنی بر اعزام متقاضیان و سفر به اماکن مذهبی و متبرکه عتبات عالیات و با ارائه پکیج‌های رفاهی و خدماتی دروغین و عمدتاً پایین‌تر از عرف تعیین شده نسبت به فریب متقاضیان اقدام  می کنند و پس از دریافت هرگونه مبالغ تحت عنوان بیعانه و یا تسویه صورت حساب قبل از اعزام به سفر، پاسخگوی تعهدات خود نخواهند بود.

سرهنگ پاشایی افزود:پلیس فتا بر اساس ماموریتهای ذاتی خود در رصد های یومیه ، ضمن شناسایی تعدادی از این سایتها ، برابر مقررات نسبت به  معرفی مجرمان به  مرجع قضایی اقدام کرده است.

این مقام انتظامی به متقاضیان توصیه کرد : تمامی خدمات مسافرتی خود را صرفاً از آژانس‌های معتبر و دارای مجوز تهیه کنند و هرگز فریب تبلیغات دروغین و بی پایه و اساس افراد سودجو و کلاهبردار را نخورند.

وی بیان داشت : هموطنان گرامی در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک و یا نیاز به دریافت خدمات مشاوره ای می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از خدمات متنوع آموزشی سایت مذکور بهره مند شوند و سایر مشکلات را با ما درمیان بگذارند.

اخبار مرتبط

icon news

مرز خسروی ساعت ۱۴ امروز بسته می‌شود

تراکم زائران  در مرزها باعث مشکلاتی برای تردد شده است و از زائرین خواسته شده تردد خود...

گول پیامک دو نرخی شدن بنزین را نخورید!

کلاهبرداران به سراغ  دو نرخی شدن سهمیه بنزین رفته‌اند و با ارسال پیامک های جعلی سعی ...

آیا سیمکارت بدون هویت در شبکه ارتباطی کشور وجود دارد؟

سرهنگ نوروزی، رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا به شهروندان هشدار...

هشدار پلیس فتا درباره سو استفاده از اپل آی دی

 نجفی کارشناس فنی پلیس فتا ناجا با هشدار نسبت به سو استفاده‌های احتمالی از اپل آی دی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news