اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
15:09 15:09

گانتس نتانیاهو را ضایع کرد! / درخواست نتانیاهو برای تشکیل دولت ائتلافی رد شد

بنیامین نتانیاهو پس از شکست حزبش در انتخابات تصمیمی عجیب گرفت و از بنی گانتس، رقیبش در انتخابات پارلمانی درخواست کرد برای تشکیل دولت وحدت با هم ائتلاف کنند اما این پیشنهاد با برخورد تند  گانتس روبه‌رو شد و آن را رد کرد.

نتانیاهو

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد پس از انتخاباتی که در اسرائیل به بن بست رسید، شانسی برای وی جهت تشکیل دولت راست‌گرا وجود ندارد.

نتانیاهو از بنی گانتس، رئیس حزب "آبی سفید" و رقیب اصلی‌اش در انتخابات پارلمانی خواست تا برای تشکیل دولت وحدت فراگیر به او بپیوندد. بنیامین نتانیاهو همچنین به احتمال توافق "نخست‌وزیری گردشی" با بنی گانتس اشاره کرده است.

اما براساس گزارش اسکای نیوز، بنی گانتس پیشنهاد نتانیاهو را برای نخست وزیری گردشی رد کرده است. حزب آبی سفید گفته است این پیشنهاد یک مانور رسانه‌ای ضعیف است نتانیاهو مرد خطرناکی است که نتایج انتخابات را نمی‌پذیرد از چه زمانی بازندگان برندگان را دعوت می‌کنند هر زمان که ما دولت ائتلافی بخواهیم درخواستش را مطرح خواهیم کرد.  وقت آن است که نتانیاهو بیدار شده و نتایج انتخابات را بپذیرد. مردم اسرائیل تصمیم گرفته‌اند حزب آبی سفید دولت آتی را هدایت کند. اگر اتهامی متوجه نتانیاهو نباشد می‌تواند در دولت آتی گانتس حضور داشته باشد.

نتانیاهو  در جریان سخنرانی خود در مقابل جمعی از هوادارانش در حزب لیکود از  کلمه پیروزی استفاده نکرد و در عین حال به شکست هم اقرار نکرد. وی خاطرنشان کرد که به دنبال تشکیل دولت با تمامی جریان‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی و مذاکره با احزاب راست‌گرا به منظور تشکیل دولت است.

نتانیاهو همچنین تصریح کرد: تل‌آویو فرصت‌های بزرگی در پیش دارد و با چالش‌های امنیتی بسیاری رو به رو است. وی افزود: طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا موسوم به "معامله قرن" که به زودی رونمایی خواهد شد،  "نقطه عطف تاریخی" خواهد بود.

وی گفت: باید "دولتی قوی" برای حمایت از  دولت ملت یهود تشکیل شود و این دولت نمی‌تواند به احزاب عربی مخالف با اسرائیل اعتماد کند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اسرائیل به شهروندانش درباره سفر به روسیه هشدار داد

مقامات رژیم صهیونیستی به شهروندان خود برای سفر به روسیه در پی  بازداشت ایساخار  ۲۶ سا...

هشدار نتانیاهو درباره پاکسازی نژادی کردها در سوریه!

عملیات نظامی ترکیه علیه مناطق شمال سوریه از جانب نخست وزیر رژیم صهیونیستی محکوم شد و ...

ایران تهدیدی برای اسرائیل است یا اسرائیل تهدیدی برای ایران؟

در ویدئو زیر جر و بحث مجری مشهور الجزیره با یکی از حامیان جدی اسرائیل را مشاهده می‌کن...

نتانیاهو: برای رفع چالش ایران باید دولت فراگیر تشکیل دهیم

نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی، با ادعای اینکه این رژیم  با چالش‌ های امنیت زیادی از جانب ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news