اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
27 شهریور 1398 27 شهریور 1398
21:34 21:34

محجوب: پنج نوبت سبد کالای کارگران پرداخت نشده است

دبیر کل خانه کارگر اعلام کرد که کارگران می بایست در سال جاری 5 نوبت سبد کالا می گرفتند اما این مسئله رخ نداده است

محجوب

به گزارش سلام نو، علیرضا محجوب اظهار کرد: برای این امر 14 میلیارد تومان منابع در بودجه سالانه پیش‌بینی شده اما دولت نه اقدام به تهیه و توزیع سبد کالا کرده و نه صدور کارت خرید کالا را انجام داده است که ما در این زمینه تذکر لازم را به وزرا و مسئولان دولتی داده‌ایم.


وی خاطرنشان کرد: به رغم تذکر چندین باره تاکنون صدور کارت خرید کالا و یا سبد کالا برای کارگران اتفاق نیفتاده و امیدواریم در نیمه دوم سال به سرعت این توزیع این سند حمایتی را شاهد باشیم.


دبیر کل خانه کارگر گفت: در این زمینه در حال تهیه سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم که باید هر چه سریعتر صدور کارت خرید کالا را برای .کارگران انجام دهند تا بخشی از دغدغه جامعه کارگری برطرف شود


محجوب ادامه داد: دولت باید سعی و اهتمام خود را بر کنترل قیمت‌ها انجام داده تا سفره کارگران بیش از این کوچک‌تر نشده و حداقل توان تامین کالاها و نیازهای اساسی را داشته باشند.


وی در مورد عملکرد دولت و مسئولان در سال رونق تولید بیان کرد: نسبت به سال‌های گذشته توجه به رونق تولید و وضع اشتغال و افزایش تولید بهتر بوده و امیدواریم در نیمه دوم سال گام‌های خوبی در این حوزه برداشته شود.


محجوب تصریح کرد: ما هر چند در بخش صنعت به دلیل برخی وابستگی‌های سال‌های گذشته در ورود مواد اولیه با تنگناهایی روبرو هستیم اما بالطبع تمام تلاش دولت و مجلس بر این است تا موانع بر سر راه تولید رفع شود.


نماینده مردم در تهران در مجلس به دو مشکل اساسی رونق تولید اشاره کرد و گفت: واحدهای صنعتی ما امروز در تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش دچار مشکل هستند که در این بخش تلاش و برنامه‌ریزی بانک‌ها می‌تواند راهگشا باشد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازدید دبیرکل خانه کارگر از مجتمع فولاد خراسان

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر تلاش نمایندگان برای رفع مشکلات صنعتگران و ...

محجوب : حیات شبانه باعث استثمار کارگران می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه به خ...

کودکان کار سبد کالا خواهند داشت؟

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از اختصاص سبد کالا برای کلیه خانواده‌های کودکا...

مبلغ سبد کالا به‌زودی واریز می‎شود

رحیم اردلان با اشاره به طرح سبد حمایتی کارگران اظهار کرد:سبد کالا به زودی به سرپرست خ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news