اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
18:23 18:23

فارن پالیسی:متحدان آمریکا تمایلی به ائتلاف علیه ایران ندارند

نشریه فارن پالیسی نوشت که آمریکا به دنبال ائتلاف سازی علیه ایران است اما احتمالا متحدانش از این موضوع استقبال نکنند زیرا کاخ سفید هیچ شاهدی در این رابطه به دست نداده است

بی میلی متحدان آمریکا نسبت به تلاش پمپئو برای ائتلاف سازی علیه ایران

به گزارش سلام نو، نشریه فارن پالیسی گزارش داد: «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا برای جلب حمایت متحدانش برای مقابله با ایران در منطقه خاورمیانه بسر می برد اما او احتمالا با بی میلی آنها برای حمایت از این موضع واشنگتن مواجه شود.

این نشریه آمریکایی در گزارش امروز پنج شنبه خود به موضوع تلاش آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران اشاره کرده و نوشت: پمپئو روز چهارشنبه ایران را به بکاربستن «اقدام جنگی» متهم کرد که قوی ترین اظهارات محکوم کننده از سوی یک مقام آمریکایی درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان بوده است.

پمپئو این اظهارات را در مسیر سفر به عربستان سعودی مطرح کرد و او در این سفر تلاش می کند حمایت بین المللی را برای بازداندگی تهران جلب کند. پمپئو امروز پنجشنبه با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان دیدارکرد و راهی امارات متحده عربی شد.

مشکل بی اعتبار بودن ترامپ

این نشریه نوشت:  اما دولت آمریکا ممکن است با تمایل نداشتن متحدانش برای افزایش تنش در خاورمیانه مواجه شود. دولت آمریکا هنوز نتوانسته شاهدی برای اثبات ادعای خود درباره نقش ایران درحملات عربستان ارائه دهد.

«وندی شرمن» مذاکره کننده سابق توافق هسته ای ایران به روزنامه نیویورک تایمز گفت: متاسفانه سخنان رئیس جمهور مشکوک است.

در ریاض، مقامهای نظامی این کشور با به نمایش گذاشتن بقایای پهپاد و موشک کروز استفاده شده در حمله به تاسیسات نفتی مدعی شدند که سلاح های استفاده شده ایرانی بوده است اما ترکی المالکی سخنگوی ارتش عربستان از متهم کردن ایران خودداری کرده و مدعی شد ایران در حمایت از این حمله نقش داشته است.

واکنش تهران

ایران هر گونه دخالت دراین حمله را رد کرده و روز چهارشنبه هشدارداد که هر گونه حمله به این کشور را تلافی خواهد کرد. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه گفت که اقدام تلافی جویانه آمریکا وعربستان به «جنگی تمام عیار» منجر خواهد شد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

«جانا» دختر 6 ساله جرج فلوید+عکس

«جانا» دختر 6 ساله جرج فلوید همراه مادرش در یک کنفرانس خبری حاضر شد.

آمار کشته های اعتراضات آمریکا در هشتمین روز

اعتراض‌های سراسری آمریکا وارد هشتمین روز خود شد و فقط ۷۰۰ تن در شهر نیویورک دستگیر شد...

واکنش جورج بوش به اعتراضات در آمریکا

جورج بوش رئیس جمهوری سابق آمریکا، یک هفته پس از مرگ جورج فلوید بیانیه ای منتشر کرد و ...

وعده جو بایدن برای ترمیم زخم‌های نژادپرستی در آمریکا

نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا طی سخنرانی خود وعده داد که اگر به مقام ریاست‌جمهوری برسد، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news