اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
16:46 16:46

نگرانی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از برتری روسیه بر ناتو

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نگرانی خود را درباره توان نظامی ناتو در برابر روسیه ابراز کرد و گفت: در ماه می آینده برای رفع این نگرانی در ناتو اقدام به بازتبیین راهبردی میکنیم

دانفورد

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اوایل هفته با کمیته نظامی ناتو در پایتخت اسلوونی دیدار و درباره تلاش‌های ائتلاف ناتو در افغانستان، عراق و کوزوو و همچنین ارزیابی تلاش‌های آن در بازدارندگی جهانی بحث و تبادل‌نظر شد.

دانفورد پس از این نشست در بیانیه‌ای که پنتاگون منتشر کرد، گفت روسیه یک رقیب نظامی مهم شده است که علت آن ارتقای قابلیت‌های دفاعی است و برتری ناتو به روسیه دچار فرسایش شده است. او افزود، وزرای دفاع ائتلاف متوجه این گرایش شدند و بر لزوم بازتعریف استراتژی بازدارندگی خودشان تاکید کردند.

به گفته دانفورد، استراتژی نظامی جدید که ماه مه به امضا رسید، به دنبال برقراری انسجام در طراحی استراتژیک ائتلاف و تلاش‌های جمعی اعضا برای توسعه قابلیت‌ها بوده است؛ از آنجایی که استراتژی کلی ناتو و استراتژی‌های دفاعی داخلی کشورهای عضو گاهی متفاوت است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کرد: ما انسجام را در برنامه‌های درونی ناتو برقرار می‌کنیم و تلاش‌های جمعی برای توسعه قابلیت‌ها صورت می‌گیرد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

واکنش روسیه به اخراج دیپلمات‌های خود از چک

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه به اخراج دو دیپلمات روسی از کشور جمهوری چک انتقاد کرد...

روند صعودی قربانیان کرونا در روسیه

مرکز مبارزه با کرونای روسیه اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 5 هزار...

تصمیم جدید فیس ‌بوک برای رسانه‌های دولتی ایران ، روسیه و چین

فیس بوک اعلام کرد پیام شبکه‌های دولتی روسیه، چین و ایران را علامت گذاری می‌کند. 

مخالفت اتحادیه اروپا به بازگشت روسیه به گروه7

 اتحادیه اروپا به بازگشت مسکو به گروه 7 واکنش نشان داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news