اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
26 شهریور 1398 26 شهریور 1398
15:30 15:30

قیمت دفترچه‌های مدارس دانش‌آموزان اعلام شد

ستاد تنظیم بازار قیمت دفترچه مدارس تهیه شده با ارز نیمایی و آزاد را اعلام کرد.

قیمت آزاد دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

به گزارش سلام نو، براساس اعلام ستاد تنظیم بازار قیمت دفترچه‌هایی که با ارز نیمایی یا آزاد تهیه شده‌اند ۴۰ برگ به قیمت عمده ۲۵۰۰ و در خرده فروشی ۲۹۰۰ تومان،۶۰ برگ ۴۳۵۰ تومان، ۸۰ برگ ۵۸۰۰ و ۱۰۰ برگ ۷۲۵۰ تومان به فروش می رسند و خانواده ها باید از خرید قیمت‌های بیشتر از این ارقام خودداری کنند.

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حسینی» بازرس نوشت افزار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام این خبر بیان کرد: ششم شهریور ابلاغیه مصوب شده درباره نرخ دفترچه‌های دانش آموزی و مراکز توزیع و نظارت بر آن‌ها به تمام استان ها در خصوص قیمت های دفترچه های دانش آموز ارسال شد و پس از آن، طرح اجرای نظارت بر نحوه فروش آن‌ها آغاز شده است.

وی ادامه داد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور و با تخصیص سهمیه استانی، توزیع دفاتر دانش‌آموزی با نرخ مصوب دولتی از چند روز گذشته آغاز شده است.

حسینی به خانواده‌ها هشدار داد که طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور قیمت دفاتر دانش آموزی به ترتیب دفترچه ۴۰ برگ، ۱۷۰۰ تومان، ۶۰ برگ، ۲۵۰۰ تومان، ۸۰ برگ، ۳۴۰۰ تومان و دفترچه ۱۰۰ برگ، ۴۲۰۰ تومان تعیین شده است و اگر نرخ خریداری بیشتر از این رقم باشد، تخلف صنفی واحد محرز است.

کارشناس و بازرس نوشت‌افزار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره اعزام بازرسان و نحوه نظارت آنها گفت: واحدهای صنفی فروش لوازم التحریر باید برچسب فروش، جواز کسب و همچنین فروش لوازم التحریر براساس قیمت های پیشنهادی را داشته باشند در غیر این صورت تخلف کرده اند و برابر با قانون با آنها برخورد می شود./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ماشین‌های صفر کیلومتر باید از پارکینگ تخلیه شوند

بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار نگهداری ماشین صفر کیلومتر در پارکینگ‌های سطح شهر ...

فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو پذیرفته نشد

رئیس شورای رقابت ادعای مبنی بر توافق این شورا با ستاد تنظیم بازار درباره‌ فرمول نهایی...

جلسه قیمت‌گذاری جدید خودرو بی نتیجه ماند

در اولین جلسه خودرویی ستاد تنظیم بازار در سال جدید، در میان حاضران جلسه بر سر قیمت گذ...

آغاز توزیع میوه شب عید در تهران

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان تهران گفت: پرتقال و سیب با قیمت مص...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news