اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
29 شهریور 1398 29 شهریور 1398
14:28 14:28

اجرای طرح ترافیک تهران شکست خورد؟+ جزئیات

اعتراض‌ها به اجرای طرح ترافیک جدید تهران که چند ماهی است در معابر پایتخت اجرایی شده همچنان ادامه دارد و مردم و پلیس هم اظهار نارضایتی از آن کرده‌اند. حال صحبت از اصلاحات در این طرح مطرح شده است. 

طرح ترافیک جدید

به گزارش سلام نو، اواخر مردادماه امسال بود که سردار سیدکمال هادیانفر - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در نشست با خبرنگاران در مورد طرح ترافیک جدید تهران گفت: «به نظر خودم این طرح کارساز نیست؛ چرا که مضاف بر اینکه مردم را بدهکار می‌کند، با توجه به هزینه‌های زیادی که از مردم دریافت می‌شود، برای مصلحت شهر تهران نیز خوب نیست. در این طرح مردم یک و نیم روز می‌توانند وارد یک محدوده شوند و سپس اگر پول داشته باشند و پول بدهند می‌توانند باز هم وارد شوند.»

او در همان نشست از تهیه گزارشی در مورد این طرح با امضای فرمانده ناجا خبر داد و گفت که به زودی این گزارش به شهردار تهران داده خواهد شد؛ گزارشی که سردار هادیانفر هفته گذشته در پگیری خبرنگار ایسنا در مورد سرانجام و نتایج آن گفت که به زودی در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد.

در همان ایام بود که گزارش‌هایی از افزایش حجم ترافیک در معابر اطراف محدوده "کاهش" نیز اعلام شد و برخی از شهروندان نیز نارضایتی خود از اجرای این طرح را اعلام کردند. در مقابل افرادی هم از موثر بودن طرح ترافیک جدید تهران سخن گفته و از آن دفاع کردند تا اینکه سه‌شنبه هفته گذشته، این‌بار سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران از احتمال تغییر در این طرح خبر داد. او که در مورد تدابیر ترافیکی پلیس برای آغاز مهرماه صحبت می‌کرد، به خبرنگاران گفت: «پیش‌بینی ما این است که ترافیک همزمان با آغاز مهر ماه و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به میزان ۲۰ تا ۲۵ درصد در معابر تهران افزایش پیدا کند. در همین راستا نیز تمهیدات ترافیکی را در معابر تهران اتخاذ کرده‌ایم. همچنین پیشنهاداتی را در خصوص طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا داده‌ایم که احتمالا تغییراتی در آن اعمال خواهد شد.»

تاکید رییس پلیس راهور ناجا بر کارساز نبودن طرح ترافیک و خبر رییس پلیس پایتخت از احتمال تغییر در طرح ترافیک بار دیگر این طرح را بر سر زبان‌ها انداخت؛ موضوعی که سردار محمدرضا مهماندار - رییس پلیس پایتخت نیز آن را تایید کرد و در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیشنهادات پلیس برای تغییر در طرح ترافیک پایتخت گفت:‌ «هر طرح جدیدی که که اجرا می‌شود حتما بعد از مدتی نیاز به اصلاحات دارد و طرح ترافیک جدید تهران هم از این قاعده مستثنا نیست. این طرح هم نیاز به اصلاحات دارد.»

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه مجموعه نیروی انتطامی با استفاده از آمارها، مستندات و ... طرح ترافیک جدید تهران را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و بررسی کرده‌ است، گفت: «ما اشکالات این طرح را بررسی و شناسایی کرده‌ایم که در یک گزارش جمع‌بندی برای شهردار تهران ارسال شده است.»

مهماندار با تایید اینکه احتمال تغییر در طرح ترافیک جدید تهران وجود دارد به ایسنا گفت‌: «امیدواریم که این طرح هرچه زودتر در جلسه شورای ترافیک شهر تهران که با دستور شهردار تهران بزرگ تشکیل جلسه می‌دهد، مطرح شده و به موارد و پیشنهادات مطرح شده از سوی پلیس رسیدگی شود.»

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مورد اینکه احتمال اعمال چه تغییراتی در طرح ترافیک تهران وجود دارد، گفت:‌ «پلیس در موارد مختلفی از ساعت اجرا تا شیوه اجرا نطراتی را داشت که آن را مطرح کرده و در اختیار شهرداری قرار داده‌ایم تا در اولین جلسه شورای ترافیک بررسی شده و نتایج نهایی آن اعلام شود.»

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

علل افزایش ترافیک تهران در روزهای اخیر چیست؟

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: اجرای طرح کاهش آل...

۲۰۷ خودرو و موتورسیکلت سرقتی در پایتخت کشف شد

سردار حسین رحیمی ، فرمانده انتظامی پایتخت از کشف ۲۰۸ خودرو و موتورسیکلت در بیست و هفت...

سقوط ۱۵ متری کودک 5 ساله

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: پسر بچه 5 ساله از یک مجتمع پذیرایی به طول 15 م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news