اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
26 شهریور 1398 26 شهریور 1398
18:25 18:25

حمایت ایالات متحده از قاچاق نفت سوریه

یک نویسنده روسی به بررسی روش های جدید آمریکا در حمایت ایالات متحده از قاچاق نفت از سوریه پرداخته است

روش‌های جدید آمریکا برای قاچاق نفت سوریه

به گزارش سلام نو، به نقل از پایگاه خبری کاتیهون آنتوآن لاروف نویسنده روسی در اوستیا روسیه مقاله ای درباره حمایت ایالات متحده از قاچاق نفت از سوریه از طریق کانال های دیگر نوشت. در این مقاله آمده است که در صحرای سوریه و وادی‌الفرات ٬ قاچاق نفت سوریه دوباره درحال افزایش است. این اتفاق پس از شکست داعش رخ داد و درحال حاضر اهالی مناطق تحت سیطره دولت از کمبود شدید منابع انرژی رنج می‌برند. طلای سیاه سوریه بار دیگر از منطقه تحت اشغال آمریکا به خارج قاچاق می‌شود.

پیش از این٬دلارهای نفتی بودجه‌های نظامی و تبلیغاتی تروریست‌ها را تامین می‌کرد و درحال حاضر میدان‌های نفتی٬ سلاح گروه‌های مخالف دولت و ثروت شخصی سرکردگان آنها را فراهم می‌آورد.

درهمین راستا ژنرال سرگئی رودکووی ، رئیس اداره عملیات عمومی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه تصریح کرد که روز 29 جولای شرکت‌های نظامی خصوصی آمریکا که عناصر آن بیش از 3.5 هزار نفر است٬ تاسیسات نفتی سوریه را تحت پوشش ائتلاف هوایی غارت می‌کردند.

امروز قاچاق نفت سوریه به صورت پنهانی صورت می‌گیرد. گفته می‌شود که نفت این کشور از مناطقی که تحت سیطره دولت نیستند با ماشین‌های شخصی به ترکیه منتقل می‌شود. باید اشاره کنیم که پس از پاک‌سازی مناطق مرزی از لوث وجود تکفیری‌های داعش٬ قاچاق به عراق به ویژه منطقه کرکوک شدت گرفت. در این منطقه قانونی کردن قاچاق نفت سوریه تحت پوشش عراق به آسانی صورت می‌گیرد.

تحریم انرژی سوریه٬ یک استراتژی متعمدانه از سوی آمریکا و هم‌پیمانان آن به منظور اعمال فشار بر این کشور است. آمریکایی ها علاوه بر رصد نفتکش ها٬ به طور فعال سعی در جلوگیری از قاچاق نفت داخل سوریه و یا انتقال آن از مناطق تحت سیطره نیروهای دموکراتیک سوریه به سواحل تحت سیطره دولت دارند.

روشن است که این مسئله٬ ایجاد یک زندگی مسالمت‌آمیز را در سوریه تسهیل نمی‌کند. یک‌چهارم زمین‌های سوریه و نیز بخش بزرگی از منابع نفتی آن همچنان تحت سیطره نیروهای تحت حمایت آمریکا است.

درحقیقت٬ این بخش‌ها تبدیل به مناطق حفاظت شده نظامی و یا صرفا یک منطقه تحت اشغال آمریکا شده‌اند. براساس قوانین بین‌المللی٬ این به معنای آن است که ایالات‌متحده مسئول همه اتفاقات این منطقه از جمله استخراج غیرقانونی و قاچاق منابع انرژی از این کشور است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

icon news

دستور خروج ۹۵۰۰ نیروی آمریکایی از آلمان صادر شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دستور داد ارتش ۹۵۰۰ نیروی آمریکایی را از آلمان خارج ک...

ارتش دخالتی برای سرکوب معترضان آمریکایی نمی کند

وزیر دفاع آمریکا با بکارگیری ارتش برای سرکوب معترضان مخالفت کرد و گفت: استفاده از نیر...

رقیبت ترامپ در خاکسپاری جورج فلوید شرکت می‌کند

جو بایدن تنها رقیبت دونالد ترامپ در انتخابات 2020 آمریکا اعلام کرده است که در مراسم ت...

تاثیرگذارترین عکس از اعتراضات آمریکا

در جریان اعتراضات به قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی، پلیس به سمت معترض و کودکش با ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news