اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
27 شهریور 1398 27 شهریور 1398
19:10 19:10

فیسبوک عینک هوشمند با مارک ری بن تولید می‌کند+عکس

عینک هوشمند فیسبوک قرار است جای گوشی‌های هوشمند را بگیرد. فیسبوک این عینک را با همکاری ری بن به بازار عرضه می‌کند وقرار است تا سال ۲۰۲۳ به بازار بیاید.

به گزارش سلام نو، این عینک‌ با نام رمز «اوریون» شناخته می‌شود و شرکت ری بن روی مراحل توسعه آن نظارت مستقیم خواهد داشت. این عینک قرار است تجربه واقعیت افزوده مستقل را برای کاربران به ارمغان بیاورد، یعنی نیازی به گوشی همراه نخواهد بود.

عینک هوشمند اوریون می‌تواند بدون نیاز به گوشی همراه به تماس‌ها پاسخ دهد و اطلاعات مورد نیاز کاربران را در صفحه نمایش کوچکی نشان دهد. در نتیجه باعث می‌شود تا حدودی قابلیت‌های آن مشابه گوگل گلس قلمداد شود. همچنین گفته می‌شود اوریون از یک دوربین برای لایو استریم نیز بهره‌مند است تا کاربران بتوانند بخش‌‌های هیجان‌انگیز زندگی خود را به صورت زنده پخش کنند.

عینک هوشمند فیس بوک

شمای عینک هوشمند اوریون

همچنین در بخش دیگری از این گزارش آمده است که همکاری ری بن و فیسبوک محدود به توسعه اوریون نمی‌شود. قرار است ری بن از عینک هوشمند خود با نام رمزی «استلا» رونمایی کند که مشابه اوریون دارای قابلیت لایو استریم خواهد بود. همچنین احتمالا عینک هوشمند ری بن زودتر از اوریون به بازار عرضه شود و به انحصار عینک‌های اسپکتکلز اسنپ پایان دهد.

همچنین با توجه به این که ری بن بر مراحل توسعه این عینک‌ها نظارت دارد، می‌توان انتظار داشت که عینک‌های اوریون و استلا از طراحی‌های زیبایی برخوردار باشند و به نوعی پای تکنولوژی را به عرصه مد نیز باز کنند.

این اولین تجربه فیسبوک از تکنولوژی واقعیت افزوده یا مجازی نیست و می‌دانیم که فیسبوک با اکیلس به خوبی جای پای خود را در بازار تکنولوژی واقعیت مجازی محکم کرده است. در نتیجه می‌توان احتمال موفقیت این عینک‌ها را تا حدودی مثبت ارزیابی کرد.

/دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

عینک هایی که جایگزین گوشی هوشمند می شوند!

اپل در حال برنامه ریزی برای تولید عینک های واقعیت افزوده تا سال 2023 است که جای گوشی ...

این عینک ساعت بدن را تنظیم می کند+عکس

شرکت آلمانی "اوسرام" از عینک های هوشمندی به نام "کرونوجی" رونمایی کرده که  نوری را که...

رونمایی از عینک هوشمند توسط اپسون

 شرکت اپسون به تازگی از عینک هوشمند Moverio BT-30C رونمایی کرده است.

جاسوس‌های فیس‌بوکی!

برخی اپلیکیشین ها در فیس بوک فقط کار جاسوسی را بر عهده دارند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news