اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
27 شهریور 1398 27 شهریور 1398
20:00 20:00

خطرات نشسته خوابیدن برای قلب را بدانید!

نحوه خوابیدن بر قلب تاثیر مستقیم دارد و بهترین حالت به پشت خوابیدن است. بدترین حالت هم نشسته خوابیدن است که باعث تورم می‌شود.

به گزارش سلام نو، اسپوتنیک نوشت: «متخصص قلب بدترین حالت‌های خواب برای قلب را برشمرد. بهترین حالت خواب برای بدن انسان بر پشت خوابیدن است اما افرادی که دوست دارند به پهلو یا روی شکم بخوابند باید به فکر عواقب جانبی آن باشند.

والری سادووی، متخصص قلب و وزیر بهداشت و بهداری کریمه در این خصوص گفت: حالت خوابیدن به پهلو برای ستون فقرات مضر است و بر شکم باعث افزایش فشار در داخل شکم می‌شود. خوابیدن در حالت نشسته خطرناک‌تر است. این حالت تأثیر بدی بر قلب دارد و باعث افزایش فشار داخل شکم و بروز تورم می‌شود.

سادووی همچنین این افسانه را رد کرد که یک ساعت خواب روزانه مساوی دو ساعت خواب شب است. متخصص قلب در این خصوص گفت: «خواب روز یک نوع عادت است. در واقع مهم استراحت و خواب نه در زمان مشخص روز بلکه ساعات کافی خواب در طی شبانه‌روز است. اگر انسان از دوران کودکی به خواب هنگام روز عادت کرده باشد در بزرگسالی او به چنین ساعات خوابی نیاز خواهد داشت اما متأسفانه بسیاری از مردم نمی‌توانند هنگام روز استراحت کنند. هشت ساعت خواب توصیه می‌شود که برای همه ممکن خواهد بود.»

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رابطه مهم بین دندان و مشکلات جسمی

متخصصان در یافته های جدیدی اعلام کردند بین سلامت دهان و دندان و سلامت جسم رابطه مهمی ...

کم تحرک‌ها بخوانند

دکتر سعید علیپور پارسا، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برای داشتن ق...

بیماری قلبی سالانه ۱۷ میلیون قربانی میگیرد

یک متخصص قلب اظهار کرد که سالانه نزدیک به ۱۷ میلیون نفر در سراسر دنیا به خاطر بیماری ...

نشانه های حمله قلبی را بدانیم

از شایع ترین بیماری ها درد قلب است که نشانه های آن با بیماری های دیگر یکی گرفته می شو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news