اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
21:27 21:27

پمپئو: ظریف تهدید به جنگ میکند ولی آمریکا دنبال صلح‌ است!

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد که کشورش به دنبال راهکاری صلح‌ آمیز در منطقه می‌گردد اما علیه ایران ائتلاف تشکیل می دهد زیرا وزیر خارجه ایران از جن سخن می گوید

پمپئو

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در پی حمله به تأسیسات نفتی آرامکوی عربستان اظهار کرد که به دنبال تشکیل ائتلافی برای مقابله با ایران است. او ادعا کرد که این کشور خواهان دستیابی به راه‌حلی صلح‌آمیز است.

پمپئو به خبرنگاران گفت: ما برای اهداف دیپلماتیک، خواهان تشکیل یک ائتلاف هستیم اما وزیر امور خارجه ایران تهدید به جنگ می‌کند و می‌گوید که تا آخرین سرباز آمریکایی خواهند جنگید. ما می‌خواهیم ائتلافی برای دستیابی به صلح ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، پمپئو در حالی از تلاش برای تشکیل ائتلافی دیپلماتیک علیه ایران سخن گفته که واشنگتن تهدیدهای نظامی علیه کشورمان را در روزهای گذشته دوچندان کرده است.

محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه سی‌ان‌ان در پاسخ به این سوال که پیامدهای اقدام نظامی آمریکا یا سعودی‌ها علیه ایران چه خواهد بود، تاکید کرد: یک جنگ تمام عیار.

ظریف در ادامه تصریح کرده بود: من یک بیانیه بسیار جدی درباره دفاع از کشور خودمان می‌دهم. من یک بیانیه بسیار جدی مبنی بر این می‌دهم که ما نمی‌خواهیم وارد درگیری نظامی شویم اما برای دفاع از خاک خود لحظه‌ای درنگ نمی‌کنیم./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پمپئو: به طرزی باورنکردنی حامی کردها بوده ایم!

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت ترامپ به طرزی باورنکردنی حامی کردها نه تنها در سو...

ادعاهای بی پایه و اساس پمپئو درباره ایران

مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا درباره حادثه نفتکش ایرانی در دریای سرخ اعلام کرد فق...

آمریکا، ترکیه را تهدید کرد

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد ما به ترکیه به‌دلیل عملیات در آب های بین المل...

ابراز امیدواری پامپئو به مذاکرات با کره‌شمالی

وزیر خارجه آمریکا ضمن اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ ای با کره‌ شمالی که امروز شنبه در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news