اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
20:30 20:30

محدودیت جدید اینستاگرام برای زیر 18ساله‌ها

اینستاگرام اعلام کرد کاربران زیر هجده سال شامل محدودیت جدید می‌شوند و پست های تبلیغ کننده محصولات رژیمی و آرایشی برای آنها پخش نخواهد شد. 

به گزارش سلام نو، اینستاگرام محدودیت سنی را در پست هایی اعمال می کند که کاربر را تشویق به خرید محصول کرده یا قیمت آن را نشان می دهند. این کمپانی پست هایی را که «تاثیرات معجزه آسای محصولات کاهش وزن یا رژیمی را تبلیغ کرده و کد تخفیف برای آن می گذارند»، حذف خواهد کرد.

در قوانین اینستاگرام تبلیغ محصولات رژیمی و کاهش وزن ممنوع اعلام شده ولی زیاده روی اینفلوئنسرها و سلبریتی های این شبکه در تبلیغ محصولات رژیمی و آرایشی باعث شده تا این شبکه قوانین خود را سخت گیرانه تر کند.

اینستاگرام

اینستاگرام از کاربران درخواست کرده تا در صورت مشاهده پست های متخلف آنها را گزارش کنند. این شرکت اعلام کرده ممکن است قوانین خود را در این زمینه باز هم تغییر دهد. ولی فعلاً محدود کردن کاربران کم سن و سال از دیدن پست های تبلیغاتی فریبکارانه کافی اعلام شده است.

«کیم کارداشیان» و «کایلی جنر» از جمله افراد مشهور اینستاگرام هستند که با تبلیغ محصولات رژیمی صدای منتقدین را درآورده اند. «جمیله جمیل» (Jameela Jamil)، مجری رادیو و تلویزیون اهل بریتانیا از منتقدین سرسخت تبلیغ اینگونه محصولات در اینستاگرام است. او سال 2018 اعتراض خود را نسبت به این موضوع عنوان کرد و در بیانیه ای از اثرات مخرب محصولات رژیمی سخن گفت:

«دوران نوجوانی با مشکل غذا خوردن مواجه بودم و به خوبی با عوارض زیان بار محصولات رژیمی و لاغری آشنا هستم.»

موضوع تناسب اندام به دغدغه بسیاری از کاربران تبدیل شده و شبکه های اجتماعی با تبلیغات وسوسه کننده تاثیر زیادی روی کاربران دارند. تبلیغات پر زرق و برق محصولات آرایشی و رژیمی مردم را وادار کرده تا برای تغییر دادن ظاهر خود دست به هر کاری بزنند.

/دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

ارسال پیام‌های موقتی و ناپدید شونده در اینستاگرام

در آینده‌ای نزدیک قادر خواهیم بود در اینستاگرام به طرف مقابل خود در دایرکت پیام‌های م...

درآمد اینستاگرام بیشتر است یا یوتیوب؟

میزان درآمد اینستاگرام از تبلیغات در سال گذشته، ۲۰ میلیارد دلار بوده در حالی که یوتیو...

قابلیت جدید اینستاگرام درمورد استوری

اینستاگرام امکان قرار دادن 2 تا 6 تصویر را در یک استوری فراهم کرد.

اینستاگرام محدویت سنی را اعمال می کند

 مدیران پلتفرم اینستاگرام از امروز برای ثبت نام کاربران جدید تاریخ تولدشان را سوال می...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news