اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
26 شهریور 1398 26 شهریور 1398
18:25 18:25

حمایت ایالات متحده از قاچاق نفت سوریه

یک نویسنده روسی به بررسی روش های جدید آمریکا در حمایت ایالات متحده از قاچاق نفت از سوریه پرداخته است

روش‌های جدید آمریکا برای قاچاق نفت سوریه

به گزارش سلام نو، به نقل از پایگاه خبری کاتیهون آنتوآن لاروف نویسنده روسی در اوستیا روسیه مقاله ای درباره حمایت ایالات متحده از قاچاق نفت از سوریه از طریق کانال های دیگر نوشت. در این مقاله آمده است که در صحرای سوریه و وادی‌الفرات ٬ قاچاق نفت سوریه دوباره درحال افزایش است. این اتفاق پس از شکست داعش رخ داد و درحال حاضر اهالی مناطق تحت سیطره دولت از کمبود شدید منابع انرژی رنج می‌برند. طلای سیاه سوریه بار دیگر از منطقه تحت اشغال آمریکا به خارج قاچاق می‌شود.

پیش از این٬دلارهای نفتی بودجه‌های نظامی و تبلیغاتی تروریست‌ها را تامین می‌کرد و درحال حاضر میدان‌های نفتی٬ سلاح گروه‌های مخالف دولت و ثروت شخصی سرکردگان آنها را فراهم می‌آورد.

درهمین راستا ژنرال سرگئی رودکووی ، رئیس اداره عملیات عمومی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه تصریح کرد که روز 29 جولای شرکت‌های نظامی خصوصی آمریکا که عناصر آن بیش از 3.5 هزار نفر است٬ تاسیسات نفتی سوریه را تحت پوشش ائتلاف هوایی غارت می‌کردند.

امروز قاچاق نفت سوریه به صورت پنهانی صورت می‌گیرد. گفته می‌شود که نفت این کشور از مناطقی که تحت سیطره دولت نیستند با ماشین‌های شخصی به ترکیه منتقل می‌شود. باید اشاره کنیم که پس از پاک‌سازی مناطق مرزی از لوث وجود تکفیری‌های داعش٬ قاچاق به عراق به ویژه منطقه کرکوک شدت گرفت. در این منطقه قانونی کردن قاچاق نفت سوریه تحت پوشش عراق به آسانی صورت می‌گیرد.

تحریم انرژی سوریه٬ یک استراتژی متعمدانه از سوی آمریکا و هم‌پیمانان آن به منظور اعمال فشار بر این کشور است. آمریکایی ها علاوه بر رصد نفتکش ها٬ به طور فعال سعی در جلوگیری از قاچاق نفت داخل سوریه و یا انتقال آن از مناطق تحت سیطره نیروهای دموکراتیک سوریه به سواحل تحت سیطره دولت دارند.

روشن است که این مسئله٬ ایجاد یک زندگی مسالمت‌آمیز را در سوریه تسهیل نمی‌کند. یک‌چهارم زمین‌های سوریه و نیز بخش بزرگی از منابع نفتی آن همچنان تحت سیطره نیروهای تحت حمایت آمریکا است.

درحقیقت٬ این بخش‌ها تبدیل به مناطق حفاظت شده نظامی و یا صرفا یک منطقه تحت اشغال آمریکا شده‌اند. براساس قوانین بین‌المللی٬ این به معنای آن است که ایالات‌متحده مسئول همه اتفاقات این منطقه از جمله استخراج غیرقانونی و قاچاق منابع انرژی از این کشور است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

icon news

آمریکا همچنان مسلط بر حریم هوایی کردستان سوریه

طبق اعلام یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا، نیروهای آمریکایی همچنان کنترل حریم هوایی د...

آمریکا ترکیه را تهدید به افزایش تحریم ها کرد

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا ترکیه را که تهدید به افزایش تحریم ها کرد مگر آنکه بحر...

نقشه پوتین برای آینده خاورمیانه چیست؟ / عربستان یا ایران کدام یک متحد روسیه خواهند بود؟

عربستان هرچند از متحدان قدیمی آمریکا در منطقه خاورمیانه است، اما از اواسط دوران اوبام...

نظامیان آمریکا و روسیه درباره منافع مشترک گفتگو کردند

امروز دوشنبه، وزارت دفاع روسیه خبر داد که رؤسای ستاد مشترک ارتش آمریکا و روسیه درباره...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news