اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
16:29 16:29

گانتس: با نتانیاهو ائتلاف میکنم ولی باید نخست‌وزیر باشم

در پی درخواست نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی از ائتلاف آبی و سفید برای ائتلاف، گانتس اعلام کرد اگر قرار باشد نتانیاهو نخست وزیر بماند ائتلاف نمی‌ کند

نتانیهو گانتس

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد پس از انتخاباتی که در اسرائیل به بن بست رسید، شانسی برای وی جهت تشکیل دولت راست‌گرا وجود ندارد.

نتانیاهو از بنی گانتس، رئیس حزب "آبی سفید" و رقیب اصلی‌اش در انتخابات پارلمانی خواست تا برای تشکیل دولت وحدت فراگیر به او بپیوندد. بنیامین نتانیاهو همچنین به احتمال توافق "نخست‌وزیری گردشی" با بنی گانتس اشاره کرده است.

اما براساس گزارش اسکای نیوز، بنی گانتس پیشنهاد نتانیاهو را برای نخست وزیری گردشی رد کرده و گفته است در دولت وحدت فراگیر او باید به عنوان نخست‌وزیر جانشین نتانیاهو باشد.

حزب آبی سفید نیز گفته است این پیشنهاد یک مانور رسانه‌ای ضعیف است نتانیاهو مرد خطرناکی است که نتایج انتخابات را نمی‌پذیرد از چه زمانی بازندگان برندگان را دعوت می‌کنند هر زمان که ما دولت ائتلافی بخواهیم درخواستش را مطرح خواهیم کرد.  وقت آن است که نتانیاهو بیدار شده و نتایج انتخابات را بپذیرد. مردم اسرائیل تصمیم گرفته‌اند حزب آبی سفید دولت آتی را هدایت کند. اگر اتهامی متوجه نتانیاهو نباشد می‌تواند در دولت آتی گانتس حضور داشته باشد. اما ائتلاف با دولتی که نتانیاهو نخست‌وزیر باشد نه.

نتانیاهو  در جریان سخنرانی خود در مقابل جمعی از هوادارانش در حزب لیکود از  کلمه پیروزی استفاده نکرد و در عین حال به شکست هم اقرار نکرد. وی خاطرنشان کرد که به دنبال تشکیل دولت با تمامی جریان‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی و مذاکره با احزاب راست‌گرا به منظور تشکیل دولت است.

نتانیاهو همچنین تصریح کرد: تل‌آویو فرصت‌های بزرگی در پیش دارد و با چالش‌های امنیتی بسیاری رو به رو است. وی افزود: طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا موسوم به "معامله قرن" که به زودی رونمایی خواهد شد،  "نقطه عطف تاریخی" خواهد بود.

وی گفت: باید "دولتی قوی" برای حمایت از  دولت ملت یهود تشکیل شود و این دولت نمی‌تواند به احزاب عربی مخالف با اسرائیل اعتماد کند.

این در حالی است که آویگدور لیبرمن، رهبر حزب بیت نو نیز گفته است از یک ائتلاف گسترده با مشارکت لیکود و حزب آبی سفید حمایت می‌کند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تلاش نتانیاهو برای آزادی یک قاچاقچی مواد مخدر

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش است یک زن اسرائیلی که به جرم حمل مواد مخدر در روسیه ...

هشدار نتانیاهو درباره پاکسازی نژادی کردها در سوریه!

عملیات نظامی ترکیه علیه مناطق شمال سوریه از جانب نخست وزیر رژیم صهیونیستی محکوم شد و ...

تیلرسون: ترامپ در بازی نتانیاهو افتاد

وزیر امور خارجه سابق آمریکا نخست وزیر اسرائیل را متهم کرد که با داده های خطا باعث فری...

نتانیاهو مجددا دولت تشکیل می دهد

متعاقب دیدار نتانیاهو و بنی گانتس، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مامور تشکیل دولت در اسرائ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news