اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
28 شهریور 1398 28 شهریور 1398
21:27 21:27

پمپئو: ظریف تهدید به جنگ میکند ولی آمریکا دنبال صلح‌ است!

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد که کشورش به دنبال راهکاری صلح‌ آمیز در منطقه می‌گردد اما علیه ایران ائتلاف تشکیل می دهد زیرا وزیر خارجه ایران از جن سخن می گوید

پمپئو

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در پی حمله به تأسیسات نفتی آرامکوی عربستان اظهار کرد که به دنبال تشکیل ائتلافی برای مقابله با ایران است. او ادعا کرد که این کشور خواهان دستیابی به راه‌حلی صلح‌آمیز است.

پمپئو به خبرنگاران گفت: ما برای اهداف دیپلماتیک، خواهان تشکیل یک ائتلاف هستیم اما وزیر امور خارجه ایران تهدید به جنگ می‌کند و می‌گوید که تا آخرین سرباز آمریکایی خواهند جنگید. ما می‌خواهیم ائتلافی برای دستیابی به صلح ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، پمپئو در حالی از تلاش برای تشکیل ائتلافی دیپلماتیک علیه ایران سخن گفته که واشنگتن تهدیدهای نظامی علیه کشورمان را در روزهای گذشته دوچندان کرده است.

محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه سی‌ان‌ان در پاسخ به این سوال که پیامدهای اقدام نظامی آمریکا یا سعودی‌ها علیه ایران چه خواهد بود، تاکید کرد: یک جنگ تمام عیار.

ظریف در ادامه تصریح کرده بود: من یک بیانیه بسیار جدی درباره دفاع از کشور خودمان می‌دهم. من یک بیانیه بسیار جدی مبنی بر این می‌دهم که ما نمی‌خواهیم وارد درگیری نظامی شویم اما برای دفاع از خاک خود لحظه‌ای درنگ نمی‌کنیم./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پمپئو خواستار تداوم ائتلاف جهانی علیه داعش شد

وزیر امورخارجه آمریکا در پیام توییتری نوشت: تلاش ائتلاف جهانی برای ریشه کن کردن داعش ...

کره شمالی: پمپئو مزخرف‌ می گوید

کره شمالی با صدور بیانیه ای از اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره چین انتقاد کرد.

پمپئو چابلوس ترامپ و بدترین وزیر خارجه آمریکا است!

توماس فیدمن، ستون نویس مشهور آمریکایی پمپئو را چابلوس ترامپ و بدترین وزیر خارجه آمریک...

دفاع پمپئو از ترامپ: شرایط هنگ کنگ مثل قبل نیست

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از تصمیم اخیر دونالد ترامپ و دولت آمریکا مبنی بر قطع شر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news