اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
27 شهریور 1398 27 شهریور 1398
20:00 20:00

خطرات نشسته خوابیدن برای قلب را بدانید!

نحوه خوابیدن بر قلب تاثیر مستقیم دارد و بهترین حالت به پشت خوابیدن است. بدترین حالت هم نشسته خوابیدن است که باعث تورم می‌شود.

به گزارش سلام نو، اسپوتنیک نوشت: «متخصص قلب بدترین حالت‌های خواب برای قلب را برشمرد. بهترین حالت خواب برای بدن انسان بر پشت خوابیدن است اما افرادی که دوست دارند به پهلو یا روی شکم بخوابند باید به فکر عواقب جانبی آن باشند.

والری سادووی، متخصص قلب و وزیر بهداشت و بهداری کریمه در این خصوص گفت: حالت خوابیدن به پهلو برای ستون فقرات مضر است و بر شکم باعث افزایش فشار در داخل شکم می‌شود. خوابیدن در حالت نشسته خطرناک‌تر است. این حالت تأثیر بدی بر قلب دارد و باعث افزایش فشار داخل شکم و بروز تورم می‌شود.

سادووی همچنین این افسانه را رد کرد که یک ساعت خواب روزانه مساوی دو ساعت خواب شب است. متخصص قلب در این خصوص گفت: «خواب روز یک نوع عادت است. در واقع مهم استراحت و خواب نه در زمان مشخص روز بلکه ساعات کافی خواب در طی شبانه‌روز است. اگر انسان از دوران کودکی به خواب هنگام روز عادت کرده باشد در بزرگسالی او به چنین ساعات خوابی نیاز خواهد داشت اما متأسفانه بسیاری از مردم نمی‌توانند هنگام روز استراحت کنند. هشت ساعت خواب توصیه می‌شود که برای همه ممکن خواهد بود.»

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار! سن سکته مغزی به سنین زیر ۵۵ سال رسید

دکتر مسعود مهرپور رئیس انجمن سکته مغزی ایران گفت: حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد موارد سکته مغزی ...

آسیب حشره کش ها به قلب انسان

محققان آمریکایی در تحقیقات جدیدی دریافتند که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض حشره‌کش‌ها...

تشخیص بیمارها از روی قد!

 اندازه قسمت‌های مختلف بدن انسان نشانه خطر ابتلا به یک سری بیماری‌ها را می دهد مثلا ا...

آنفلوانزا این افراد را می کشد+جزییات

فرزین خوروش یک عضو گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آنفلوانزا در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news