اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
19:19 19:19
واکنش تند پرستویی به توهین فروغی؛

وقتی صداوسیما ارث پدری علی فروغی می‌شود!

این صحبت های فروغی خیلی زود واکنش پرویز پرستویی را به همراه داشت. بازیگری که در مقابله با فروغی سابقه حمایت از عادل فردوسی پور را هم در کارنامه خود دارد. پرستویی در اظهارات تندی خطاب به فروغی گفت صداوسیما ارث پدری هیچکس نیست. پرستویی شدیدترین اظهارات را خطاب به فروغی گفته و در آخر هم به این مدیر تندروی شبکه سه گفته است: بهتره خدارو شکر کنی و سرت و بندازی پایین و سفره‌ای برات پهن شده، بدون اینکه سرت و بالا بیاری، خوب تغذیه کنی و توبره ات و برای چند صباح دیگه پر کنی... .

سلام نو – سرویس فرهنگ و هنر: فروغی همچنان جنجال می آفریند. پس از حذف نود و عادل فردوسی پور حالا پرویز پرستویی مورد حمله فروغی قرار می گیرد. بازیگری که کمتر کسی است که نسبت به دلسوزی او تردید داشته باشد. پرویز پرستویی کسی که حق زیادی بر گردن صداوسیما دارد این روزها اگر کلاهش در صدا و سیمایی که امثال فروغی در آن مدیر هستند بیفتد هم حوالی این سازمان پیدایش نمی شود.

به گزارش سلام نو، درباره صداوسیمایی حرف می زنیم که شجریان را با هر هزینه ای که هست حذف می کند، عادل فردوسی پور را که در محبوبیت روی دستش نیامده را اخراج می کند. صداوسیمایی که اخبار دروغ و برنامه های بی کیفیتش چنان ریزشی برایش آورده که مردم ترجیح می دهند یک یا دو شبکه ماهواره ای را جایگزین همه بیست و خورده ای شبکه صدا وسیما کنند.

صداوسیما امروز میلی تر از همیشه اداره می شود. صداوسیمایی که اگر میلی نبود عادل فردوسی پور هنوز در شبکه سه گزارش می کرد و برنامه نود هنوز پخش می شد و مردم با همه کاستی ها هنوز مخاطب صداوسیما بودند. با این حال میل امثال فروغی به حذف محبوب ها است.

فروغی در آخرین شاهکارش پرویز پرستویی را مورد هدف قرار داده و او را به کسی که باد در گلو انداخته و آروغ روشنفکری نشخوار می کند تشبیه کرده است. فروغی می گوید چنین کسانی به جرگه معترضین بالا تا پائین برنامه‌های رسانه‌ی ملی از نخستین دقایق بامدادی تا واپسین ثانیه‌های شامگاه پیوسته‌اند و همچنان با ژست«ندیدن»، گاه در مورد فلان میان برنامه‌ یک دقیقه‌ای در فلان برنامه در فلان شبکه‌ی نوپا و تخصصی مقاله‌ها می‌نویسند و توئیت‌ها می‌زنند و جیغ‌های بنفش می‌کشند. شاهد مثال، همان سلبریتی پرمدعا و منتقدی که با کلی سروصدا در صفحه‌ اینستاگرامش شب عیدی به بهانه‌‌ای نسخه‌ تحریم صداوسیما و شبکه‌‌‌ «رادیکالِ سه» را می‌پیچد و به فاصله یک ماه و نیم، در همان صفحه‌ اینستاگرام طاقت نمی‌آورد و می‌گوید هر شب ماه مبارک رمضان پای سریال همان شبکه‌ رادیکال و همان صداوسیما اشک می‌ریزد!

این صحبت های فروغی خیلی زود واکنش پرویز پرستویی را به همراه داشت. بازیگری که در مقابله با فروغی سابقه حمایت از عادل فردوسی پور را هم در کارنامه خود دارد. پرستویی در اظهارات تندی خطاب به فروغی گفت صداوسیما ارث پدری هیچکس نیست. پرستویی شدیدترین اظهارات را خطاب به فروغی گفته و در آخر هم به این مدیر تندروی شبکه سه گفته است: بهتره خدارو شکر کنی و سرت و بندازی پایین و سفره‌ای برات پهن شده، بدون اینکه سرت و بالا بیاری، خوب تغذیه کنی و توبره ات و برای چند صباح دیگه پر کنی... .

Image result for ‫پرویز پرستویی فروغی‬‎

این بازیگر مطرح که حالا بهتر است او را بازیگر سابق صداوسیما خطاب کنیم در واکنش به گفته های اخیر فروغی در اینستاگرام شخصی اش نوشته است:

علی فروغی

متولد ۱۳۶۷

مدیر شبکه ۳ سیما

پسر باجناق...

اولا، بنده اعلام کردم تلویزیون حق نداره حتی مرگ من و زیرنویس بره

دوما، من نگفتم تلویزیون تماشا نخواهم کرد

سوما، مگه صداو سیما ملک شخصی یا ارث پدری شماست؟

راحتت کنم، بنده همه شبکه‌های ایرانی و غیر ایرانی رو نگاه میکنم، تمام اخبار‌های داخلی و خارجی رو دنبال میکنم، چون کار من ایجاب میکنه، خوب ببینم، خوب بشنوم، وخوب بخونم.

اگر بنده اعلام کردم به تلویزیون نخواهم آمد، بخاطر بی کفایتی امثال شماست.

تازمانیکه صداو سیمای ملی، مدیرانی، چون شما ((البته شخص شما کوچکتر از آنی هستید، که من بخاطرش تصمیم بگیرم))

داشته باشد، تلویزیون همین خواهد بود که هست. ((البته منهای بعضی از عزیزانی که صادقانه کار میکنند))

آخه شما باچه تجربه و تخصصی مدیر شبکه تلویزیونی شدید؟

فقط، چون، من آنم که رستم بود پهلوان؟

بعد حالا چی شده مرده چوب میزنید؟

من یکسال پیش یک حرفی زدم، وپای حرفم هم ایستادم. وهر زمانی هم که تشخیص بدم که مدیران کاردان وبا صلاحیتی بر سکان صداو سیما نشسته اند، به تلویزیون برمیگردم، آنهم به عشق مردم، چون صداو سیما متعلق به مردمه.

تلویزیون من و بزرگ نکرده، بلکه من و امثال من تلویزیون و بزرگ کردیم، ومدیران فقط پزش و دادن، حداقل در بخش هنر‌های نمایشی

مثل: سریال رعنا، امام علی، آپارتمان، آوای فاخته، زیر تیغ، آشپزباشی.

مثلا سریال زیرتیغ، چه بلحاظ معنوی و مادی، کم وجهه‌ای برای تلویزیون داشت؟

یا سریال آشپزباشی که هزینه ۱۶ ماه تولیدش

یک میلیاردو ششصدو... تومان بود، فقط ۵۰ میلیار تومان از طریق باکس بازرگانی صاحب درآمد شد. وما بزور دستمزدمان را گرفتیم.

ولی الان در آمد صداو سیما از کجاست؟

جز، *+#؟

علی فروغی، شما هنوز جوانید، تازه ۳۱ بهارو گذروندید، من باتجربه ۶۴ سال زندگی و ۵۰ سال بازیگری و ۱۰ سال سابقه قضایی، بهتون میگم، این میز‌ها و سمت‌ها، مدیریت‌ها ماندگار نخواهد بود.

چرا که پشت میزی که شما نشستید، قبل از شما هم کس دیگری بوده و بعد از شما هم کس دیگری خواهد آمد.

اخبار مرتبط

icon news

پرویز پرستویی در سال 1353+عکس

در تصویر زیر می توانید پرویز پرستویی در 46 سال پیش روی صحنه تئاتر در کاخ جوانان شوش ب...

واکنش سردار سلیمانی پس از دیدن پوستر فیلم ابراهیم حاتمی کیا

پرویز پرستویی بازیگر فیلم «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در مصاحبه جدیدش خ...

شباهت و تفاوت های سرنوشت دو فیلم «مارمولک» و «رحمان 1400»

دو فیلم «مارمولک» به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی منوچهر محمدی و فیلم «رحمان 1...

معرفی و بررسی فیلم «صد سال به این سالها» به بهانه اکران آنلاین

فیلم «صد سال به این سالها» به نویسندگی و کارگردانی سامان مقدم و تهیه کنندگی مرتضی شای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news