اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 24 آذر 1398
26 شهریور 1398 26 شهریور 1398
08:35 08:35

وحشت دشمن از قدرت فوق‌العاده موشک کروز +تصاویر

تجهیز ایران به ادوات جنگی پیشرفته از جمله موشک‌های کروز باعث وحشت دشمنان شده است. برد این موشک به اقصی نقاط دنیا باعث می‌شود ضربات سنگین و مهلک در زمین، هوا و دریا به متجاوزین به ایران زده شود از اینرو با احتیاط از جنگ نظامی با ایران سخن می‌گویند. 

این موشک، قدرت نیروی دریایی ارتش و سپاه را چندین برابر کرد +تصاویر

به گزارش سلام نو، در شرایطی که قدرت نظامی بازدارنده ایران و توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی این روزها محور بحث روز است. بررسی تکنولوژی موشک‌های ایران نشان می‌دهد که برد این موشک‌ها به دورترین نقاط اروپا و بیش از ۷۰ درصد آسیا می‌رسد و این توان دفاعی باعث نا امیدی دشمنان در حمله نظامی به خاک و تاسیسات حیاتی کشورمان شده است.

یکی از موثرترین سلاح‌ها در میدان‌های نبرد که توانایی ضربات سنگین و مهلک در زمین، هوا و دریا را دارند موشک‌ها هستند و یکی از اعضای این خانواده موشک‌های کروز هستند.

موشک کروز نصر

موشک کروز نصر یکی از انواع موشک های کروز ساخت ایران است که در انواع دریاپایه و هواپایه توسط سازمان صنایع دفاع طراحی و ساخته شد که برای نخستین بار طی رزمایش وحدت ۸۷ در آب‌های خلیج فارس آزمایش شد.

«موشک نصر»، رمز پیروزی سپاه اسلام بر استکبار جهانی + فیلم و تصاویر

این موشک قادر است شناورهای سه هزار تنی را منهدم کند. این موشک در کلاس موشک‌های کوتاه برد طبقه‌بندی شده و قابلیت شلیک از ساحل و انواع شناورها و بالگردها را دارد.

موشک کروز هوشمند نصر با قرار گرفتن در لایه‌های دفاع ساحلی توانایی عمل به عنوان مکمل پدافند ساحلی در کنار سامانه‌های توپخانه‌ای را دارد که این ویژگی قدرت منهدم کردن شناورهای نفوذکننده به آب‌های ساحلی کشورمان را برای سیستم دفاعی کشورمان ایجاد می‌کند.

این موشک به تعداد انبوه تولید و به نیروی دریایی ارتش و سپاه تحویل داده شد که باعث افزایش قدرت بازدارندگی کشورمان در عرصه دفاع شده است.

مشخصات فنی

موشک کروز نصر با وزن ۳۵۰ کیلوگرم، طول ۳٫۵ متر و قطر ۰٫۲۸ متر به نحوی طراحی شده که با یک کلاهک ۱۵۰ کیلوگرمی قابلیت ایجاد انفجار در بدنه کشتی‌ها را دارد. این موشک با برد موثر ۳۵ کیلومتری و و سرعت ۰٫۹ - ۰٫۸ ماخ (معادل ۲۷۰ تا ۳۰۰ متر بر ثانیه) توانایی انهدام اهداف و نفوذ در بدنه شناورهایی با زره نیمه سنگین را برای نیروهای دریایی ایران ایجاد می‌کند. همچنین، نحوه هدایت این موشک به صورت هدایت تلویزیونی و راداری است. البته کلاهک این موشک احتمالا مجهز به حسگرهای سختی‌سنجی است.

«موشک نصر»، رمز پیروزی سپاه اسلام بر استکبار جهانی + فیلم و تصاویر

طول باله بزرگ که در میانه طول موشک و روی مرکز جرم موشک واقع شده، موجب حفظ تعادل دینامیکی موشک خود را در زمان حرکت به خوبی حفظ کند؛ همچنین سبب افزایش پایداری پیش از برخورد به هدف می‌شود.

«موشک نصر»، رمز پیروزی سپاه اسلام بر استکبار جهانی + فیلم و تصاویر

انواع موشک کروز نصر

موشک کروز نصر با کمک سامانه‌های پرتاب ساحلی قادر به هدف قرار دادن اهداف از روی جنگنده‌ها و بالگردها (در مدل هواپایه) را دارد که موجب افزایش قدرت مقابله با شناورهای متخاصم در آب‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

«موشک نصر»، رمز پیروزی سپاه اسلام بر استکبار جهانی + فیلم و تصاویر

رسانه‌های خارجی

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی شبکه الجزیره در گزارش خود با عنوان رونمایی از موشک کروز جدید ایران خبر داده بود و ویژگی‌های این موشک را تحلیل و بررسی کرده است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

اهتمام مسئولان برای حل مسئله ورود فاضلاب شهری به خلیج فارس

عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد با تخلیه فاضلاب در خور گورسوزان بوی نامساعدی تا شعاع...

ضرب الاجل برای ایران توسط آژانس رد شد

مدیر کل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تعیین ضرب‌الاجل برای ایران را ایده ندانست وآ...

رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین برگزار می‌شود

دریادارخانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد در ماه آینده رزمایش مشترک دریایی ا...

ایران کشوری دریایی است / قدرت اطلاعاتی بی نظیری داریم

امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران کشوری د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news