اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
27 شهریور 1398 27 شهریور 1398
20:30 20:30

تنگه ابوقریب و آژانس شیشه‌ای میهمان قاب شیشه‌ای

صدا و سیما ویژه برنامه‌هایی برای بازگشایی مدارس و همچنین هفته دفاع مقدس تدارک دیده است که از جمله آنها پخش فیلم‌های سینمایی پرطرفدار تنگه ابوقریب و آژانس شیشه‌ای است.

هفته دفاع مقدس در قاب تلویزیون

به گزارش سلام نو، فیلم‌های سینمایی دفاع مقدسی، مستند، وله‌، نماهنگ‌های دفاع مقدس، برنامه‌های گفتگو محور، ارتباط زنده با مدارس و ... از جمله ویژه برنامه‌های شبکه‌ها است که روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

برنامه گفت و  گو محور «خاک پاک» درباره رشادت های رزمندگان در جبهه های دفاع مقدس که در ۶۰ دقیقه در مرکز بسیج تولید شده است.

مستند «متخصصان» که در ۶ قسمت ۱۵ دقیقه ای با موضوع خاطرات تکنسین های ایرانی است که قبل از انقلاب در کنار مستشاران خارجی کار می کردند و بعد از انقلاب و در دروان جنگ توانستند به تخصص و توانایی انجام کارهای مهم نظامی، مخابراتی و نفتی دست پیدا کنند.

برنامه های «فرمول یک»، «آفتاب شرقی» و «سیمای خانواده» و .. هم محتوای برنامه شان را متناسب با این ایام انتخاب می کنند.

شبکه دو سیما

برنامه «با ما بیا»  به صورت زنده مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸را پوشش می‌دهد. در این برنامه که به تهیه‌کنندگی مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی یکشنبه ۳۱ شهریور و دوشنبه اول مهرماه ساعت ۱۵ روانه آنتن می‌شود طی دو ویژه‌برنامه به جشن شکوفه‌ها و جشن آغاز سال تحصیلی پرداخته می‌شود.

گروه کودک و نوجوان همچنین پنجشنبه و جمعه (۲۹ و ۳۰ شهریور) ساعت ۱۵:۳۰ برنامه «مسابقه محله» به تهیه‌کنندگی مسعود روشن‌پژوه را تدارک دیده که با حضور در مدارس مختلف به برگزاری مسابقه و ایجاد فضای شور و نشاط میان کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

«زنده‌باد زندگی» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه‌کنندگی محمد جعفر خسروی دوشنبه اول مهرماه از ساعت ۷ تا ۹:۳۰ با دعوت از مهمانان مختلف و ارتباط با مدارس کشور به صورت زنده آغاز سال تحصیلی را پوشش خواهد داد.

همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه‌برنامه «پلاک» که یک برنامه گفتگومحور است به نمایش همدلی، برادری و همراهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ارتش و سپاه پیرامون مهم‌ترین عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد. این برنامه کاری است از گروه سیاسی شبکه دو که از شنبه ۳۰ شهریور ساعت ۱۹:۴۰ روانه آنتن می‌شود.

«مدافعان شهر» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا راوش و علی فاتحی و کارگردانی محمدحسن عموری روایتگر مقاومت مردم گیلان غرب در جریان تجاوز ارتش رژیم بعث عراق در غرب کشور و رشادت‌های رزمندگان جان برکف است. این برنامه از یکشنبه ۷ مهرماه ساعت ۱۹:۴۰ روانه آنتن می‌شود.

مستند «آمریکا بدون رتوش» یکی دیگر از تدارکات شبکه دو سیماست که در ۱۲ قسمت تهیه شده و به مساله افول و فروپاشی آمریکا و دلایل آن می‌پردازد. این مستند از شنبه تا سه‌شنبه حوالی ساعت ۱۹:۲۵ روانه آنتن خواهد شد.

«نغمه‌های ماندنی» عنوان یکی از برنامه‌های گروه کودک و نوجوان شبکه دوسیماست که با پخش کلیپ‌های زیبا با حضور کودکان و نوجوانان و با بهره‌مندی از بازتولید سرودها و نغمه‌های ماندگارِ سال‌های پر افتخار دفاع مقدس حوالی ساعت ۱۵:۴۰ روانه آنتن می‌شود.

یکی از مستندهای در نظر گرفته شده به مناسبت هفته دفاع مقدس «ارتش فدای ملت» است که به گفتگو با فرماندهان و امرای ارتش در خصوص دفاع مقدس می پردازد. این مستند یکشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۴ روانه آنتن می‌شود.

همچنین مستند «روایت سال‌های خاطره‌انگیز» دوشنبه اول مهر ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این مستند به گفتگو با چهره‌های شاخص ورزشی و هنری با فرمانده محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص خاطرات شیرین سال‌های انجام خدمت مقدس سربازی در ارتش اختصاص دارد.

برنامه گزارش‌محور «نمادو» با پخش گزارش‌های مردمی از رویدادهای مختلف در هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس در فواصل برنامه‌ها تقدیم مخاطبان خواهد شد. همچنین پخش مستندهای کوتاه و بلند در حوزه دفاع مقدس از دیگر تدارکات این شبکه برای این ایام است.

افزون بر این فیلم‌های سینمایی در گونه دفاع مقدس همچون «ماهورا»، «گردنه»، «گلوگاه شیطان»، «نامه» و ... نیز در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.

تمامی برنامه های جاری شبکه متناسب با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی تولید و پخش خواهند شد.

شبکه سه سیما

«امتداد» به کارگردانی سیدمهدی امیری، ویژه برنامه دفاع مقدس شبکه سه سیما است که در این ایام پخش می شود.

«امتداد» برنامه‎ای گفتگو محور است که با اجرای حسن شمشادی در هر قسمت با دعوت از راویان ایرانی و عراقی با پخش آیتم ها و مستند تولید شده به معرفی آنها می پردازد.

حاج حسین یکتا، حاج حسین کاجی، امیر سرتیپ دربندی، محمد احمدیان، ابوالفضل کاظمی و مریم کاتبی میهمانان عراقی و ایرانی هستند که در این برنامه با آنها گفتگو خواهد شد.

مجموعه ای از فیلم‎های سینمایی مربوط به دفاع مقدس از جمله «حمله به اچ ۳»، «مهاجر»، «چ» و«آژانس شیشه‎ای» در این ایام از شبکه پخش می شود.

فیلم‎های سنمایی از جمله فیلم هایی هستندکه در این ایام پخش می شود.

«چلچراغ» برنامه ای متناسب با دفاع مقدس است که به روایت قصه‎های دوران دفاع مقدس می پردازد.

«چهل و سه روز» مستندی است که نقش مهم ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس را به تصویر می کشد. این مستند چهار قسمتی به کارگردانی داوود مرادیان روی آنتن می رود.

شبکه چهار سیما

مجموعه «آنسوی داستان» با نویسندگی رحیم مخدوم و تهیه کنندگی قاسم اورنگی، به معرفی کتاب هایی از ماندگار ترین کتاب های هشت سال دفاع مقدس از زبان نویسندگان کتاب ها که گاهی خود نویسندگان نیز در جنگ حضور داشتند و یا زبان بازماندگان جنگ روایت شده، می پردازد.مجموعه «آنسوی داستان» از ۳۱ تا ۴ شهریورماه هر روز ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه چهار پخش می شود.

«رمز عبور» به تهیه کنندگی فرج آلادین در دو قسمت شنبه و یکشنبه ساعت ۱۳:۳۰ پخش می شود. این مستند نیز در قالب گزارشی با چهار فرمانده دفاع مقدس سردارافشار، سردار غلامی، سردار مهرپویا و سردار مولایی در خصوص مدیریت جهادی در زمان جنگ به گفتگو می‌پردازد.

امیرحسین طاهری گویندگی و محمد یوسفی نویسندگی این مجموعه دو قسمتی را برعهده داشته اند.

مستند «هدایت الله» به روایت زندگی پر فراز و نشیب نویسنده کتاب زندگینامه مقام معظم رهبری می پردازد. این مستند برگرفته از زندگی هدایت الله بهبودی نویسنده کتاب شرح اسم می باشد که موضوع کتاب زندگینامه حضرت آیت اله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب می باشد.

«هدایت الله» توسط سجاد ریاحی کارگردانی شده و تهیه کنندگی آن را خانه مستند انقلاب اسلامی برعهده داشته است .

این مستند ۳۱ شهریورماه بعد از پخش برنامه «شب های هنر» به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

مجموعه «سینمای مقدس» به کارگردانی ضیاء حاتمی کاری پژوهشی و جامع درباره تاریخ سینمای دفاع مقدس است که در آن با عوامل و کارگردانان سینمای دفاع مقدس، گفتگو شده است.

در این برنامه که هر شب ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش می شود در هر قسمت به یک فیلم شاخص سینمای دفاع مقدس پرداخته و در ابتدای هر قسمت درباره فیلم مورد نظر و آثار مشابه آن صحبت می شود.

در این مجموعه فیلم‌های «خداحافظ رفیق»، «دیده بان»، «هور در آتش»، «پرواز در شب»، «دکل»، «بر بال فرشتگان»، «تونل»، «خلبان»، «سجاده آتش»، «فرزند خاک»، «دوئل»، «شیار ۱۴۳»، «ایستاده در غبار» و «اروند»، با حضور و مصاحبه با عوامل فیلم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سینماگرانی همچون سیداحمد میرعلایی، محمدعلی باشه‌آهنگر، شبنم مقدمی، علیرضا زرین‌دست، سعید سعدی، عبدالحسن برزیده، جمال شورجه، رضا ایرامنش، مهدی فقیه، جلیل فرجاد، علی دهکردی و ... جلوی دوربین ضیاء حاتمی رفته اند.

این مجموعه که پخش آن از ۲۳ شهریور ماه هر شب در شبکه چهار سیما آغاز شده و فصل دوم آن از ۳۱ شهریور ماه به روی آنتن می رود.

برنامه های روتین شبکه چهار سیما همچون «طلوع»، «چرخ» و «شب های هنر» طبق روال پخش آن ادامه می یابد و به موضوعات مرتبط با دفاع مقدس می پردازند.

شبکه پنج سیما

فصل اول برنامه تولیدی ـ ترکیبی «چهل ستون» با محوریت معرفی دستاوردهای امنیتی ـ دفاعی کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی، در هفته دفاع مقدس به مدت ۱۰شب از ۳۱ شهریورماه روانه آنتن می شود.

این برنامه کاری از گروه سیاسی شبکه پنج به تهیه کنندگی محمد حسین سعادتی، در هر قسمت میزبان فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

در این برنامه فرماندهان نظام روبروی ۱۰ جوان می نشینند (پنج خانم و پنج آقا) و پاسخگوی ابهامات و دغدغه های جوانان نسل چهارم انقلاب هستند.

برنامه ترکیبی «چهل ستون» بخش اصلی آن را گفتگوی گرم و صمیمانه جوانان با فرماندهان تشکیل می دهد.

در دیگر بخش های این برنامه می توان به دو بخش موشن گرافیک معرفی مهمان و معرفی دست آوردهای هر نیرو، دعوت از مهمانانی در باغ موزه دفاع مقدس مرتبط با موضوع هر قسمت از برنامه، خلاصه قسمت قبل اشاره کرد.

«چهل ستون» اشاره به ۴۰ شخص تاثیرگذار کشور دارد که بی واسطه با جوانان در فضایی صمیمی به صحبت و گفتگو می نشینند.

سردار علی فدوی (جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، امیر سیاری معاونت هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ... مهمانان این برنامه هستند. یکی از ویژگی های این برنامه حضور جوانان در ساخت و تولید آن هستند.

واحد تامین برنامه شبکه پنج سیما، برای این ایام جشنواره ای از فیلم های سینمایی دفاع مقدس را تدارک دیده است. این جشنواره از ۲۴ شهریورماه هرشب  ساعت ۲۱:۳۰ با پخش یک فیلم سینمایی در ژانر دفاع مقدس به استقبال این هفته رفته است. «کانی مانگا»، «چ»، «عقاب ها»، «دوئل»، «کیمیا»، «تنگه ابوقریب» و... فهرست فیلم های این جشنواره است.

«آبروی کوچه ها» کاری از گروه معارف شبکه پنج سیماست که در هفته دفاع مقدس بر روی آنتن می رود. این برنامه دارای آیتم هایی همچون روایتگری جنگ، تهیه مستند از محل زندگی شهید، مصاحبه با خانواده شهید و همرزمان، پخش تصاویری موجود از شهید، تیتراژ و .... با تهیه کنندگی پیام ابراهیم پور است.

برنامه «آبروی کوچه ها» با دعوت از همرزمان و اهالی محله در لوکیشن برنامه به معرفی شهید، بیان خاطرات زندگی و لحظه شهادت ایشان، نمایش عکس ها و یادگاری های برجای مانده از شهید و .... می پردازد.

برنامه «دست خط» در هفته دفاع مقدس میزبان امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جهموری اسلامی ایران است. این برنامه جمعه ۲۸ شهریورماه ساعت ۱۷ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

برنامه «به خانه بر می گردیم» با دعوت از خانواده رزمنده گان این دوران، تهیه میان برنامه های مناسبتی هفته دفاع مقدس و..... با مخاطبان همراه می شود. این دو برنامه کاری از گروه خانواده و کودک است.

گروه تهران و شهروندی با برنامه گفتگو محور «تهران ۲۰» نیز در هفته دفاع مقدس معطوف به این ایام خواهد بود.

برنامه «در شهر» نیز به پوشش رسانه ای و تصویری برنامه های این ایام می پردازد.

شبکه هفت سیما

برنامه «فرصت برابر» به تهیه کنندگی مرتضی یعقوبی از ۳۰ شهریور ماه به مدت ۳ روز به صورت ویژه ساعت ۱۶، با پخش آیتم نوستالوژی به این مقوله می پردازد.

برنامه «دوربین هفت» به تهیه کنندگی هادی خدادی در این ۳ روز از ۳۱ شهریور ماه تا ۱مهر ماه گزارش های متناسب با آغاز سال تحصیلی از دانشگاه ها و مدارس خواهد داشت.

برنامه «صبحی دیگر» یکشنبه ۳۱ شهریور ماه به صورت ویژه به جشن شکوفه ها می پردازد. همچنین در روز دوشنبه ۱ مهر ماه با ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی روی آنتن می رود.

این برنامه با دعوت از هنرمندان، معلمان، اساتید، خاطرات معلمان و دانش آموزان را بازگو می کند. در بخشی دیگر با بازسازی و اجرای دانش آموزان موسیقی نوستالوژی و خاطره انگیز شروع مدارس سال های قبل را زنده می کند. برنامه «صبحی دیگر» به تهیه کنندگی سید رامین موسوی ملکی و اجرای نیما کرمی از ساعت ۷صبح تا ۱۰:۳۰ روی آنتن شبکه هفت سیما می رود.

برنامه «پرسشگر» با دعوت از وزیر آموزش و پرورش، مسئولین آموزش عالی و معاونین این وزارتخانه به مقوله آغاز سال تحصیلی جدید می پردازد.

برنامه «پرسشگر» به تهیه کنندگی سعید نوری آزاد جمعه ۲۹ شهریورماه ساعت ۲۰ از شبکه هفت سیما پخش می شود.

گفتنی است، ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی جدید دوشنبه ۱مهر ماه از دانشگاه صداو سیما از ساعت ۹ تا ۱۲به صورت زنده از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «هفت نشان»، به تهیه کنندگی آرش رضوانی از ۳۱ شهریور تا ۷ مهرماه؛ عملیات دوران جنگ  تحمیلی و خاطرات ایام جنگ را روایت می کند. در این برنامه جوان ترین ها، جوان ترین خلبان، جوان ترین رزمنده و جوان ترین فرمانده هان دوران جنگ معرفی می شوند.

برنامه «هفت نشان» میزبان امیرخلبان انصاری، امیر حسین خلیلی، خلبان، سرهنگ محمدعلی شریف نصب، سردار کریم پور مشاور فرمانده کل سپاه، سردار محسن سوهانی، سردار عبدالفتاح اهوازیان، جانباز، سردار رضا مهری و... خواهد بود.

گزارش مردمی، معرفی عملیات ها، معرفی موزه انقلاب اسلامی، بحث و گفتگو با مهمانان در رابطه با دفاع مقدس از آیتم های برنامه می باشد.

برنامه «سرداران روستا» در هفته دفاع مقدس از شنبه ۳۰ شهریور ماه ساعت ۲۳ از شبکه هفت سیما پخش می شود.

دراین برنامه عده ای از جانبازان که در روستا ها کارآفرینی کرده اند به بیان خاطرات خود از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس می پردازند.

شبکه قرآن و معارف سیما

«تلاوت قرآن کریم» با حضور قاریان ممتاز قرآن کریم در این ایام ساعت ۷ و ۱۷ پخش می شود. این برنامه تلاوت های تولید شده در مناطق جنگی را نمایش می دهد.

برنامه «روزی بهتر» منعطف با هفته دفاع مقدس هر روز ساعت ۹ روی آنتن می رود.

برنامه ترکیبی «حریم امن» با موضوع جهاد هر روز ساعت ۱۹:۳۰ از صحن انقلاب حرم رضوی پخش می شود.

مستند «سوره های سرخ» که به معرفی شهدای قرآنی دفاع مقدس می پردازد، در این ایام ساعت ۱۷:۱۵ روی آنتن می رود.

برنامه «ایستگاه نیایش» به مناسبت مهرماه و شروع سال تحصیل از شنبه ۶ مهرماه با موضوع نماز و نوجوانان به روی آنتن خواهد رفت. این برنامه کاری است از گروه تلاوت و نغمات دینی که به مدت۳۰ دقیقه ساعت ۱۱:۱۰ دقیقه  و با اجرای سهیل فدایی و کارشناسی حجج اسلام بهشتی، سرلک و  محسنی پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «روز اول مهر» کاری است از گروه جلسات و مسابقات قرآنی که با پوشش مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه شاهد سید جعفر شهیدی همراه است. در این برنامه آیتم های متنوعی مثل سخنرانی و تلاوت قرآن و ... گنجانده شده است. این برنامه از ساعت ۸ الی ۹ صبح اول مهرماه پخش می گردد.

شبکه مستند

مستند «قلمستان» در ایام دفاع مقدس از شبکه مستند پخش می شود، این مجموعه مستند درباره معرفی نویسندگان ادبیات دفاع مقدس می باشد که شخصیت ها، دلاور مردان و حوادث ۸ سال جنگ را به قلم خود به ثبت رسانده اند. محمدحسین قدمی، مهناز فتاحی، نصرت الله محمودزاده، یحیی نیازی، حمید حسام، بهناز ضرابی زاده و فاطمه دوست کامی از جمله این نویسندگان هستند.

« رزم آهنگ» مستند است که در آن به بررسی روند تهیه و ساخت آهنگ ها و ترانه های دوران انقلاب و بعد از آن پرداخته می شود. این لشکر صاحب زمان و پرتره صادق آهنگران دو ترانه مرتبط با این ایام است که روند تولید آن نمایش داده می شود.

مجموعه برنامه «راه های افتخار» روایتی مستند از مهندسی رزمی در دوران دفاع مقدس است که به صورت مستند در این ایام پخش می شود.

«غوغای بی هیاهو» برنامه دیگری است که این شبکه برای بازگشایی مدارس تهیه کرده و روی آنتن می فرستد.

شبکه افق

مجموعه مستند «پسران گمبوعه»، روایتی از هشت سال جنگ تحمیلی از زبان اهالی خوزستان، در ۶ قسمت و با مدت زمان هر قسمت ۳۰ دقیقه برای پخش در نظر گرفته شده است. پسران گمبوعه از ۲۳ شهریور ساعت ۲۰روی آنتن رفته است.

مستند «جام در آفساید» پیرامون حضور ایران در جام ملت‌های فوتبال آسیا در هنگامه جنگ تحمیلی هم به مدت ۴۲ دقیقه از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

مجموعه مستند «در محاصره» نیز از ۲۹ شهریورماه هر شب ساعت ۲۰ پخش خواهد شد.

«نبردهای ماندگار» عنوان مجموعه مستند دیگری است که به بررسی عملیات‌های مهم و تاثیرگذار دوران دفاع مقدس می‌پردازد و در چهار قسمت ۳۹ دقیقه‌ای آماده پخش از شبکه افق است.

سه مستند تک قسمتی دیگر هم برای پخش در هفته دفاع مقدس از شبکه افق سیما در نظر گرفته شده‌اند؛ «زمستان آن سال‌ها» مستندی ۳۰ دقیقه‌ای درباره کم سن و سال‌ترین شهید دفاع مقدس و «گزارش آخر» روایتی از زندگی و فعالیت‌های غلامرضا رهبر، مردی که عناوینی همچون شهید مفقودالاثر و جاویدالاثر پیش از نامش، نمایانگر حقیقت وجودی‌اش هستند.

«روز آژادی» عنوان دیگر مستندی است که با مدت زمان ۳۰ دقیقه روایتی نو از آزادی خرمشهر از زبان رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهید احمد کاظمی را ارائه می‌کند.

مجموعه «نیمه پنهان ماه» شامل گفت‌وگو با همسران شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با اجرای زینب ابوطالبی هم چهارشنبه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه افق پخش می‌شود.

مجموعه «سینمای مقدس» هم به مناسبت هفته دفاع مقدس و با موضوع فیلم‌هایی با موضوع هشت سال جنگ تحمیلی ساخته شده و در هفت قسمت ۴۰ دقیقه‌ای برای پخش از شبکه افق در نظر گرفته شده است. این مستند هر روز ساعت ۱۷روی آنتن می‌رود.

شبکه سلامت

این شبکه برای بازگشایی مدارس میان برنامه ای تدارک دیده است که در سه باکس صبح و بعداز ظهر و شب پخش می شود.

آخرین اطلاعات و وضعیت خیابان های تهران در هفته اول بازگشایی مدارس در میان برنامه های ترافیکی نمایش داده می شود.

برنامه «همین امروز ـ همین امشب» نیز به موضوعاتی چون رعایت نکات ایمنی و ترافیکی در ایام بازگشایی مدارس می پردازد.

برنامه های نوستالوژی «بازم مدرسم دیر شد»، «مدرسه موش ها»، «گلبول ها» و موسیقی های مرتبط با ماه مهر از دیگر برنامه های این شبکه است که روی آنتن می رود.

در هفته دفاع مقدس مجموعه «ستارگان سپید» به تهیه کنندگی صائبی، هر روز ساعت ۱۷ پخش می شود.

مستندهایی ویژه دفاع مقدس نیز هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از این شبکه پخش می شود.

«درد و بازوی مرد» در خصوص راه اندازی بیمارستان های صحرایی؛ «راه رهنمون» خاطرات پزشکان در جنگ تحمیلی؛ «قرص ماه» مستند شهید دکتر محمدمهدی فقیهی؛ «۱۸ درصد» در خصوص نحوه درمان مجروحان شیمیایی ۱۸ درصد و ... از جمله مستندهایی هستند که از شنبه ۳۰ شهریور تا سه شنبه ۲ مهر ماه روی آنتن می رود.

از چهارشنبه ۳ مهر ماه به مدت سه شب؛ سه قسمت از مستند «وزرا» به تهیه کنندگی صائبی، پخش می شود.

مستندهای «قاضی زاده هاشمی»، «دکتر ملک زاده» و «دکتر منافی» هر شب ساعت ۲۰:۳۰ روی آنتن می رود.

در شب شنبه ۳۰ شهریور با تغییر ساعت رسمی کشور با دو برنامه «خورشید باش» و «سپیدجامگان» روی آنتن می رود.

شبکه کودک

پویانمایی «کلاس اولی ها» در ۳۰ قسمت ۱۰ دقیقه ای از ۷ مهر ماه روزهای فرد ساعت ۱۵:۴۵ از کانال نهال پخش می شود.

پویانمایی «شجاعان» در ۲۰ قسمت ۲۰ دقیقه ای از شنبه ۳۰ شهریور ماه روزهای زوج ساعت ۱۸:۳۰ روی آنتن کانال نهال می رود.

پویانمایی «خاکریزهای نمکی» در ۱۳ قسمت ۱۰ دقیقه ای از ۳۱ شهریور ماه روزهای فرد ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه  از کانال نهال پخش می شود.

نماهنگ «اولی ها» به مدت زمان ۳ دقیقه به شور و نشاط رفتن به مدرسه می پردازد و از اول مهرماه از کانال پویا پخش می شود.

شبکه امید

ویژه برنامه «فوق العاده» در قالب جنگ نوجوانانه با موضوع بازگشایی مدارس و بزرگداشت هفته دفاع مقدس با رویکرد شهدای نوجوان و شهدای معلم ساعت ۱۸ با اجرای رامتین چیت سازان روی آنتن این شبکه پخش خواهد شد.

با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس، برنامه «پرانتز باز» به بررسی اخبار و رویداهای هفته دفاع مقدس در حوزه نوجوان با حضور کارشناسان مربوطه برای تبیین دفاع مقدس و همچنین اطلاع رسانی درباره رویدادهای مرتبط با دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی می پردازد. این برنامه ساعت ۲۰ با اجرای مشترک محسن محبی و زهرا خردمند نیک پخش می شود.

برنامه صبحگاهی «خروسخون» با گزارش هایی از دانش آموزان در راه مدرسه و شور و نشاط ایام تحصیل و همچنین دیدن دوباره دوستان در حیاط مدرسه به تهیه کنندگی میر وهاب الدین عالمی از اول تا پنجم مهر هر روز ساعت ۶:۱۵ پخش خواهد شد.

برنامه «زنگ ورزش» از یکم تا سی ام مهر هر روز ساعت ۷ صبح، ورزش و نرمش صبحگاهی دانش آموزان مدارس پایه اول و دوم متوسطه را به تصور می کشد.

برنامه «رسانش» به بررسی و تحلیل دو فیلم سینمایی دفاع مقدس در حوزه نوجوان با عنوان «تا آمدن احمد» و «شجاع مرد کوچک» می پردازد.

«رسانش» به تهیه کنندگی محمودرضا منتظری و اجرای سینا هوشمندی نژاد از۳۰ شهریور تا ۱ مهر ساعت  ۱۶:۳۰ پخش خواهد شد.

برنامه «بازی ویزیون» با موضوع دفاع مقدس به معرفی و تحلیل بازی های رایانه ای کشورمان مانند والفجر ۸، عملیات انهدام، شکست حصر، مسیر عشق زیر صفر می پردازد.

«دفترچه خاطرات» که برنامه مناسبتی شبکه امید است با حضور کارشناسان مربوطه دکتر عباس علی بخشی و محمود صلاحی به بیان حوادث و وقایع آغازین جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن متجاوز در سال های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین درباره رشادت های فرماندهان دفاع مقدس صحبت خواهند پرداخت. این برنامه به تهیه کنندگی روح الله عبدالهی روز ۳۱ شهریور و ۷ مهر ساعت ۱۵ پخش می شود.

مجموعه پویا نمایی «شجاعان» نیز به رشادت ها و دلیری های یک گروه از خلبانان هوانیروز ارتش را به تصویر می کشد که در مأموریت ها و عملیات های مختلف دوران مقدس حضور داشتند.این پویا نمایی از ۲۳ شهریور تا ۷ مهر هر روز ساعت ۱۰ از شبکه امید در حال پخش است.

از فیلم های سینمایی که در هفته دفاع مقدس از شبکه امید پخش خواهد شد، می توان به فیلم «تا آمدن احمد»، «بالا بان» و «جزیره گنج» اشاره کرد، که از سوم تا پنجم مهر ساعت ۲۲:۳۰ پخش می شود.

شبکه نمایش

با آغاز هفته دفاع مقدس این شبکه از شنبه، ۳۰ شهریور ماه، هر روز ساعت ۱۳ در بخش فیلم های ایرانی به استقبال این مناسبت می رود.

فیلم سینمایی «جاسم به جبهه می رود» به کارگردانی مسعود تکاور محصول ۱۳۹۸ است که روز شنبه ۳۰ شهریور پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی «شعله در باد» به کارگردانی فرهاد مهرانفر محصول ۱۳۹۰ روز یکشنبه ۱ مهر ماه همزمان با بازگشایی مدارس از این شبکه پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی «تصمیم منطقی» به کارگردانی وحید حسینی محصول ۱۳۹۵روز دوشنبه ۱ مهر ماه پخش می شود.

فیلم سینمایی «من+دشمن» به کارگردانی محمد نیاکانی محصول ۱۳۸۰روز سه شنبه ۲ مهر ماه از این شبکه پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به کارگرانی مریم دوستی محصول ۱۳۹۵ روز چهارشنبه ۳ مهرماه پخش می شود.

فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق» به کارگردانی بهزاد بهزاد پور محصول ۱۳۸۲ روز پنجشنبه ۴ مهر ماه از این شبکه پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی «خانه ای کنار ابرها» به کارگردانی سید جلال دهقانی اشکذری محصول ۱۳۹۲ روز جمعه ۵ مهر ماه پخش می شود.

فیلم سینمایی «شیپورچی» به کارگردانی سید وحید حسینی محصول ۱۳۹۲ روز شنبه ۶ مهرماه از این شبکه پخش خواهد شد..

فیلم سینمایی «چند پاره از داستان اسماعیل» به کارگردانی سعید نقد زاده محصول ۱۳۹۳ روز یکشنبه ۷ مهرماه پخش می شود.

شبکه نسیم

مجموعه نمایشی «خاک سرخ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، از شنبه ۳۰ شهریور ماه هر شب ساعت ۲۲ از این شبکه پخش خواهد شد.

«خاک سرخ» به تهیه کنندگی منوچهر محمدی در ۱۵ قسمت ۳۰ دقیقه ایی در این ایام از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

برنامه تولیدی «نمای رادیو» کار مشترک شبکه های نسیم سیما و نمایش رادیو است که هر شب ساعت ۲۰:۴۵ از این شبکه پخش می شود.

در بخش تامینی این شبکه در بخش «نسیم یادها» و «نمای ایرانی» برنامه های نمایشی دفاع مقدس پخش خواهد شد.

شبکه جام جم

به مناسبت هفته دفاع مقدس، برنامه «آن سوی داستان» از تاریخ ۳۰ شهریور تا ۷ مهر، ۳۰ دقیقه بامداد به وقت تهران پخش خواهد شد.

فیلم­های سینمایی «صدای پای من» و «زیباتر از زندگی» به ترتیب در تاریخ ۳۰ و ۳۱ شهریور، ساعت ۱۹ به وقت تهران به روی آنتن این شبکه خواهند رفت.

مستند «۴۸» از تاریخ ۱ تا ۷ مهر، هر روز ساعت ۲۰ و «روایت ریحانه» در تاریخ ۲ مهر، ساعت ۱۹ از دیگر برنامه­هایی هستند که در هفته دفاع مقدس پخش می­شوند.

در تاریخ ۶ مهر فیلم سینمایی «بچه­های خرم» ساعت ۱۹و در تاریخ ۷مهر، دو فیلم سینمایی «صدای پای فرهاد» و «تنگه ابوغریب» به ترتیب در ساعت­های ۳۰: ۰۰ و ۱۹ پخش خواهند شد.

مرکز صبا

مرکز پویانمایی صبا با ۲۱ عنوان انیمیشن اعم از سریال و فیلم های کوتاه و بلند به استقبال هفته دفاع مقدس می رود. این تعداد برنامه در مدت زمان ۵۷ ساعت برای نمایش به شبکه های مختلف سیما معرفی و پیشنهاد شده است.

سریال پویانمایی «شجاعان ۱ و ۲» در ۵۲ قسمت به مدت ۱۸ ساعت و ۴۰ دقیقه درباره یکی از تیم های عملیاتی است که به قرارگاهی در منطقه جنوب به نام قرارگاه عقاب اعزام شده و در هر قسمت، مأمور انجام یک عملیات حیاتی و البتّه خطرناک می شوند. سیاوش زرین آبادی کارگردان، علیرضا گلپایگانی تهیه کننده و دانش گیتی نویسندگی این مجموعه را برعهده دارند.

انیمیشن های «فرزندان آفتاب» در ۲۶ قسمت؛ «همسنگران ۱» در ۱۳ قسمت؛ «همسنگران ۲» در ۲۶ قسمت؛ «ایران ما» در ۱۹ قسمت؛ «بهاران» در ۱۴ قسمت؛ «پلاک ۱ و ۲» در ۱۴ قسمت؛ «نشانه های روشنی» در ۱۳ قسمت؛ «بچه های ایران» در ۸ قسمت؛  فیلم های «شیرهای آلواتان»، «پرنده»، «آزاده قهرمان»، «دستی از غیب»، «رقص قاصدک»، «شجاع مرد کوچک»، «گنجشک ناز و زیبا»، «نردبان» و کلیپ های «جهادگر»، «خلبان»، «عکاس» و «پسر فداکار» از دیگر برنامه های پویانمایی تولید مرکز صبا است.

همچنین مرکز پویانمایی صبا با تولید ۸ عنوان برنامه انیمیشن به مدت ۱۸ ساعت با موضوع مدرسه، دانش آموز و تحصیل علم به استقبال ماه مهر می رود. مرکز صبا این برنامه ها را برای نمایش تلویزیونی به شبکه های سیما معرفی و پیشنهاد داده است.

سریال ۲۶ قسمتی پویانمایی « قهرمانان مدرسه» که در آن سه نفر از بهترین های مدرسه به نام های عرفان، سینا و فراز که به ترتیب در کاردستی با قطعات جورچین، کار با رایانه و ورش مهارت دارند، توسط معلم مدرسه انتخاب می شوند و ماموریت دارند که شهر را از دست گروه خلافکاری که در شهر اصراف می کنند نجات دهند و در هر قسمت موفق به انجام ماموریت خود می شوند. کارگردان این مجموعه فرخ یکدانه و تهیه کننده آن شهاب کسرایی است.

همچنین دیگر مجموعه های مناسبتی این مرکز عبارتند از: سریال های پویانمایی «جیرجیر و جانا » در ۲۹ قسمت، «آقا معلم و بچه ها» در ۲۶ قسمت، «زنگ مدرسه» در ۱۵ قسمت، «این جوری بهتره»، «طلایه» در ۷ قسمت و فیلم کوتاه «پسر کاغذی» و کلیپ موزیکال «پاییز».

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آیا سریال پر حاشیه «کتونی زرنگی» از تلویزیون پخش می‌شود؟

ساخت سریال طنز«کتونی زرنگی» که با مضمون انتخابات تولید شده بود، اجازه پخش نگرفت و به ...

رسانه ملی چه مشکلی با جشنواره فیلم فجر دارد؟

سازمان صداوسیما با دریافت ۴۰۰ کارت برای پوشش جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر اما عملکرد نام...

به خاطر روز صفر خودم را تعلیق کردم / تلویزیون با مردم قهر است / تلویزیون را روشن نمی‌کنم چون مدام دروغ می‌گویند

بازیگر فیلم «روز صفر» در خصوص سختی‌های کار در این فیلم گفت: بنده به خاطر این فیلم خود...

حذف نوشابه از صدا و سیما!

 علی دارابی، معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما گفت:مصرف بالای نوشابه از آسیب‌های ج...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news