اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 آذر 1398
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
18:42 18:42

اولین برد در انتظار پیکان و فرکی؟

تیم فوتبال پیکان با سرمربی‌گری حسین فرکی مربی با سابقه فوتبال ایران هفته گذشته مقابل شاهین به تساوی دست یافت تا اکنون مقابل ماشین سازی به دنبال اولین پیروزی فصل‌ باشد، هدفی که به نظر فرکی دور از دسترس بازیکنان و تمیش نیست.

به گزارش سلام نو، پیکان بعد از دو شکست در هفته‌های ابتدایی، هفته گذشته مقابل شاهین به تساوی دست یافت تا اکنون مقابل ماشین سازی به دنبال اولین پیروزی فصل‌ باشد. حسین فرکی با اشاره به شرایط و پتانسیل تیمش در هفته‌های اخیر گفت: این بازی چهارم ما با ماشین سازی است که یک بازی خانگی است، هر چند برای تیمی مثل پیکان فرقی ندارد داخل یا خارج از خانه بازی کند. پیکان در این بازی هوادار زیادی نخواهد داشت که این مساله بر روی روند بازی تاثیرگذار است. ماشین سازی ۳ امتیاز دارد و ما از ۳ بازی یک امتیاز داریم.


سرمربی پیکان شاگردانش را مستحق دستیابی به امتیازات بیشتری طی سه هفته اخیر دانست و گفت: از نظر نتیجه‌گیری حق پیکان بیشتر از یک امتیاز بوده که باید حقمان را بگیریم تا به شرایط بهتری برسیم. من برای ماشین‌سازی و رسول خطیبی احترام قائلم، خطیبی از شاگردان خودم بوده است با این حال در این مسابقه تمام تلاشمان را برای برد انجام می‌دهیم و در ادامه هم سعی می‌کنیم در لیگ شرایط بهتری پیدا کنیم. تیم ما از نظر امتیازی خوب نبوده اما از نظر فنی روند رو به جلویی داشته‌ایم.


فرکی با اشاره به عملکرد بازیکنان این تیم گفت: در نیمه اول بازی با شهر خودرو خوب نبودیم و گل خوردیم اما در ادامه بهتر شدیم در بازی با نساجی 4 بر 3 باختیم آن هم در حالی که می‌توانستیم برنده باشیم. آن مسابقه پرگل و جذاب بود ولی با اشتباهاتی که داشتیم باختیم. در بازی سوم هم مقابل شاهین بوشهر قرار گرفتیم که هر دو تیم دو باخت از قبل داشتند. تیم پیکان از نظر کیفیت شرایط خوبی دارد اما از نظر امتیازگیری باید حق‌مان را بگیریم و حق‌مان بیشتر از یک امتیاز بوده است و امیدوارم در ادامه روند بازی پیکان به گونه‌ای باشد که بازی با کیفیت همراه با نتیجه باشد زیرا در فوتبال نتیجه حرف اول را می‌زند.


فرکی در واکنش به سوالی درباره اینکه تیمش بازیکن شاخصی برای تغییر نتیجه به سود آنها ندارد گفت: به هر حال فکر می‌کنم هر تیمی به چنین بازیکنانی نیاز داشته باشد. خیلی از تیم‌ها نیز در این مورد دچار مشکل هستند با این حال ما بازیکنان خوبی داریم، من معتقدم اول باید تیم از نظر کار گروهی خوب باشد و این مسأله منجر به نتیجه شود ضمن اینکه گاهی بازیکنان شاخص، توانمند و خاص می‌توانند نتیجه بازی را تغییر بدهند، در فوتبال دنیا چنین بازیکنانی وجود دارد و همچنین در فوتبال ما. در تیم خودمان شاید این کمبود به چشم بیاید اما ما در سه بازی گذشته موقعیت‌های زیادی را خلق کردیم که این شانس را نداشتیم که از آنها به خوبی استفاده کنیم.


سرمربی پیکان در پایان گفت: البته من با نظر شما موافق هستم، جابر انصاری را با همین هدف گرفتیم که او بدشانسی آورد و مصدوم شد، البته مشکلش رفع شده و اکنون با ما تمرین می‌کند. بازیکنان خوبی هم داریم که در ادامه با فشار و استرس کمتر می‌توانند مشکل تیم را حل کنند بازیکنانی مثل صالحی، مقانلو، واسعی، فراز امامعلی و ... اینها با ما کار می‌کنند و می‌توانند به گونه‌ای عمل کنند که کمبود را در خودمان احساس نکنیم.

اخبار مرتبط

icon news

صحبت های قلعه‌نویی بعد از شکست پیکان در جام حذفی/ منتظر بازی هجومی با استقلال هستیم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان با انتقاد از موقعیت خراب کنی شاگردانش در بازی جام حذف...

قلعه‌نویی بازی با پیکان را فینال زودرس خواند

سرمربی سپاهان می‌گوید بازی با پیکان در جام حذفی برای تیمش حکم فینال را دارد و فرکی هم...

گلهای پرسپولیس مقابل پیکان +فیلم

در چارچوب رقابت های هفته هفتم لیگ برتر، پرسپولیس در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی به...

تحلیل داوری بازی پرسپولیس و پیکان

یک کارشناس داوری فوتبال می‌گوید داور بازی پیکان و پرسپولیس می‌توانست با کمک‌ داور باز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news