اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
29 شهریور 1398 29 شهریور 1398
15:46 15:46

امامی، کریمی و محبی به یک چهارم نهایی قهرمانی جهان رفتند

یونس امامی ، علیرضا کریمی و یدالله محبی نمایندگان اوزان 70 ،92 و 125 کیلوگرم موفق شدند رقبایشان را شکست دهند و به مرحله یک چهارم نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان راه یابند.

یدالله محبی

به گزارش سلام نو، در ادامه رقابت‌های دومین روز کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹، که در نورسلطان پایتخت قزاقستان در حال برگزاری است، یونس امامی نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان در دومین مبارزه و در مرحله یک هشتم نهایی برابر الامان دوگدوربیک از قرقیزستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. امامی برای صعود به نیمه نهایی باید از سد کوجیرو شیگا از ژاپن بگذرد.

امامی پیش از این در دور نخست برابر اریگلنت پریزرنی از آلبانی به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۱۱ بر یک به برتری رسید. در این وزن جیمز گرین دارنده مدال نقره و برنز جهان از آمریکا در یک هشتم نهایی برابر گازیف از لهستان ۴ بر ۳ شکست خورد.

در وزن ۹۲کیلوگرم که یک وزن غیرالمپیکی است نیز ۱۸ آزادکار حضور دارند و علیرضا کریمی پس از استراحت در دور نخست برابر روبه ‌آن از مولداوی به برد قاطع 12 بر یک دست یافت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی برای صعود به نیمه نهایی به مصاف ساگالیوک از اوکراین می‌رود.

اما در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که یک وزن المپیکی است،  یدالله محبی در دومین مبارزه و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل گویازدوفسکی دارنده ۲ مدال برنز جهان از آمریکا به روی تشک رفت و با نمایشی زیبا به برتری ۵ بر ۲ رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی برای صعود به نیمه نهایی برابر الکساندر خوتسیانیوسکی از اوکراین و دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی به روی تشک می‌رود.

محبی پیش از این در دور نخست برابر دورجخاند از مغولستان ۶ بر یک به برتری رسید.

در وزن المپیکی ۷۴ کیلوگرم که ۳۹ کشتی گیر حضور دارند، رضا افضلی در دور نخست برابر خیندری گارزون کابالرو از کوبا به میدان رفت و با ارائه یک نمایش ضعیف با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و با توجه به شکست ۱۰ بر ۶ این کوبایی در دور بعد مقابل بکزاد عبدالرحمانوف ازبک و دارنده ۲ برنز جهان، افضلی وداع زودهنگامی از این رقابت‌ها داشت.

در این وزن جردن باروز چهره شاخص کشتی جهان و دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک از آمریکا در مبارزه نخست خود برابر نوریکائو چهره نه چندان مطرح کشتی آزاد از بلاروس به میدان رفت و در حالیکه تا ۳۰ ثانیه مانده به پایان ۱۰ بر ۷ عقب بود در نهایت موفق به برتری نزدیک ۱۱ بر ۱۰ شد.

فرانک چامیزو کوبایی نیز در 2 مبارزه نخست به ترتیب برابر حریفان سوییسی 10 بر صفر و کره‌ای 10 بر 2 به برتری رسید.

ز

اخبار مرتبط

icon news

عنوان سومی لیگ‌برتر کشتی آزادمشخص شد

در دیدار رده بندی رقابت های لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه های کشور، تیم دانشگاه آزاد اسلا...

ستاره ایرانی؛ قدرترین قهرمان کشتی جهان

عصر امروز همه منتظر تعیین تکلیف رسمی فینال وزن 86 کیلو در نورسلطان بودند اما همانطور ...

حسن یزدانی قهرمان کشتی آزاد جهان شد / حریف هندی جا زد

حسن یزدانی به عنوان قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان اعلام شد. حری...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news