اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
27 شهریور 1398 27 شهریور 1398
08:40 08:40

گوگل امکان جستجو با اسکرین‌شات را فراهم کرد

 با اسکرین شاتی که دارید می‌توانید درگوگل جستجو کنید. این قابلیت جدیدی است که گوگل برای کاربران برنامه Lens فراهم کرده تا راحتتر از این موتور جستجوگر استفاده کنند.

جستجو با اسکرین‌شات به زودی در گوگل

به گزارش سلام نو، غول فناوری آمریکایی در صدد است تا با افزودن قابلیتی جدید به موتور جستجوی خود و اپلیکیشن گوگل لنز(Google Lens) یافتن مطلب و تصویری خاص را برای کاربران بسیار ساده و تخصصی‌تر از قبل کند. در واقع گوگل به دنبال آن است که به کاربران اجازه دهد با استفاده از نماگرفت (screenshot) به جستجو در نرم‌افزار لنز بپردازند.

اگرچه از مدت‌ها پیش گوگل قابلیت جستجوی تصویری را به موتور جستجوی خود اضافه کرده بود و به کاربران امکان می‌داد تا با آپلود تصویر و حتی با نگاه داشتن دوربین گوشی روی شی یا واژه‌ای خاص اطلاعاتی را راجب آن به دست آورند اما ویژگی جستجو از طریق نماگرفت، تاکنون در هیچ‌ کدام از سرویس‌های گوگل وجود نداشته است.

جستجو با اسکیرین‌شات به زودی در گوگل

امکان جستجوی دقیق‌تر با اسکیرین‌شات در Google Lens

کاربران سیستم عامل اندروید تا کنون قادر بودند پس از گرفتن عکس از تصویر نمایشگر گوشی هوشمند خود آن را ویرایش و یا با دیگران به اشتراک بگذارند ولی از این پس علاوه بر موارد مذکوز می‌توانند از طریق برنامه Google Lens به جستجوی گسترده در مورد آن تصویر در دنیای اینترنت بپردازند.

نکته قابل توجه در ویژگی جدید سرویس گوگل لنز نقش گسترده هوش مصنوعی در جستجوی تصویری است. فناوری هوش مصنوعی امکانات بسیار بیشتری را در اختیار کاربر و برنامه قرار داده است و علاوه بر جستجویی دقیق‌تر، گستره عملکردی نرم‌افزار مورد استفاده را نیز به تا اندازه چشمگیری گسترش می‌دهد.

جستجو با اسکیرین‌شات به زودی در گوگل

هوش مصنوعی ابزارهای ویرایش نماگرفت را نیز توسعه و ارتقاء داده است. تغییر بیشتر و جزئی‌تر در حاشیه عکس و بهبود کیفیت تصویر از موارد جدیدی است که با کمک هوش مصنوعی در گوگل لنز به وجود آمده است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

فیلم‌های سیاه زن خیانتکار به دست همسرش رسید!

 زنی 35ساله داستانی از اغفال شدنش در شبکه های مجازی تعریف کرده و گفت با فیلم های سیاه...

کرونا فروشندگان مواد مخدر را به فضای مجازی کشاند

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت گفت: ویروس کرونا فروشندگ...

تریاک‌کشی یک کودک در فضای مجازی!

سرهنگ داود معظمی گودرزی، سرپرست پلیس فتای تهران بزرگ گفت: منتشرکننده کلیپ تریاک‌کشیدن...

هکر ۱۶ ساله حساب اراکی ها را بهم ریخت!

سرهنگ آنقی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اراک گفت: هکر ۱۶ ساله اراکی با روش ف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news