اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
26 شهریور 1398 26 شهریور 1398
16:46 16:46

آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی/ نجات جان 6 نفر در میان دود و آتش

۶ نفرازساکنان یک ساختمان مسکونی که دچارآتش‌سوزی ش‌ده بود نجات یافتند

نجات ۶ نفر از میان دود و آتش ساختمان مسکونی

به گزارش سلام نو، پس از تماس های مکرر شهروندان و کمک خواهی مبنی بر محبوس شدن ساکنان یک ساختمان مسکونی در میان دود و شعله های آتش، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت ۱۴:۲۵ دقیقه روز گذشته آتش نشانان ایستگاه ۹۵ و ۲۲ را به محله نازی آباد، خیابان فاطمی، میدان دیلمقانی اعزام کرد.

جعفر شکرانه مهربانی افسر آماده منطقه ۷ عملیات در این باره گفت: در یک ساختمان ۵ طبقه مسکونی دو واحدی در طبقه اول به مساحت ۷۰ متر مربع یک واحد مسکونی در قسمت اتاق خواب طعمه شعله های آتش شده و دود زیادی نمایان بود.

وی افزود: در بررسی های اولیه معلوم شد در داخل ساختمان ۴ نفر و داخل کابین آسانسور ۲ نفر محبوس شده اند که آتش نشانان پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان و تجهیز خود به دستگاه تنفسی در دو گروه وارد ساختمان شدند و همزمان گروه اول با استفاده از لوله های آبدهی مهار شعله های آتش را که در حال سرایت به دیگر طبقات بود مهار کردند.

مهربانی تصریح کرد: گروه دوم نیز اقدام به انتقال محبوس شدگان به خارج از ساختمان کرد و همه ۶ نفر محبوس شده شامل پسر بچه ۴ ساله و یک نفر خانم و آقای جوان و دو خانم ۷۰ و ۱۰۰ ساله را به خارج ساختمان منتقل شدند و خانم ۷۰ ساله را که دچار دودزدگی جزیی شده بود تحویل امدادگران اورژانس داده شد.

وی افزود: آتش نشانان پس از تخلیه اجناس و وسایل سوخته به خارج از واحد مسکونی و ایمن سازی ساختمان، با ارائه تذکرات ایمنی به ساکنان به ماموریت خود پایان دادند.

اخبار مرتبط

icon news

آخرین خبرها از آتش سوزی جنگل ها و مراتع ماهور باشت

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: جنگل و مراتع منطقه ماهور باشت...

آتش‌سوزی این بار در یک منطقه تاریخی

علیرضا ره‌انجام شهردار قلعه‌تل  از توابع شهرستان باغملک با تایید خبر آتش سوزی در یکی ...

لحظه آتش گرفتن موبایل در جیب فروشنده در قم+ فیلم

در این روزهای گرم، به هیچ وجه تلفن همراه خود را در جیب پیراهنتان نگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news