اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
27 شهریور 1398 27 شهریور 1398
08:40 08:40

گوگل امکان جستجو با اسکرین‌شات را فراهم کرد

 با اسکرین شاتی که دارید می‌توانید درگوگل جستجو کنید. این قابلیت جدیدی است که گوگل برای کاربران برنامه Lens فراهم کرده تا راحتتر از این موتور جستجوگر استفاده کنند.

جستجو با اسکرین‌شات به زودی در گوگل

به گزارش سلام نو، غول فناوری آمریکایی در صدد است تا با افزودن قابلیتی جدید به موتور جستجوی خود و اپلیکیشن گوگل لنز(Google Lens) یافتن مطلب و تصویری خاص را برای کاربران بسیار ساده و تخصصی‌تر از قبل کند. در واقع گوگل به دنبال آن است که به کاربران اجازه دهد با استفاده از نماگرفت (screenshot) به جستجو در نرم‌افزار لنز بپردازند.

اگرچه از مدت‌ها پیش گوگل قابلیت جستجوی تصویری را به موتور جستجوی خود اضافه کرده بود و به کاربران امکان می‌داد تا با آپلود تصویر و حتی با نگاه داشتن دوربین گوشی روی شی یا واژه‌ای خاص اطلاعاتی را راجب آن به دست آورند اما ویژگی جستجو از طریق نماگرفت، تاکنون در هیچ‌ کدام از سرویس‌های گوگل وجود نداشته است.

جستجو با اسکیرین‌شات به زودی در گوگل

امکان جستجوی دقیق‌تر با اسکیرین‌شات در Google Lens

کاربران سیستم عامل اندروید تا کنون قادر بودند پس از گرفتن عکس از تصویر نمایشگر گوشی هوشمند خود آن را ویرایش و یا با دیگران به اشتراک بگذارند ولی از این پس علاوه بر موارد مذکوز می‌توانند از طریق برنامه Google Lens به جستجوی گسترده در مورد آن تصویر در دنیای اینترنت بپردازند.

نکته قابل توجه در ویژگی جدید سرویس گوگل لنز نقش گسترده هوش مصنوعی در جستجوی تصویری است. فناوری هوش مصنوعی امکانات بسیار بیشتری را در اختیار کاربر و برنامه قرار داده است و علاوه بر جستجویی دقیق‌تر، گستره عملکردی نرم‌افزار مورد استفاده را نیز به تا اندازه چشمگیری گسترش می‌دهد.

جستجو با اسکیرین‌شات به زودی در گوگل

هوش مصنوعی ابزارهای ویرایش نماگرفت را نیز توسعه و ارتقاء داده است. تغییر بیشتر و جزئی‌تر در حاشیه عکس و بهبود کیفیت تصویر از موارد جدیدی است که با کمک هوش مصنوعی در گوگل لنز به وجود آمده است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

بدحجابان فضای مجازی به پلیس امنیت اخلاقی معرفی می شوند

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خبر داد به بدحجابان در فضای مجازی برخورد می...

فحش دادن در فضای مجازی جرم است؟

فحاشی در فضای مجازی از نظر قانون جرم بوده و مجازات سنگینی در انتظار فرد فحاش است.

زنی با دل درد به بیمارستان رفت اما بچه به دنیا آورد!

زن ۴۶ ساله ای در آمریکا به دلیل دل درد به بیمارستان مراجعه کرد اما فهمید باردار است و...

برگزاری جشن طلاق جرم است؟

سایت‌هایی در فضای مجازی اقدام به برگزاری مراسم های عجیب و غریب از جمله جشن طلاق می‌کن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news